NVIDIA Broadcast aneb Jak nejen streamovat jako profík

Produktové tipy 55 % hodnotili 4 uživatelé 16. 11. 2020 1 komentář
Kdo se dneska nepředvádí před kamerou na nějakém tom streamu, jako by nebyl. Na tomhle fenoménu vyrostla celá jedna generace, další ho už v mezičase stačila objevit a pomalu asimiluje i starší ročníky. Odpor je zkrátka marný, dříve nebo později na to budeme čumět všichni, smiřte se s tím! Ti zábavnější a schopnější... případně ujetější a víc šlehačky na hlavu si stříkající... z nás pak tuhle kratochvíli pozvedli na regulérní zaměstnání, případně alespoň solidní přivýdělek.

Není to vlastně ani tak těžké. Stačí si najít nějaký aktuální trend, objednat hardware a je z vás celebrita. Solidní mikrofon a kameru přitom dneska koupíte za v celku rozumnou sumu a pokud nebydlíte někde v horní dolní, s připojením problém taky nebude. Mít ale na streamování potřebný klid a prostředí už je malinko větší výzva. NVIDIA se snažila přijít s řešením, které by nezabralo hromadu místa, neudělalo z vaší pracovny molitanem opevněný bunkr a nestálo majlant. Před nějakou dobou tak přišla s vychytávkou jménem RTX Voice, která si dokázala ohromujícím způsobem poradit s redukcí okolního hluku. Teď ale zašla ještě dál a představila aplikaci NVIDIA Broadcast, balíček nástrojů, které za pomoci umělé inteligence udělají profesionální domácí studio i z vašeho kutlochu!

NVIDIA Broadcast má 3 hlavní funkce, které vám dokážou vcelku solidně zlepšit den. První je NVIDIA Noise Removal, který je v podstatě vylepšenou verzí výše zmíněného RTX Voice. Vadí vám, že vaši spoluhráči pravidelně na drátě slyší vaši matku/přítelkyni/manželku řvát, že jste zase nevynesli koš/už zase hrajete hry/nenaskládali myčku? V tom případě je tenhle nástroj vaše spása! Za pomoci umělé inteligence dokáže identifikovat váš hlas a odfiltrovat okolní zvuky. Jo a to samé umí NVIDIA Noise Removal provést i s nežádoucími zvuky přicházejícími od ostatních lidí na drátě! Pokud má váš kamarád za oknem železniční trať a neví, co znamená push to talk, tak tuhle funkci budete zbožňovat!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Druhou funkcí je NVIDIA Virtual Background. Ta v prvním kroku identifikuje vás a vaši židli, aby následně začala dělat divy s pozadím. Máte doma bordel jako v tanku? Uklidit za vás sice neumí, ale rozmaže pozadí tak, že to nikdo nepozná! Nebo byste raději místo toho úplně jiné kulisy? Máte je mít! Bez zeleného plátna a na pár kliknutí. V roce 2020, kdy byly jednu dobu videohovory mnohdy jediným způsobem, jak se vidět s našimi nejbližšími, absolvovat přednášku ve škole, nebo se zúčastnit “důležitých“ pracovních porad, navíc NVIDIA Virtual Background najde uplatnění i v běžném životě.

Poslední součástí NVIDIA Broadcast aplikace je funkce Auto Frame, která kameru při přiblížení naučí sledovat váš pohyb. Pro diváka tak bude záběr působit, jako byste k ruce měli osobního kameramana. Jasně, jde o drobnost, ale vzpomeňte si na to, kolikrát se váš oblíbený YouTuber pro něco natáhl a zmizel částečně nebo úplně ze záběru?

Hlavní výhoda NVIDIA Broadcast ovšem nespočívá ani tak v tom, co tahle aplikace dovede, jako jak moc jednoduše to zvládne. Stáhnete ji, nainstalujete, vyberete efekty a je to! Navíc k tomu ani nepotřebujete žádné extra drahé vybavení nebo software, stačí vám některá z grafických karet NVIDIA GeForce RTX. Pokud už ji doma máte, můžete to sami vyzkoušet. Stáhnout NVIDIA Broadcast můžete zde. Pokud ne a patříte mezi streamery, chcete se jedním stát, hodně často pracujete z domova, nebo jenom rádi kecáte s kamarády na dálku, berte to jako další důvod si ji pořídit!

 

NVIDIA Broadcast v kostce

  • aplikace zlepšující průběh streamů, hovorů i videokonferencí

  • Odstraní hluk z vašeho okolí

  • Odstraní hluk z okolí vašich kolegů

  • dokáže rozmazat vaše pozadí a dál zobrazovat pouze vás a vaši židli

  • dokáže vytvořit nejrůznější virtuální pozadí přenosu

  • umí sledovat váš pohyb při přiblížení kamery

 

Diskuze k článku (1)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

aratrix ARA

Výkon

aratrix16. 11. 2020 1:01

Autor krapet zapoměl otestovat kolik si aplikace vezme před zmíněním streamu.


Akční nabídka Akční nabídka