Vyšel nový 3DMark Vantage

Ostatní 89 % hodnotilo 96 uživatelů 29. 4. 2008 72 komentářů

Nažhavte své grafické karty, nový 3DMark je od včerejška k dispozici ke stažení. Co nového nám přináší?

Nový 3DMark byl potřeba už delší dobu, protože předchozí verze už přestávala stačit. Mohl by však být 3DMark s označením Vantage tím vhodným nástrojem pro porovnávání výkonu grafických karet?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Od posledního 3DMarku 06 je změn dost, takže začneme hardwarovými požadavky. Program je určen pro DirectX 10 grafické karty, takže ke svému běhu vyžaduje odpovídající hardware a hlavně Windows Vista se service packem 1, což může být pro značnou část uživatelů problém. Pro úspěšný běh byste měli zároveň vlastnit alespoň dvoujádrový procesor Intel Core 2 Duo E6600 nebo AMD 64 X2 6000+.

Velkou změnou je možnost nastavení grafické náročnosti testu (Entry, Performance, High, a Extreme), kdy volba Entry je určena pro low-endové DX10 grafické karty s 128MB videopaměti a naopak Extreme má být využívána pro SLI / CrossFire systémy s vícejádrovými procesory. Výsledky jsou však mezi sebou při rozdílných nastaveních neporovnatelné a tato možnost je dostupná pouze v placených verzích.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Co asi nikoho nepřekvapí je rozdělení benchmarku na CPU a GPU testy. V programu jsou celkem 2 testy vytěžující grafickou kartu, 2 testy zkoumající výkon vašeho procesoru a celkem 6 doplňkových „feature“ testů, dostupných ale také jenom v placené verzi programu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nejvíce asi bude čtenáře zajímat výsledné hodnocení, které nám program vypíše – to už není ve tvaru přirozeného čísla, ale ještě před samotnou číselnou hodnotou je uvedeno písmeno značící jaká náročnost testu byla použita. Program vypisuje klasicky skóre CPU a GPU, ze kterých udělá celkové skore.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Například kombinace dvou GF 9800 GX2 zde dosáhla hodnocení P15125 – tedy 15125 bodů v Performance režimu. Redaktoři Guru3D novým 3DMarkem otestovali hned několik grafických karet.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tabulka nám ukazuje všech sedm testovaných karet a to při nastavení performance a extréme módu. Tabulka vypovídá nejlépe sama za sebe, za povšimnutí ale určitě stojí již zmiňovaný výsledek dvou GeForce 9800 GX2 zapojených do Quad SLI.

Pokud vlastníte dostatečně výkonnou sestavu s Windows Vista, tak si můžete vyzkoušet nový 3DMark nejlépe sami, mějte však na paměti, že neplacenou verzi můžete pustit pouze jednou – poté budete muset investovat do placené verze. Instalační balíček je ke stažení z domovských stránek programu a připravte se na stahování 471 MB dat.

Zmiňovanou otázku v úvodu, zdali je vhodný 3DMark Vantage pro porovnávání výkonů jednotlivých grafických karet, asi dnes nezodpovíme – musíme si počkat na výsledky více karet. Je ale vůbec možné udělat takový benchmark, že by se jenom podle jeho čísla dalo snadno orientovat ve výkonu grafických karet?

________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Odkaz na zdroj http://www.guru3d.com/article/3dmark-vantage/

Diskuze k článku (9)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

Venouscz VEN

Je možný aby jel 3Dmark Vintage bez trhnutí ?

Venouscz4. 5. 2008 17:29

Je možný aby to jelo na nějakym pc bez seknutí ? jinak score http://stonozka.kabel1.cz/screenshot.jpg 6089 ... 5519 GPU a CPU 8823

avatar

No to nam ty hodnoty slusne klesly :-D

piro:cz2. 5. 2008 15:28

To už nebude 13 000 s HD 3870 jak tak koukam hmmmm... nahraju si novej 3D mark a spadne mi PC :-D ne ***** žejo. Každopádně se těšim až se podívám na n…

avatar

Obsahuje i DX10.1 testy

stratos.2. 5. 2008 8:48

kdo ma ATI s rady HD3xxx a WIN VIsta + SP1 muze vyskouset nove efekty :) Jinak me tento 3D mark zatim nechava chladnym protze mam WIN XP :)

? ?

Otazka pro ty co se jim nelibi test s zenskou

Anonymní uživatel1. 5. 2008 14:01

A neni to nahodou tim ze to neni primo grafickej test ale na fyziku ? nebo me to tak aspon prijde.

avatar

Pouze pro Visty

VolnýPavel30. 4. 2008 22:37

Tento 3dmark je pouze pro Visty , přestože některé graf.karty s podporou dx10 fungujou i pod XP ,na XP je nepoužitelný


Největší herní výprodej Největší herní výprodej