Diskuze k článku:Nový notebook od Aceru se pochlubí čtyřjádrovým procesorem

Čtyřjjádrový procesor

Ten 4jadrový procesor je super, ale našel jsem výhradního dovozce na stránkách www.vyhradnidovozci.cz , který je dováží za opravdu směšné ceny. Fakt super

AMILO notebook Mini Ui 3520 - Akční cena jen 8.999,- Kč vč. DPH!!!

Nový Mini notebook od FSC za akční cenu 8.999,- Kč vč. DPH.
Je to nejlevnější plnohodnotný notebook, který prodáváme. Levny a pritom ma vykon a vydrz.http://www.pcech.cz/stranka.php?uri=nb
http://www.pcech.cz/

4jádrový procesro, ale pořád acer

a notebooky acer vždy stály, stojí a stát budou za h***o... :)

Co říct

u některých notebooků si říkám jestli jimi stále ještě jsou:) nicméně pěkný kousek jen nechápu proč u takovéhotu noteboku je "Potěší i kvalitní 0.3M pixelová CMOS kamera CrystalEye pro pořádání videokonferencí" pouze takto mizerná kamerka, příjde mi že výrobci se snaží ohromit jen jednou položkou která naláká a zbytek je zase jen průměr

Slabá GRAFIKA

Tomuto NTB by více slušela HD4850 nebo HD4870. přece jenom 1920x1080 je na 9600GT dost silné kafe :)

Podstatné věci u ntb...

Po zkušenostech osobních a lidí kolem mě už v první řadě řeším hlavně věc toho jak je ntb proveden mechanicky než abych řešil jestli udělal rekordy v 3D Marku. Konstrukce je důležitější než výkon, který je absolutně dostačující i u stávajících průměrných modelů. A jelikož jde o ntb od Aceru, tak bych na kvalitní konstrukci moc nesázel (třeba ano, třeba by překvapil, ale já Acerům prostě nevěřím..) Ntb NIKDY nemůže nahradit stolní PC. Z jediného důvodu a tou je ergonomičnost. jedině mít ntb na cesty, doma pak připojit klávesnici, myš, externí monitor, pak ano. Ale ntb samotný vždy bude náhražka na cestování (nikoli výkonová, ale ergonimická) za stolní PC jelikož to si sebou těžko vezmu autem do práce...

Vývoj ntb

Stejně mi to nějak nejde do hlavy...
Kam spěje vývoj NTB? Přesně opačnym směrem, než k čemu byl vymyšlenej. Stále větší úhlopříčka, stále výkonnější a žravější HW, stále větší nároky na baterii. Kdo chce být in, "musí" mít na hry notebook. Kdo chce být in, musí mít notebook na multimedia atd, protože je pro něho notebook skladnější a doma k němu připojí pouze externí klávesnici, myš, repro, tiskárnu a popřípadě ještě externí mechaniku nebo disk.
Je to hezké, sám mám ntb na "práci". Zbytekl mi však přijde pouze jako boom dnešní doby. Notebooky šly dolu a přece přijít na lanparty s nařachlym notebookem je přece machrovina :)

Notebook

Celkově se mi ten notebook pozdává. 4 jádro, slušná grafika a 1 TiB na discích se zdá poměrně slušné. Jen bych se trošku obával toho chlazení, které prý u Acerů není zrovna na úrovni. Úplně mobilní to také není, což se ale dá pochopit, když je to "desktop replacement". O výdrži baterie se také nemá cenu hádat, z toho samého důvodu.Co mě však zarazilo, je zmínka o 0,3 MPix kameře. V takovémto rozlišení bych ji radši ani moc nezmiňoval, trochu to ubírá na kráse. Co bych tak možná ještě vytkl, s čím mám osobní zkušenost, je použitý TouchPad, respektive jeho scrollovací část.Jinak za tu cenu je to řešení pro ty, kteří hledají silný výkon nejen v pohodlí domova a jsou ochotni převážet trošku více váhy.

Slušné

čtyřjádrový procesor?To ujde na Acer.

Cena

Jaka bude cena tohohle NTB?

Za ty prachy...

ta 0,3 megapixelova kamera je za ty prachy nic moc. sice vykon je dobry ale na to rozliseni by to chtelo vykonejsi grafiku. jenom by me zajimalo tak pameti ddr3. pokud bude nizky mohli tam dat ddr2