Synology RT2600ac
Synology RT2600ac
5 198 Kč 6 289 Kč

Pracujte na dálku se Synology

Produktové tipy 17. 5. 2020
Chytrá domácnost či profesionálně zabezpečené síťové služby, v tom je firma Synology špičkou ve svém oboru. S jejich bezdrátovým routerem RT2600ac mají stávající i noví zákazníci nárok na prémiovou VPN zdarma, a to až do 30. září 2020.

V souvislosti s globální pandemií spousta z nás v současnosti zůstává doma a pracuje se vzdáleným přístupem k mnohdy citlivým datům. Připojení na dálku by přitom nemělo být složité, a to ani pro celou kancelář. VPN Plus, kterou Synology nyní nabízí zdarma k vybraným routerům, dokáže snadno vytvořit výkonný VPN server navržený tak, aby bylo snadné jej nastavit a spravovat v podstatě odkudkoli. Pro vzdálené pracovníky firmy tak de facto vznikne virtuální kancelář, přizpůsobená jejich flexibilním plánům i pracovnímu stylu. 

Komplexní podpora protokolů

Vzdálená plocha umožní zaměstnancům přistupovat k softwaru nainstalovaném výhradně v jejich počítačích v práci, přesto nad vším mají naprostou kontrolu díky samoobslužnému hostování.

Služba WebVPN obstará jednoduchý přístup k webovým aplikacím pomocí prohlížeče, bez další aplikace nebo nastavení na klientech. Jak to funguje? Zadáním interní adresy URL přejdete do privátního webu své firmy. Správce může nastavit interní webové služby společnosti jako výchozí pro přístup personálu. Uživatelé pak mohou navštívené webové stránky označovat pomocí hvězdiček a uchovávat je ve speciální složce pro budoucí přístup.

Služba Synology SSL VPN pohlídá přístup k webovým i jiným než webovým službám v síti společnosti. Jednoduchý klient pro systémy Windows, Mac, Ubuntu, iOS a Android vyžaduje jen minimální nastavení pomůže vám s připojením. Šifrování SSL/TLS nabízí úroveň zabezpečení vhodnou pro síť vaší společnosti a neustále udržuje citlivá data v bezpečí. 

Kromě protokolů Synology SSL VPN, WebVPN a Remote Desktop podporuje služba VPN Plus také 4 běžně používané protokoly VPN a díky tomu je možné ji přizpůsobit konkrétnímu síťovému prostředí. Které to jsou?

  • SSTP1
  • OpenVPN
  • L2TP over IPSec
  • PPTP

Site-to-Site VPN

Společnostem s pobočkami na více místech umožňuje služba Site-to-Site VPN sdílet zdroje mezi různými sítěmi prostřednictvím zabezpečených tunelů IPsec přes internet. Zaměstnanci tak nemusí na jednotlivých počítačích konfigurovat nastavení VPN.

Mezi výhody Site-to-Site VPN patří bezesporu vysoká rychlost, s propustností až 650 Mb/s, a spolupráce s branami Microsoft Azure, díky čemuž lze vytvořit hybridní řešení spojující firemní i virtuální sítě v cloudu.

Monitorování a správa

Naprosto zásadní je u podobných služeb zajistit účinné monitorování a jednoduchou správu připojení v reálném čase, což VPN Plus samozřejmě zvládá. Je schopná identifikovat neobvyklý síťový provoz a podezřele chovající se uživatele. Umožňuje ovládat šířku pásma optimalizací provozu sítě a zabránit nežádoucímu přístupu ke kritickým zdrojům. Dokáže zprostředkovat historii připojení kontrolou předchozích připojení uživatele a jejich využití dat. Mezi další pilíře VPN Plus patří samozřejmě i zobrazení a export protokolů pro jejich pravidelnou kontrolu a podpora LDAP.

A teď to nejdůležitější, který router vybrat?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

RT2600ac - navržený pro rychlost i bezpečnost

Počet připojených zařízení v domácnosti představuje z hlediska kybernetické bezpečnosti závažný problém. Však to znáte - počítač, laptop, televize, mobilní telefon a teď už i chůvičky, alarmy a klidně i ledničky. Cílem útoku, který může způsobit ztrátu dat ale i citlivých osobních informací, se může stát kterýkoli z výše zmíněných článků ve vaší domácí WiFi. Proto je dobré při výběru vašeho nového routeru myslet nejen na rychlost, ale také bezpečnost.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Synology RT2600ac zvládá hravě obojí. Dvoupásmový router podporuje velmi rychlou WiFi standardu 802.11ac. Na frekvenci 2.4 GHz umí zasílat data rychlostí 800 Mbps, na 5 GHz kmitočtu dosahuje až 1733 Mbps. Duální WAN připojení pomáhá optimalizovat připojení k síti. A k dispozici budete mít samozřejmě i podrobný report o zatížení vaší sítě. A že nevíte, kterou frekvenci ve vaší sítí nejlépe využít? RT2600ac udělá toto rozhodnutí za vás.

Nyní je jeho součástí i technologie Mesh Wi-Fi a jeho pokrytí je možné snadno rozšířit pomocí dalšího směrovače Synology MR2200ac. MR2200ac využívá čtyřjádrový systém na čipu Qualcomm IPQ4019 s třípásmovým provedením sítě Wi-Fi, které eliminuje místa bez připojení a zajišťuje rychlý širokopásmový internet i v nejodlehlejších částech domu. Celou síť spravuje operační systém Synology Router Manager (SRM), v jehož intuitivním uživatelském rozhraní je k dispozici řada funkcí firemní úrovně.

TO CHCI

Buďte v bezpečí

Bez ohledu na to, jak moc jste opatrní, někdo z rodiny občas klikne na phishingový odkaz nebo sdílí heslo k síti Wi-Fi s někým jiným. Router RT2600ac zvládá následující bezpečnostní protokoly, aby vás i vaše blízké ochránil před hrozbami na internetu.

  • Vestavěné bezpečnostní filtry uživatele upozorní, když zamíří na škodlivé webové stránky. Databáze se aktualizují automaticky tak, aby registrovaly i na nejnovější hrozby.
  • K analýze do cloudu se neodesílá žádná historie procházení.1 Podpora funkce DNS over HTTPS navíc zaručí, že stránky, které navštívíte, nemohou sledovat případní útočníci ani váš poskytovatel internetových služeb ISP.
  • Neznámým zařízením můžete připojení k rodinné síti Wi-Fi znemožnit a pro hosty bude vždy k dispozici hostovaná síť Wi-Fi. Standard Wi-Fi nové generace navíc nabízí lepší ochranu před útoky hrubou silou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Speciální pozornost si jistě zaslouží i vychytaná ochrana dětí, ať už jde o filtrování obsahu pro dospělé nebo monitorování času stráveného online. Pomocí rodičovské kontroly na bázi profilů můžete nastavit pro děti různého věku různé zásady internetu.

  • Skryjte některé výsledky hledání ze služeb Google, Bing nebo YouTube
  • Nastavte časová omezení a plány

TO CHCI

kód: 204271
Synology RT2600ac
5 198 Kč 6 289 Kč
Dvoupásmový router, podpora WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, podporuje frekvence 2.4 GHz (800 Mbps)/ 5 Ghz (1.73 Gbps), anténa 4x4 MIMO, hardwarová aplikační vrstva 7. Rozhraní: 4 x RJ-45,  dual WAN, 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, čtečka SD karet (SDXC/SDHC).