Představujeme novou řadu Samsung Galaxy S21 5G

Produktové tipy 14. 1. 2021
Společnost Samsung představila svou novou vlajkovou loď mezi telefony s označením Galaxy S21. Tradičně nabízí trojici modelů lišících se od sebe výbavou i cenou. Pojďme se tedy podívat na to, co nové telefony od Samsungu nabízí.

Ještě než se pustíme do samotného představení zbrusu nové řady, je potřeba zdůraznit, že od 14. ledna do 28. ledna je možné tyto telefony předobjednávat a získat tak vychytané dárky. K mání jsou bezdrátová sluchátka Galaxy Buds Pro (v případě S21 Ultra 5G) a Galaxy Buds Live (pro modely S21 5G a S21+ 5G) s třešničkou v podobě Galaxy Smart Tag. Více informací o této akci naleznete na odkazu níže.

PŘEDOBJEDNAT

Řada Galaxy S21 a její tři podoby

Jak už je zvykem, Samsung s sebou i letos přináší rovnou tři modely řady Galaxy S21, které se od sebe liší výbavou i cenou. Mezi hlavní rozdíly patří displej, fotoaparát a kapacita baterie. Zvláštností nejvyššího modelu s přízviskem S21 Ultra je pak podpora dotykového pera S Pen.

Na pohled patrnou změnou u nové řady je design, který zvýrazňuje fotoaparáty na zadní straně telefonu. Ty jsou nyní de facto součástí kovového rámečku namísto jejich pozice vně u předchozí řady. Zda-li je to krok správným směrem je už k posouzení každého z nás, rozhodně však jde o výrazný designový prvek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zleva modely S21+ 5G a S21 Ultra 5G

Displej, aneb zvětšování se nekoná

Nejvyšší model řady Galaxy S21 se letos bude muset spokojit s o maličko menším displejem než loni. Zatímco Galaxy S20 Ultra přišel s obrovskou uhlopříčkou 6,9", model roku 2021 se uskromní - konkrétně o 0,1 palce, což je vskutku zanedbatelné.

Zahnutý QHD+ displej nabídne stejné rozlišení jako u předchozího modelu, o fous menší uhlopříčka však vede k ještě jemnějšímu obrazu s fantastickými hodnotami 515 PPI (pixel-per-inch). Panel Dynamic AMOLED nabízí opět až 120 Hz obnovovací frekvenci a výtečnou svítivost 1500 nitů.

V případě ostatních modelů, S21 5G a S21+ 5G, se Samsung vrací ke stejným hodnotám z minulého roku. 6,7" s rozlišením 2400 x 1080 (394 PPI), respektive 6,2" se stejným rozlišením a o něco vyšší hustotou pixelů (421 PPI). Dobrou zprávou je přítomnost stejného adaptivního panelu jako u nejvyššího modelu s podporou vysoké obnovovací frekvence a velmi solidní svítivostí 1300 nitů o obou modelů. Oba nižší modely mají rovné displeje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Model S21 Ultra 5G (vpravo) má o maličko menší displej než jeho předchůdce z minulého roku, nabízí ovšem fantastickou hustotu pixelů pro extra jemný obraz.

5 objektivů u nejvyššího modelu, výkus zůstává

Fotografická výbava u modelů S21 5G a S21+ 5G zůstává stejná jako minulý rok, což lze brát jako pozitivum. Galaxy S21 Ultra 5G se vrací s hlavním senzorem vybaveným 108Mpx v kombinaci s 12Mpx ultra širokoúhlým objektivem s rozpětím 120°.

Na rozdíl od svého předchůdce však top model pro rok 2021 přichází rovnou se dvěma teleobjektivy - první vybavený 10Mpx s trojnásobným optickým zoomem a druhý 10Mpx s desetinásobným optickým zoomem s periskopickým systémem. Poslední čočka pak ukrývá laserové ostření pro přesnější zachycení foceného objektu.

Co se týče předních kamer, oproti minulému roku se navzdory spekulacím o nové technologii skrytých fotoaparátů pod displejem žádné změny nekonají. Přesto se můžeme těšit na velmi solidní 40Mpx senzor u modelu S21 Ultra 5G respektive s 10Mpx u modelů S21 5G a S21+ 5G.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Osmijádrový Exynos namísto Snapdragonu

Menším překvapením pro našince může být fakt, že i tentokrát Samsung do modelů pro globální trh implementuje zpravidla o něco slabší procesory Exynos namísto v testech dominujících Snapdragonů od Qualcommu. Nový Exynos řady 2100 má letos ovšem slušně našlápnuto svého konkurenta minimálně dohnat, tak uvidíme, jak dopadnou první testy.

Osmijádrový procesor v kombinaci s až 16 GB RAM u modelu S21 Ultra 5G (8 GB RAM u ostatních modelů) je totiž naprostou špičkou na současném trhu mobilních telefonů.

Ty, kteří na svém přístroji pravidelně hrají či používají náročné aplikace, bude jistě zajímat nejen výkon, ale také výdrž baterie nových telefonů. Model S21 Ultra 5G nabízí kapacitu baterie 5 000 mAh, tedy stejně jako minule, zatímco S21+ 5G si polepšil na hodnotu 4 800 mAh. Základní model S21 5G zůstává na předchozích 4 000 mAh. Všechny modely pak mají společné super rychlé nabíjení, 25W drátově a 15W bezdrátově.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Osmijádrový procesor v kombinaci s až 16 GB RAM u modelu S21 Ultra 5G (8 GB RAM u ostatních modelů) je totiž naprostou špičkou na současném trhu mobilních telefonů.

5G konektivita u všech modelů

Výbornou zprávou pro fanoušky rychlého internetu je tentokrát plnohodnotná podpora 5G napříč všemi třemi modely. Na rozdíl od minulého roku, kdy tato výsada patřila pouze nejdražšímu modelu S21 Ultra 5G. U všech modelů také dostaneme hned baráž Wi-Fi standardů (a,b,g,n,ac) včetně nejnovější 6GHz Wi-Fi verze 6E. Samozřejmostí je pak podpora NFC a UWB (Ultra Wide Band).

Cena a dostupnost

Nová řada špičkových telefonů Galaxy S21 5G vypadá skvěle, jak to ale bude s jejich dostupností a především cenou?

Do prodeje telefony přichází 28. ledna s následujícími cenovkami: 22 490 Kč za model S21 5G, 27 990 Kč v případě S21+ 5G a od 33 490 Kč zaplatíme za nejvyšší model S21 Ultra 5G.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

TO CHCI

Kupujte chytré telefony Kupujte chytré telefony