Wacom One Creative Pen Display, bílá
Wacom One Creative Pen Display, bílá
9 083 Kč 10 990 Kč

Kreativci pozor, Wacom One je tu

Produktové tipy 16. 5. 2020
Grafický tablet už nemusí být jen doménou digitálních kreativců jako jsou ilustrátoři či designéři. S novým Wacom One si potykají třeba manažeři, kteří si teď doslova za chodu mohou vytříbit nápady pomocí vlastnoručně zapsaných poznámek a myšlenkových map. Ale nejen oni ocení novinku mezi renomovanými tablety Wacom...

Vezměme to ale od podlahy. Wacom One s vámi udrží krok nejen v digitální tvorbě, ale v běžném pracovním životě. Jste zvyklí psát si poznámky k tištěným dokumentům? Pomáhají vám při brainstormingu takzvané myšlenkové mapy? Nebo si prostě rádi něco načmáráte na kus papíru?

WACOM ONE

Představujeme Wacom One

Wacom One tohle všechno zvládá, a co je na tom nejlepší, nespotřebujete při tom ani gram papíru. Všechno se vám ukládá v digitální formě a už se vám prostě nestane, že byste své výtvory snadno ztratili nebo vám uletěly ve větru. S grafickým tabletem jednoduše digitalizujete své poznámky či třeba domácí úkoly a okamžitě je tak můžete sdílet se svými bližními, učiteli či spolupracovníky.

A co víc... Kromě PC či MAC totiž Wacom One v pohodě připojíte třeba k telefonu či tabletu s Androidem (verze 6 a výše) a spolu s powerbankou si tak můžete vytvořit grafické studio úplně kdekoli.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Taková digitální A4

Tablet Wacom One na první pohled zaujme svým AHVA displejem, který se svým rozměrem 13,3 palcu (38cm) blíží ke klasickému rozměru A4. Celý tablet pak disponuje rozměry 225 × 357 × 14,6 mm s hmotností 1 000 gramů, pohodlně si ho tedy můžete vzít s sebou do aktovky. Při práci u stolu se vám zase budou hodit výklopné nožičky, díky kterým se přístroj dostane do ideálního úhlu 19 stupňů - vaše oči a krk vám poděkují.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jako byste psali na papír

Hvězdou tabletu Wacom One je ovšem právě třináctipalcový displej potažený dvojicí speciálních fólií, které se starají o přirozený odpor a minimální odlesky při práci za denního světla. Co to znamená v praxi? Zkrátka na rozdíl od ostatních tabletů, kdy si musíte zvyknout, že kreslíte na sklo, s Wacom One budete mít stejný pocit, jako byste používali staletí vyzkoušenou kombinaci papíru a tužky.

Dalším nešvarem podobných zařízení jsou sluneční či světelné odrazy na displeji - těm spolehlivě předchází speciální protiodrazová fólie. A nakonec paralaxní distorze - takové to když hrot vašeho pera není na stejném místě jako váš digitální kurzor? S Wacom One se paralaxu bát nemusíte a to i díky full HD rozlišení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pero mocnější meče

Představte si, že držíte tužku v ruce a chcete napsat své jméno. Co se stane, když trochu přitlačíte? Linka bude silnější a výraznější, že? Tak stejně funguje i digitální pero Wacom One, se kterým využijete přes 4 000 úrovní přítlaku s náklonem ruky až 60 stupňů. Skoro nepoznáte, že nedržíte skutečnou tužku. Co dál?

Wacom One Pen je ergonomicky vytvarovaný pro praváky i leváky, nediskriminuje, a je potaženo luxusní silikonovou gumou (bez latexu). Programovatelné tlačítko na boční straně pera slouží pro klávesové zkratky a další funkce, díky nimž se nemusíte obtěžovat s klávesnicí či myší.

A hmotnost? Obyčejná tužka je lehoučká, protože se nemusí starat o baterii, a stejně na tom je i Wacom One Pen. Díky technologii elektromagnetické rezonance nepotřebuje baterku ani dobíjet - bude vždy připraveno k vaší tvorbě!

WACOM ONE

E-Learning s Wacom One

Když jsou dnes školy zavřené, nebo fungují jen na půl plynu, spousta z nás hledá nástroje pro co nejlepší učení či práci z pohodlí domova. V současnosti už není problém převést klasickou třídu do režimu online vzdělávání, alespoň co se softwaru týče - platformy a nástroje jako Skype, Microsoft Teams, Office a další umožňují spolupráci studentů a žáků prostřednictvím PC či MAC.

Co když ale potřebujete něco namalovat, načrtnout, nebo vypočítat složitější rovnici? Zkrátka nebýt vázaní na obyčejnou myš, kde je koordinace mezi okem a rukou složitější. S tím mohou pomoci tablety jako právě Wacom One.

Displejové tablety Wacom jsou snadno a intuitivně použitelné a připojitelné k jakémukoli počítači (Mac, PC, Android). Je to jako pracovat s klasickými výukovými nástroji jako je tabule nebo projektor. Je přitom mnohem přirozenější črtat diagram pomocí pera, než se o něco podobného snažit myší.

Virtuální učebna

Jak by mohla vypadat taková běžná hodina ve virtuální učebně? 

Učitel vytvoří virtuální učebnu v rámci některého z výše zmíněných softwarů, ať už Microsoft Teams, Skype či jinde, a pošle studentům pozvánku. Po úvodním seznámení s probíranou látkou či diskusními tématy může učitel přepnout na sdílení své plochy a zahájit výuku s připravenými materiály.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V té chvíli může začít využívat i displejového tabletu či některého z jiných tabletů Wacom k názorným ukázkám probírané látky, vysvětlivkám či zadávání úkolů. A dále třeba...

  • Ukazování či zvýrazňování
  • Ručně psané poznámky či anotace
  • Tvorba grafů či rovnicí
  • Skicování a kreslení
  • Tvoření myšlenkových map a brainstorming

Doplňkový software k Wacom One

S Bamboo Paper si snadno vyměníte poznámky a náčrtky spolu s ostatními uživateli na mobilních platformách či PC, a to bez ztráty kvality či možnosti je dále upravovat. Bamboo Paper je dočasně zdarma pro všechny.

Clip Studio Paint Pro je udeální pro kreativce z oboru komiksů, ale nejen pro ty. Nabízí funkce jako perspektivní pravítka, rozvržení panelů, skicování, barvení, tónování, texturování či tvoření textových bublin a titulků. Doma tu budou i animátoři, tvůrci concept artů, designéři postav a další.

A pokud rádi pořizujete videa, proč jim nedat trochu té profesionální patiny. S Adobe Premiere Rush můžete snadno upravovat videa, ať už na desktopech nebo klidně mobilních platformách.

kód: 278343
Wacom One Creative Pen Display, bílá
9 083 Kč 10 990 Kč
Interaktivní pen displej pro okořenění vašeho digitálního života. Skicujte, malujte, vytvářejte diagramy, upravujte fotografie a videa, editujte, sdílejte svou práci. Povrch podobný papíru, žádné odlesky a přirozený odpor. Pero bez baterií, které skvěle padne do ruky. Plné barvy na displeji o velikosti 13,3" (téměř A4)