AMD snižuje ceny tříjádrových procesorů

Společnost AMD nasazuje nový marketingový plán ohledně prodeje tříjádrových mikroprocesorů. Již tak levné procesory budou ještě levnější a to díky konkurenci a jejich novým procesorům se 45nm výrobním procesem.

Nejspíše jako odpověď na 45nm Intel Core 2 Duo se dá chápat marketingový tah společnosti AMD. Pro příznivce AMD a jejich procesorů je to jenom dobrá zpráva, protože se v podstatě z ničeho dočkají zlevnění o přibližně 20 amerických dolarů, což je v naší měně okolo 350 korun českých. Není divu, že má společnost AMD napilno, protože válčí na dvou frontách. Předevčírem, tedy 10. září, jsme byli svědky vypuštění nových grafických sérií, mající přinést dobrý výkon za nízkou cenu a nyní slýcháme o zlevňování tříjádrových procesorů. Pro upřesnění informací o zlevňovaných modelech zahraniční servery uvádí, že cena procesoru X3 8450 byla snížena z původních 125 amerických dolarů na 104 amerických dolarů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Produkt od společnosti AMD

Dále X3 8650 ze 145 amerických dolarů snížil cenu na 119 amerických dolarů a X3 8750 z původní ceny 175 amerických dolarů zlevnil celkem o 46 amerických dolarů. Navíc X3 8750 Black Edition s otevřením násobičem je k sehnání za pouhých 134 amerických dolarů. Cenové šoky jsou vskutku lákavé a nepochybuji, že by se na ně někdo „nenachytal“. Cena produktů je samozřejmě to nejdůležitější na trhu a to společnost AMD velmi dobře ví, proto dokáže tak dlouho vzdorovat konkurenci. V dalších krocích bychom mohli očekávat odpověď od Intelu v podobě také nějakého zlevnění, potom by konkurenční boj neměl chybu…

_______________________________________________________________________

Zdroj: engadget.com

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (9)

Názor

mervart 14. 9. 2008 22:43

Co to je 350 Kč? To je fakt úžasné zlevnění... Netuším proč 3-jádra nevynechali, jednou už to je v PC, tak ať to jsou násobky 2 :-)

AMD

Burg86 14. 9. 2008 21:27

tak před rokem jsem si kupoval dvoujádro od Intelu a jsem s ním nadmíru spokojenej - do jinýho bych už nešel..

Wow

piddas 14. 9. 2008 20:07

tak asi jdu do tříjádra...

To nám to ten dolar zas vykonpenzuje.

chello123 14. 9. 2008 19:03

Hmm tim jak stoupá dolar tak slevy tak maximálně spomalí rust cen komponenit :-). Takže kdo chtel koupit chytře měl nakoupit o prázdninách prázdnin :-D.