MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO, 8GB GDDR6  + Rainbow Six Siege GOLD EDITION
MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO, 8GB GDDR6
18 733 Kč 22 667 Kč 17 983 Kč 21 759 Kč

Představujeme GeForce Experience

Produktové tipy 100 % hodnotil 1 uživatel 18. 7. 2020
Šikovná aplikace od Nvidie samozřejmě není žádnou novinkou, aktuálními ovladači k našim grafikám GeForce nás zásobí už nějaký ten pátek. Umí toho ale mnohem víc. Pojďme se na vše podívat hezky zblízka!

Buďte vždy Game Ready

Kvalitní ovladače jsou přinejmenším stejně důležité jako samotné grafické karty a pokud se o hardware jen trochu zajímáte, jistě vám neuniklo, že v tomto ohledu má před konkurencí firma Nvidia obrovský náskok. Spusťte si libovolnou hru a u většiny bude hned v úvodu napsáno, že nejlépe se bude hrát právě na kartách GeForce. To je zkrátka fakt, který nelze přebít, a není to jen náhoda.

Pro každou velkou hru totiž Nvidia ve spolupráci s vývojáři připraví speciální vydání ovladačů, které jsou danému titulu šité na míru a to ještě v ten samý den, kdy hra vychází. Cílem je zvýšit počet snímků za sekundu, spravit chyby v zobrazení a tak vůbec vše připravit, abyste si očekávanou hru vychutnali co možná nejlépe.

GeForce Experience vše sleduje za vás a jakmile se nové ovladače objeví, na vše vás upozorní. Stačí pak jedno kliknutí přímo z plochy vašeho počítače a jste připraveni hrát. Tomu říkáme servis!

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vždy optimální nastavení

Ne každý z nás je stoprocentně kovaný v umění optimalizace obrazu tak, aby byl pěkný a zároveň se rychle hýbal. Nebo na to prostě nemáme čas a nechce se nám trávit hodiny a hodiny testováním a porovnáváním obrázků a snímků za sekundu. Od toho je tu optimalizační funkce v rámci GeForce Experience, která to jedním kliknutím udělá za vás. Podporovány jsou stovky her a nové přibývají každý měsíc.

Jak to funguje? Jednoduše! GeForce Experience se vám podívá na disk a přesně zjistí, jaké hry máte zrovna nainstalovány. Třeba takto...

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Kliknutím na danou hru vyvoláte podrobnou nabídku a po chvíli vám aplikace sama řekne, jaké máte aktuální nastavení a jaké nastavení by vám doporučila. Vše podle toho, jaký máte v počítači procesor, grafickou kartu, paměti a další komponenty.

Jaká je podle nás největší vychytávka? Nejenže vám GeForce Experience doporučí ideální nastavení a to posléze jedním kliknutím ve hře nastaví vše tak, abyste vy nemuseli. Na vzorovém obrázku vám navíc vysvětlí jednotlivé koncepty grafických nastavení, které měníte. Nevíte, co znamená pojem Podpovrchový rozptyl? Není problém. Prostě na položku najeďte myší a vše vám bude názorně vysvětleno textem i obrazem.

A v češtině!

OPTIMALIZUJTE S GEFORCE EXPERIENCE

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nahoďte si filtr s NVIDIA Freestyle

Tohle je velká parádička. GeForce Experience umí u podporovaných her zcela změnit jejich vizáž, a to přímo ve hře a bez čekání. Chcete z Metro Exodus udělat černobílou retro záležitost se spoustou vinětace a dalších efektů? Není problém. Nebo máte problém rozpoznávat některé barvy a vývojáři na vás nemysleli? Vytvořte si vlastní barevné schéma a styl. A co takhle noční režim...

Jak na to? Jednoduše! Během hraní stačí vyvolat herní overlay (překrytí) pomocí kombinace kláves ALT+Z a zapnout funkci filtr her (nebo rovnou ALT+F3). Pak už se můžete nechat unášet svým kreativním duchem a v cestě vám bude stát snad pouze vaše představivost. Seznam podporovaných her je ze všech podobných funkcí GeForce Experience zdaleka nejdelší a najdete tu nejen ty nejnovější pecky ale i staré klasiky. 

Virtuálním fotografem s NVIDIA Ansel

Ne všechny hry dostanou od vývojářů do vínku foto režim a ne vždy je takový mód zrovna povedený. GeForce Experience přichází s vlastním foto režimem zvaným Ansel a nutno říci, že jde o jednu z nejlepších implementacích jakou jsme u podobných módů kdy viděli. Díky NVIDIA Ansel se z vás stanou profesionální fotografové virtuálních světů.

Co nabízí? Hned z první třeba rozlišení na úrovni gigapixelů, 360stupňová panoramata, plnou podporu HDR, volnou kameru a samozřejmě spoustu filtrů. Hotová díla pak můžete rovnou sdílet na sociální sítě jako imgur či Google Photos. Nvidia také pořádá pravidelné soutěže o ceny s vlastní bohatou galerií, kde se můžete inspirovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

NVIDIA Ansel v kostce

Super-rozlišení - až 33násobek 1080p rozlišení, takže si ze svých her můžete udělat třeba obrovský plakát na zeď nebo svůj výtvor nabídnout třeba nějaké galerii - hry jsou umění a patří na výstavy!

Podpora EXR - aneb opensource obrazový formát od profíků z Industrial Light & Magic (Lucasfilm), díky kterému si můžete vytvořit vlastní HDR obrázky s vlastní expozicí

Panoramata - 360stupňové fotografie poslouží klidně jako prostředí do vaší vlastní virtuální reality! Uchovejte si oblíbenou lokaci ve hře pro pozdější relax třeba v Google Cardboard nebo v jiných VR aplikacích.

Volná kamera - u podporovaných her je možné si zvolit vlastní úhel i pozici kamery. Vyleťte vysoko nad povrch a pořiďte si screenshoty, jaké nikdo nikdy neviděl.

Podpora spousty AAA titulů - např. série Assassin's Creed, Battlefield, Tomb Raider, Call of Duty či Dark Souls. Přesvědčte se sami, seznam s každým měsícem rostem.

SDÍLEJTE S GEFORCE EXPERIENCE

Pochlubte se všem s NVIDIA ShadowPlay 

Díky ShadowPlay můžete sdílet své nejlepší momenty aniž byste potřebovali dodatečný hardware či software a museli při tom obětovat spoustu výkonu. S GeForce Experience a ShadowPlay se z vás může stát YouTuber přes noc s funkcemi jako živé streamování na Facebook, YouTube a Twitch či díky zpětnému záznamu takzvaných highlights, tedy vašich nejlepších momentů ve vaší oblíbené hře.

Jak to funguje? Opět jednoduše! Stačí vám pár klávesových zkratek aniž byste museli vystupovat ze hry nebo něco předem složitě nastavovat. Povedl se vám ultimátní win ve Fortnite? V případě, že máte ve hře zapnutou funkci highlights, GeForce Experience váš moment slávy sám pozná a zaznamená jej. Seznam podporovaných her neustále nabírá na délce, což je rozhodně skvělá zpráva pro všechny, kteří chtějí ze svých virtuálních dobrodružství vyzobat jen ty nejlepší momenty.

Streamování a nahrávání videa obecně je koneckonců téma na podrobnější článek, který pro vás na GEEK magazínu připravujeme. Příště se totiž zaměříme stoprocentně na žádané téma streamování pomocí GeForce Experience a nasdílíme s vámi i pár typů přímo od Nvidie, aby vaše živáky i záznamy vynikly nad ostatními.

Těšte se a mezi tím si nezapomeňte stáhnout GeForce Experience, pokud jste tak ještě neučinili. S GeForce Experience udržíte svůj herní stroj v maximální kondici a připravenosti a s funkcemi jako Freestyle, Ansel a Shadowplay si užijete spoustu zábavy.

GEFORCE EXPERIENCE

Diskuze k článku

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !

kód: 265747
MSI GeForce RTX 2080 SUPER GAMING X TRIO, 8GB GDDR6  + Rainbow Six Siege GOLD EDITION
CZC doporučuje
prodloužená záruka
-4%
18 733 Kč 22 667 Kč 17 983 Kč 21 759 Kč
Extrémně výkonná herní grafická karta v podání MSI, rozhraní PCIe 3.0 , architektura Turing, frekvence 1845 MHz (boost), 8 GB GDDR6 paměti, 256-bit sběrnice, 1x HDMI, 3x DisplayPort, 1x USB typ-C, OpenGL 4.5, DirectX 12, VR Ready, MSI Afterburner, NVIDIA: Ansel, NVLink, G-Sync a HDR.
Akční nabídka Týden slev Sony