Představujeme technologii Max-Q 3. generace

Produktové tipy 14. 4. 2021

Jak skloubíte vysoký výkon s tenkou a lehkou šasi u moderních laptopů? Odpovědí je kombinace umělé inteligence s novými způsoby optimalizace celého systému, která se skrývá pod názvem Max-Q. O co jde? Představíme v článku.

Max-Q představuje přístup týkající se celého systému, který poskytuje vysoký výkon v tenkých a lehkých herních noteboocích. Každý aspekt notebooku, až už je to čip, software, design desek s plošnými spoji, napájení nebo chlazení je optimalizován pro výkon.

 

Stačí si vybrat...

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Omlouváme se, popis obrázku chybí. Omlouváme se, popis obrázku chybí.
ASUS TUF Dash F15 Lenovo Legion 5 17ACH6H Razer Blade 15 Advanced Edition

Tento herní stroj prošel řadou přísných testů MIL-STD-810H.

Notebook oblíbené řady Legion pro skvělé zážitky z mobilního hraní a zábavy. Gamingový notebook od herní legendy Razer, který vás odliší z davu.
NVIDIA GeForce RTX 3060 NVIDIA GeForce RTX 3070 NVIDIA GeForce RTX 3080
Intel Core i7-11370H AMD Ryzen 7 5800H Intel Core i7-10875H
8GB RAM DDR4 16GB RAM DDR4 32GB RAM DDR4

 

Max-Q - to je dokonale vyladěný systém

Technologie zastřešující kombinaci umělé inteligence a nové optimalizace systému se nazývá Max-Q a v nových produktech je dostupná už ve své 3. iteraci. Díky ní jsou herní notebooky výkonnější a lepší než kdy dříve, aniž byste pro jejich převoz potřebovali stěhovací službu. Poďjme si rozebrat každou součást systému Max-Q hezky zevrubně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Dynamic boost 2.0

Nový Dynamic Boost 2.0 automaticky rozděluje potřebné napájení mezi grafickou kartou, pamětí grafické karty a procesorem, a zajišťuje tak ještě větší zvýšení výkonu než kdykoliv předtím.

Síť umělé inteligence pro Dynamic Boost 2.0 spravuje napájení na základě jednotlivých snímků a notebook tak neustále optimalizuje svůj chod pro maximální výkon při hraní a tvorbě.

Whispermode 2.0

Whisper Mode 2.0 přináší novou úroveň krocení hluku v moderních herních laptopech. Byl od základu přepracován a na úrovni systému zabudován a přizpůsoben do každého notebooku. Uživatel má možnost vybrat si snesitelnou hladinu hluku ve spolupráci s chytře navrženými algoritmy.

Ty jsou poháněné umělou inteligencí a dynamicky spravují procesor, grafickou kartu, teploty v systému a rychlosti ventilátorů tak, aby zajišťovaly ideální úroveň hluku a nejlepší možný výkon.

Co umí herní notebooky s grafikami GeForce RTX

 

Resizable bar

Pod trochu kryptickým názvem se skrývá pokročilá funkce rozhraní PCI Express, která umožňuje procesoru přistupovat k vyrovnávací paměti grafické karty najednou, což zvyšuje výkon v celé řadě her.

NVIDIA DLSS

Již nějakou dobu známá technologie od Nvidie, skrytá pod zkratkou DLSS, přináší masivní zvýšení výkonu při stejném napájení díky průlomovému rendrování pomocí umělé inteligence s jádry Tensor.

Všechny grafické karty GeForce RTX 30 mají tuto technologii ve své DNA a v podporovaných hrách, jejichž řady neustále rostou, jde o jedinečnou výhodu před konkurencí.

Jak technologie DLSS funguje v praxi si můžete přečíst zde. U nových karet RTX 30 je přírůstek výkonu ještě o něco vyšší než u předchozí generace.

 

Hity z telky Získejte k nákupu O2 TV na tři měsíce