Všechny komentáře k článku:Western Digital versus Hitachi
400% za 4 roky?
Dnes maximum 1TB a za 4 roky 4 TB? Spíš mám dojem, že vývoji "storage" pomalu dochází dech. Prožíváme neskutečný boom dat, zejména HDTV technologie, storage tento boom jednoznačně nestíhá a co víc - pomyslné nůžky (množství dat x možnosti uložení) se rozevírají čím dál víc. Je to zastaralou technologií - současný HDD je v základním principu stejný jako jeho "kolega" 20MB v PC XT. Mezi komponenty počítače je HDD dinosaurus, který se prostě nemůže v následujících několika letech udržet na špici... chce to generační obměnu a jsem celkem zvědavý co klasické "rotující plotny" nahradí. Zpočátku asi nastupující flash SSD, ale to určitě nebude king na dlouho :)
Taky si myslím že to nebude tak rychlý postup ale kdo ví uvidí se časem
Ono je to v podstatě jedno, protože za 5 let se podstatně změní přístup k datům. Google a ?S si budujou ohromný fileservery (v jakých kapacitách se to asi tak může počítat? Giga, Tera, Exa, Péta ...), většina obsahu bude k dispozici on-line, v rámci trusted computing možná i celý operační systémy.
"křečkování dat" (respektive datovej fetišismus, kdy každej nutně musí mít všechno na HDD/DVD (za 5 let třeba na BR) bude poněkud zbytečnej ... ve vaší sbírce DVD stejně nefunguje fulltext search, nemá náhledy, komunitní servery, furt to musítě někomu pálit nebo někam nosit disk ... docela nuda, ne?
@czhunter:
V podstatě je to problém rychlosti připojení k internetu. Pokud bude člověk schopný sledovat film, stejnou rychlostí jako ho stahovat, už nebude potřeba mít ho doma na disku.. Jenže toho se asi hned tak nedočkáme přehrávání HD videa z internetu.. Ono taky jde o ty zdroje-
Další věc je že tyto data většinou nemají legální původ, a proto by online real-time přehrávání ve vysoké kvalitě bylo asi na mušce všech společností starajících se o autorská práva.
Poslední a neméně důležitá podstata křečkování je ukazovat, že mám víc než ostatní, třeba i když jsou ty data pro mě naprosto zbytečná a víc než 1x se na ně nepodívají..
No myslím si, že křečkování tu ještě bude hodně dlouho..
@luqas:
Naprostý souhlas, křečkování "všeho" bude pokračovat, jelikož platby za každou mp3 a každý film asi nikdo nebude moc vyhledávat :))) Dostatečně rychlý internet pro ukládání dat online ještě dlouho nebude: ne že by nebyly technologie, ale provideři se svých výdělků na současných "vysokorychlostních" šidítkách jen tak nevzdají. Tady půjde realita o dost pomaleji než dané technické možnosti...
Ale i google jistě chápe, že místo stavby nové elektrárny vedle svých diskových polí by bylo leší investovat do něčeho jiného, nicméně zatím ale nemá na výběr :)