Google přináší přímý přenos z Marsu

Ostatní 95 % hodnotilo 150 uživatelů 14. 3. 2009 48 komentářů
Google dnes večer spouští v Google Earth další zajímavost: V sekci o Marsu budou ode dneška k dispozici nové historické mapy, ale také především "přímý přenos" z rudé planety.

Google dnes uvádí další novinky v Google Earth speciálně v části o Marsu. Mars byl v Google Earth představen už začátkem února, ale ode dneška v něm najdete hned několik vrstev, díky kterým získáte představu, kolik toho o rudé planetě víme a jak se astronomie vyvíjela. Stačí si v horní liště Google Earth vybrat „Mars“ a můžete se proletět nad Marsem ve 3D, zkoumat terén, různé informační vrstvy, fotografie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V nové verzi Google Earth najdete tři novinky:

  • Můžete se vydat zpět v čase a ve vrstvě „Historické mapy“ si prohlédnout rudou planetu očima průkopníků vědy o Marsu: astronomů Giovanni Schiaparelliho, Percivala Lowella a dalších.
  • Pak se přesuňte do současnosti s novou vrstvou „Live from Mars“, kde najdete kontinuální přenos přímo z Marsu, z vozítka Mars Odyssey, které aktuálně zkoumá planetu. Ve vrstvě „Live from Mars“ jsou zařazeny snímky americké NASA, konkrétně kamery THEMIS, s ní můžete létat s kameramikosmických lodí Mars Odyssey a Mars Reconnaissance Orbiter, podívat se, kde létaly naposledy a jakou trasu mají na programu teď.
  • To ale není všechno: nabízí se vám objevování historie zkoumání Marsu a také dvě prohlídky Marsu připravené moderátory Irou Flatowem z pořadu Science Friday z Public Radio a Bill Nyem s přezdívkou Science Guy.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zároveň jsme upravili několik populárních novinek představených při původním spuštění na začátku února: máme k dispozici nové snímky NASA a ESA a vylepšili jsme vyhledávání, aby se vám po Marsu cestovalo lépe. Ze zajímavostí v Google Mars ještě připomínáme články z knihy „A Traveler's Guide to Mars" Williama Hartmanna o největším kaňonu sluneční soustavy Valles Marineris, nejvyšší známé hoře Olympus Mons a proslulé tváři na Marsu a dalších známých místech. Můžete sledovat stopy vozítek na Marsu a těšit se z panoramatických fotek Marsu ve vysokém rozlišení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mars můžete objevovat v Google Earth tak, že si stáhnete nejnovější verzi Google Earth (Google Earth 5.0) na earth.google.cz nebo na earth.google.com/mars . Po Marsu se můžete v Google Earth pohybovat stejně jako po planetě Zemi - přibližovat se, oddalovat, měnit úhel pohledu kamery nebo otočit planetou jediným klikem myši.

Diskuze k novince (10)

Máte otázky k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

liborp01 LIB

Přímí přenos

liborp0131. 5. 2009 17:25

vzhledem k tomu, že jde o oficiální oznámení z CZC, byste si měli zkontrolovat pravopis, než to uveřejníte...

avatar

Fantazie

psot10. 4. 2009 11:44

to je skoro neuvěřitelné, co dnešní věda dokáže, před pár lety člověk o okolí naší planety nevěděl skoro nic a dneska si můžeme planetu prohlédnout přímo…

avatar

Pozemky na Marsu

MUFLON17. 3. 2009 8:09

Vzhledem k tomu, že se již obchoduje s pozemky na Marsu, tak si člověk může prohlédnout, který kousek "půdy" se mu zamlouvá. Já raději ještě zůstanu při …

marfy2 MAR

Přepnutí

marfy216. 3. 2009 17:05

Jen dodám: chvíli jsem hledal jak to přepnout ze Země na Mars.: Takže až nainstalujete ten update v Google Earth nahoře je taková oranžová ikonka s plan…

rodrigo ROD

Pěkné

rodrigo16. 3. 2009 16:01

Vypadá to dobře,je to rychlé,akorát kdyby ten mars,když to přibližuju nebyly ty obrázky hranaté,ale to je detail.Pak ještě skusím tu vodu,ale vypadá vše …