Xtorm Power Bank Apollo 15000 mAh, 18W
Xtorm Power Bank Apollo 15000 mAh, 18W
1 654 Kč 2 001 Kč 1 272 Kč 1 539 Kč

Dochází vám šťáva? Dobijte se s Xtorm

Produktové tipy 80 % hodnotili 4 uživatelé 4. 12. 2019
Co na tom, že váš mobil, který nosíte po kapsách, má zpravidla větší výkon než většina kancelářských PC. Když mu dojde šťáva, a ta dojde tím rychleji čím výkonnější přístroj máte, poslouží maximálně jako hodně tmavé zrcátko. Znáte? Tak to potřebujete powerbanku.

Powerbanky, nebo-li externí baterie, jsou v kurzu především několik posledních roků. Právě proto, že výkony přenosných zařízení, ať už mobilů, tabletů či laptopů neustále rostou. A přestože se výrobci předhání v tom, jak dlouho ten či onen přístroj vydrží, pokud často cestujete mimo civilizaci nebo prostě jen dojíždíte každý den do školy či do práce, určitě vám někdy baterie prostě umřela. Přesně pro tyto případy jsou ideálními pomocníky powerbanky. Jak si vybrat?

Kromě smartphonů mohou powerbanky dobíjet i další zařízení jako jsou tablety, MP3 přehrávače či fotoaparáty, přičemž spousta těchto mobilních baterií umí nabíjet dvě či více zařízení najednou. Tím se tedy dostáváme k tomu nejdůležitějšímu parametru, podle kterého se powerbanky hodnotí.

Kapacita - kolik miliampérů máš, tolikrát nabiješ

Tím nejdůležitějším číslem, které vás u powerbanky bude zajímat, je pochopitelně její kapacita. Ta se udává v miliampérhodinách (mAh) a vcelku logicky značí, kolik energie daná banka pojme. Obecně platí, že čím vyšší kapacita tím těžší ona baterka je. Každý si tak musí sám určit, kolik kapacity potřebuje a kolik unese.

Optimální kapacita je někde kolem 10 000 mAh, která natankuje šťávu do vašeho smartphonu až čtyřikrát a ještě zbyde třeba na mp3 přehrávač (máte-li ještě takovou věc). Ty nejmenší pojmou kolem 2 000 mAh a naopak ty největší, které vám dobijou třeba i notebook, se pyšní třeba 30 000 mAh.

Powerbanka Xtorm Voyager je jednou z těch, které vás nenechají ve štychu, máte-li více zařízení a jste na permanentně na cestách. Výkonný USB-C PD (Power Delivery) vstup/výstup s výkonem 60 W vám umožní dobíjet telefon, tablet, a dokonce i notebook kdekoliv budete. Díky vysokému příkonu 60 W samotnou powerbanku dobijete za pouhé 3 hodiny. Dva integrované vyjímatelné kabely USB-C PD zajistí snadné dobíjení vašich zařízení ať jste kdekoliv.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

XTORM VOYAGER

Konektory - není USB jako USB

Velká část powerbank již umí nabíjet dvě a více zařízení najednou, určující je zde počet USB výstupů. Počítejte ale s tím, že při současném nabíjení kapacitu spotřebujete rychleji. Obecně platí, že s kapacitou roste i počet konektorů, abyste všechny ty miliampéry mohli do svých zařízení nacpat klidně naráz.

Základním typem konektorů už je trochu dosluhující klasické USB, většinou už se ale setkáte minimálně s micro USB a nejlépe pak s rychlejšími USB typu C (PD - Power Delivery, respektive Quick Charge 3.0) a pak exkluzivní Lightning, pakliže máte iPhone. Powerbanky specializující se na dobíjení laptopů pak mají vlastní konektory.

Dobrou zprávou pro většinu uživatelů je fakt, že výrobci powerbank, tedy alespoň někteří, nešetří na konektorech a podporují hned několik kabelů v rámci jednoho zařízení.

Rychlost - ampéry, kam se podíváš

Třetím do party těch nejdůležitějších parametrů powerbanky je pak rychlost, s jakou nabíjí váš přístroj. Výstupní proud se udává v ampérech (A), přičemž základní modely mají pouze 1 A, což dnes není zrovna ideální a takový smartphone vám budou napájet dlouhé hodiny. Doporučit tedy můžeme powerbanky s 2 A a nejlépe pak 3 A, byť ty nemusí fungovat se všemi přístroji a je nutné použít i speciální kabely.

Kabely - klidně modré, hlavně když vydrží

Takže máme vybranou powerbanku, ale u toho bychom neměli skončit. Kabely, jak jsme napsali výše, jsou neméně důležitou součástí vybavení. Zvlášť, pokud cestujete, ale nejen tehdy - zkrátka chcete, aby kabely dlouho vydržely, až je budete vystavovat častému používání a mačkání s ostatními věcmi v batohu nebo v kabelce. Kabely totiž dnes nepřenáší jen cenné ampéry, ale také data a starají se o rychlé propojení mezi powerbankou a zařízením (i mezi zařízeními navzájem).

Zkrátka ty nejlepší kabely jsou dnes nejen rychlé, ale také odolné. Například kabely Xtorm řady Solid Blue jsou potažené kompozitními materiály z nylonu a kevlaru a během výrobních testů musí vydržet až 30 tisíc ohnutí než je s nimi výrobce spokojen. Xtorm svým modrým kabelům věří natolik, že vám na ně dá doživotní záruku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

XTORM SOLID BLUE

Nabíjet lze i bez kabelu nebo rovnou ze sluníčka

Některé moderní powerbanky dokáží nabít váš přístroj i bez kabelu a některé dokonce také slunečním svitem. U druhého případu je sice s ohledem na malou plochu fotovoltaických článků potřeba trochu více trpělivosti, jste-li ovšem úplně mimo civilizaci a nutně si potřebujete zavolat, pro nouzové dobití na jeden telefonát jsou k nezaplacení.

Například solární powerbanka od Xtorm má zásobu na čtyřnásobné dobití telefonu, ať už kabelem nebo ze solárních článků, a funguje i v podmračeném počasí. A ve tmě vám posvítí integrovanou LED svítilnou. Navíc je skutečně robustní a odolná vůči postříkání vodou, čili je ideálním pomocníkem do divočiny.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

XTORM ROBUST

V poslední době je čím dál více populární bezdrátové nabíjení pomocí induktivní technologie Qi Wireless. Prostě jen položíte svůj mobil (pokud technologii podporuje) na povrch nabíječky a vše už obstará magnetické pole a indukční přenos energie mezi oběma přístroji.

Nabíječka Xtorm Essence nicméně podporuje i kabely USB-C a klasické USB s rychlostmi 3A, respektive 2,1A v případě starších USB, přičemž mobil vám nabije hned dvakrát. Kompaktní velikost a nízká hmotnost je pak skvělá, pokud s sebou denně nechcete tahat příliš gramů navíc.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

XTORM ESSENCE

Příliš mnoho šťávy dokáže uškodit

Ochrana proti přepětí, přebití a přehřátí je jedna z těch nejdůležitějších, na které byste si měli dát pozor při koupi powerbanky. Většina západních firem dává do svých zařízení čipy, jež hlídají správné fungování powerbanky, ať už k ní připojíte tablet, laptop, mobilní telefon či jen mp3 přehrávač.

Xtorm je jednou z těch firem, a proto můžeme doporučit všechny jejich powerbanky, ať už hledáte malé lehké cestovní nabíječky, nebo potřebujete dobít hned několik zařízení najednou. Celý jejich sortiment na CZC.cz si můžete prohlédnout na odkazu níže.

XTORM

Další vlastnosti powerbank

  • Indikace stavu baterie
  • Svítilna 
  • Ochranné kryty proti nárazům, odolnost vůči prachu i vodě
  • Design

Diskuze k článku

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !

kód: 275051
Xtorm Power Bank Apollo 15000 mAh, 18W
zajímavá cena
-23%
1 654 Kč 2 001 Kč 1 272 Kč 1 539 Kč
Výkonná powerbanka s kapacitou 15000 mAh poskytující velmi rychlé dobíjení vašich zařízení. Funkce Power Delivery a Quick Charge 3.0. Dobije váš smartphone až 6x. Součástí integrovaný kabel USB-C PD. Příjemný pogumovaný povrch. Kompaktní provedení.
Be a gamer Be a gamer