Huawei P40 Pro, 8GB/256GB, Black  + Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma + Kuki TV na 2 měsíce zdarma
Huawei P40 Pro, 8GB/256GB, Black
23 132 Kč 27 990 Kč

Představujeme telefony Huawei řady P40

Produktové tipy 29. 4. 2020
Od začátku dubna si u nás můžete koupit telefony nejnovější řady P40 od Huawei. Trojice telefonů rodiny P40 míří na různé segmenty zákazníků s rozličnými potřebami a očekáváními od svých telefonů, jedno však mají společné. Špičkové fotoaparáty, na kterých firma spolupracovala s legendární značkou Leica.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tři bratři P40

Nová rodina zařízení Huawei P40 se skládá ze tří hlavních modelů, z nichž ten první je klasický P40. Ten nabízí stejný špičkový výkon jako vlajková loď P40 Pro, je ovšem kompaktnější a zadní fotoaparát Ultra Vision Leica Triple Camera postrádá snímač doby letu (ToF) a chybí mu i další vlastnosti, ke kterým se dostaneme dále v článku.

Displej je relativně kompaktní s rozměry 6,1 palce a oproti P40 Pro nabízí nižší rozlišení 2340 x 1080. Je nicméně poháněn nejsilnějším procesorem od Huawei Kirin 990 stejně jako u verze Pro a v kombinaci s 8 GB RAM a 128 GB úložištěm byste jen marně hledali silnější a výkonnější fotomobil. Vše napájí 3 800 mAh baterie s certifikací IP53 (odolnost proti vodě) a kabelové nabíjení s příkonem až 22,5 W.

U P40 Pro získáte větší 6,58 palcový displej, rozlišení 2640 x 1200 a obnovovací frekvence poskočila ze 60 na 90 Hz. Znatelný je také nárůst úložiště na 256 GB. Model Pro je také navíc vybaven vyšším stupněm odolnosti proti vodě a prachu (certifikace IP68). O šťávu se stará 4 200 mAh baterie a 40 W kabelové nabíjení s podporou bezdrátového nabíjení s příkonem až 27 W.

Třešničkou na dortu je pak 5G konektivita a uživatelské rozhraní podporující snadný multi-tasking.

Varianty lite a lite E postrádají 5G konektivitu, ubírají na výkonu s procesory Kirin 810 respektive 710 a ubírají na rozlišení svých displejů. Tomu pochopitelně odpovídá i cena, která je u obou modelů značně nižší než u regulerní P40 respektive P40 Pro.

CHCI DO RODINY

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ultra Vision fotoparát Leica

Nastavení fotoaparátu značky Leica se v případě modelu Huawei P40 skládá z primární kamery o 50 megapixelech, ultraširoké kamery s 16 megapixely a teleobjektivu s 8 megapixely, který je schopen trojnásobného optického zoomu. Ve srovnání s modelem P40 Pro zde chybí snímač doby letu, díky kterému si s verzí Pro pořídíte lepší portrétní fotky.

Díky binningu pixelů (laicky řečeno, když se čtyři z pixelů senzoru sloučí do jednoho „superpixelu“), může hlavní senzor telefonu pořídit 12MP snímků, které poskytují lepší výkon při nízkém osvětlení oproti tradičním 12MP fotoaparátům.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

S řadou P40 debutuje Huawei s XD Fusion Engine, který využívá AI k optimalizaci vašich fotografií. Huawei byl jedním z prvních výrobců, kteří si na pomoc přizvali umělou inteligenci, a výsledky na P40 jsou působivé. Telefon může z fotky odstranit přátele skákající vám do záběru a dokonce i odrazy, které se objevují, když se pokoušíte vyfotografovat cokoli, co je za sklem.

Díky automatickému zaostřování, na rozdíl od většiny selfie kamer, je celá řada P40 postavena pro autoportréty a jak se můžete přesvědčit z řady recenzí, výsledky jsou působivé.

Když si k tomu přičtete možnost pořízení 4K videa rychlostí 30 snímků za vteřinu jak přes přední tak i zadní kamery a vyjde vám král neustále rostoucí škatulky fotomobilů.

MRKNĚTE NA NÁŠ TEST

Huawei Mobile Services místo aplikací Google

Jediným problémem, se kterým se Huawei a potažmo jeho zákazníci musí srovnat je absence služeb a aplikací Google. Huawei nicméně přichází s vlastním řešením v podobě Huawei AppGallery, která již nyní nabízí dostatečně širokou nabídku aplikací. Je to místo, kde najdete spoustu užitečných a zábavných aplikací a her. AppGallery nabízí přehledné rozhraní a mnoho funkcí včetně 4-stupňové ochrany, která zajišťuje bezpečnost stahovaných aplikací.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Google včetně aplikací typu Google Play, Google Maps, Gmail a dalších aplikací jako jsou WhatsApp, Facebook, Instagram a jiné tak na telefonech řady P40 nenajdete a přestože Huawei nabízí vlastní alternativy, včetně zmíněné aplikace Phone Clone, je důležité tuto absenci zmínit.

Díky aplikaci Phone Clone si nicméně můžete spoustu aplikací třetích stran stáhnout z jiného telefonu s Androidem a nepřítomnost Google Mobile Services tak elegantně obejít.

Alternativou k Phone Clone je aplikace MoreApps, která vám umožní stáhnout si výše zmíněné aplikace, v základu nedostupné na telefonech Huawei, přímo od zdroje - a to navíc bezpečně a legálně.

CHCI VĚDĚT VÍC

Prémiový ekosystém ve 3 bodech

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Huawei ID

První a nejjednodušší krok do světa Huawei. Jediný účet pro všechny Huawei služby a aplikace s dvoufázovým ověřením identity pomocí SMS. Registarci Huawei ID naleznete na prvním řádku v Nastavení telefonu. Zde také naleznete službu Cloud.

Huawei Cloud

Po přihlášení k Huawei ID získáte 5GB cloudového úložiště zdarma pro váš telefon nebo tablet Huawei. Huawei Cloud umožňuje synchronizaci Galerie, Kontaktů, Kalendáře, Poznámek, Wifi sítí včetně hesel, Záznamů z diktafonu, Seznamu blokovaných čísel a samozřejmě všech dalších Dokumentů.

VIP servis

VIP Servis u našich servisních partnerů zahrnuje ukázku obchodu aplikací AppGallery, přenos dat pomocí aplikace Phone Clone, založení účtu Huawei ID včetně aktivace rozšíření Cloudového úložiště. Velikost úložiště zdarma závisí na modelu telefonu. Více o VIP Servisu na www.huawei.cz v sekci Podpora nebo aplikaci Podpora ve vašem telefonu.

CHCI DO RODINY

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

kód: 283719
Huawei P40 Pro, 8GB/256GB, Black  + Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma + Kuki TV na 2 měsíce zdarma
Huawei P40 Pro, 8GB/256GB, Black
Elektronické předplatné čtiva v hodnotě 4 800 Kč na půl roku zdarma Kuki TV na 2 měsíce zdarma
23 132 Kč 27 990 Kč
varianty
Chytrý telefon Huawei exkluzivní řady P s novou vizí fotografie, obrovským výkonem, umělou inteligencí a špičkovým OLED FullView displejem. 6.58" displej s rozlišením 2640 x 1200 bodů, 8jádrový procesor Kirin 990 5G až 2.86GHz, 8GB operační paměti, 256GB interní paměti, zadní fotoaparáty 50Mpx Ultra Vision Camera (Wide, f/1.9, OIS) + 40Mpx Cine Camera (Ultra-Wide, f/1.8) + 12Mpx Camera (telefoto, f/3.4, OIS) + 3D Depth, přední selfie kamera 32Mpx f/2.2 + Depth, 5G a LTE, Bluetooth 5.1, NFC, WiFi ax, GPS/ Glonass/ BeiDou /Galileo/ QZSS, slot pro paměťové karty NM, USB Type-C, čtečka otisků prstů, identifikace tváře, baterie 4200 mAh s podporou rychlého nabíjení SuperCharge 40W a bezdrátového 27W, uživatelské rozhraní EMUI (založeno na Androidu ) s podporou mobilní služby Huawei (Huawei Mobile Services s Huawei AppGallery).