Zboží z EU distribuce

V info boxu vedle názvu některých produktů v naší nabídce se můžete setkat se zkratkou EU. Jedná se o označení pro tzv. „evropskou“ distribuci. Co to pro vás vlastně znamená a plynou z toho nějaké výhody?

Většina produktů, které nabízíme v našem e-shopu, je nakoupena přímo na území České republiky prostřednictvím tuzemských distributorů. Naproti tomu výrobky z EU distribuce jsou nakoupeny v jiné zemi Evropské unie, například v Německu, Francii, Velké Británii, Polsku apod.

Volný pohyb zboží v rámci EU umožňuje přivést na český trh zajímavé výrobky, které jinak v České republice nemusí být k dostání. Tuzemsko je oproti velkým trhům velikosti Francie či Německa přece jen malý rybník a výrobci zde občas nabízí prostřednictvím českých distributorů pouze omezené množství svých modelů – často jsou například k dostání jen jedna nebo dvě barevné varianty, zatímco v zahraničí je výběr širší.

Další nespornou výhodou bývá nižší cena. Značnou část zboží z EU nakupujeme od velkých zahraničních distribučních firem, které jsou schopny si vyjednat lepší podmínky. Dále díky rozdílným trhům může být zboží uvedeno v zahraničí pod výhodnější cenou, než nasadila distribuce u nás. Majitelé výrobků z EU distribuce se také mohou těšit na rychlejší aktualizace softwaru svých zařízení, neboť výrobci často vyvíjejí aktualizace prioritně pro velké trhy a až následně se věnují menším.

K drobné odlišnosti dochází u dovozového zboží při reklamaci – zatímco výrobek pocházející od českých distributorů může být reklamován i u autorizovaného servisu, produkt z EU distribuce se reklamuje pouze u prodejce. Proto je třeba nakupovat pouze u zavedených a důvěryhodných prodejců. Vzhledem k velkému zázemí CZC.cz s více než 17letou zkušeností s prodejem počítačů a elektroniky vyřizujeme reklamace rychleji než autorizované servisy nebo zboží rovnou vyměňujeme za nové. Samozřejmostí je u nás dvouletá záruka, kterou bez rozdílu poskytujeme na všechny produkty v naší nabídce, a to bez ohledu na jejich distribuci. Nákupu zboží z evropské distribuce se tak nemusíte obávat.