Samsung QE82Q800T - 207cm
Samsung QE82Q800T - 207cm
Produkt není určen k prodeji.

Televize Samsung QLED nabízí zvuk budoucnosti

Produktové tipy 19. 1. 2021
Zvuk. To byla až donedávna poněkud přehlížená doména moderních televizorů. Zatímco uhlopříčka a kvalita obrazu rostly, na kvalitní zvuk byla potřeba pořídit si soundbar. Firma Samsung to s novou řadou QLED televizorů hodlá změnit. Jak?

Hlavním pilířem nové technologie od Samsungu je umělá inteligence (AI), která umožňuje fungování technologií OTS (Object Tracking Sound) a AVA (Active Voice Amplifier). Ta první doslova sleduje pohyb objektů na obrazovce a podle toho vysílá zvuk z reproduktorů do prostoru. Druhá zmiňovaná vychytávka zase automaticky upraví hlasitost zvuku v závislosti na okolním prostředí.

OTS aneb když zvuk (ostře) sleduje akci

Funkci dynamického zvuku si nejlépe ilustrujeme na příkladu. Představte si, že sledujete akční film s napínavou automobilovou honičkou. Systém OTS rozpozná pozici i směr pohybujícího se auta, třeba zleva do prava, a podle toho uzpůsobí i svůj zvukový projev.

Nejde přitom o žádnou magii. 8K QLED televizory Samsung mají na své zadní straně celkem šest reproduktorů, které tak zvuk vysílají do každého kouta vašeho obýváku.

Tato potřeba mít více reproduktorů není jen planým marketingem, ale vyplývá z problému, který se u běžných televizorů s velkou uhlopříčkou začíná stále více projevovat. Helikoptéra letící v levém horním rohu obrazovky by na klasickém panelu zněla z levého spodního rohu, kde se reproduktory, směřující kolmo dolů, standardně nachází. Dojem z filmu je tak podstatně slabší.


Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Systém OTS v televizorech 8K QLED následuje totožné principy jako moderní kinosály s multi kanálovým zvukem. Šestero reproduktorů umístěných za obrazovkou se tak v pohodě postará o to, aby vám neunikl sebemenší detail ve zvukové paletě filmu či seriálu.

Díky AI je technologie OTS schopná zvuk de facto vykreslit prostorově. Zatímco u běžných televizorů je potřeba sedět přímo naproti přístroji, aby si člověk vychutnal prostorový zvuk, QLED 8K TV od Samsungu dokáží takovou parádu vykouzlit i pro diváky sedící mimo přímý úhel.

AVA aneb když se klíčový moment (ne)ztratí v hluku vysavače

Obývák, dnes často spojený s kuchyní a jinými kouty domácnosti, je srdcem každé domácnosti. Není proto neobvyklé, že zatímco se část rodiny sejde před televizí, v kuchyni se může třeba připravovat večeře. A známe to všichni, když se nadšený kuchař zrovna trefí do klíčového momentu v seriálu a pustí mixér...

V tuto chvíli přebírá štafetu druhá technologie nových QLED 8K televizí, a sice AVA. Ta pomocí senzoru na spodní straně televizoru dokáže poslouchat okolní zvuky a pakliže se objeví takový hluk, který vydrží déle než tři vteřiny, automaticky upraví svou hlasitost. Už se netřeba natahovat pro ovladač a demonstrativně zhlasovat televizi - AVA to udělá za vás.

Senzor navíc neposlouchá jen okolní šumy, třeba projíždějící auta z ulice, ale také dokáže analyzovat zvukové stopy přehrávaného obsahu. Nestane se vám tak, že byste kvůli tichému dialogu museli přetrpět i přespříliš hlasité speciální efekty jako třeba výbuchy či střelbu. AVA dokáže rozpoznat stopu obsahující mluvené slovo a zhlasit jen tu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

kód: 283237
Samsung QE82Q800T - 207cm
CZC doporučuje
doprava zdarma
148 752 Kč 179 990 Kč 107 429 Kč 129 989 Kč
varianty
Nedostupné
Televize LED s rozlišením 8K UHD (7680 x 4320 px). 82"/207 cm. SMART TV. Technologie Q HDR 2000, HDR10+, AMD FreeSync, Automatické zesílení hlasu (AVA), Smart Hub. Index kvality obrazu 4600. Typ tuneru DVB-C/T/T2/S/S2. Wi-Fi. Energetická třída C.
Akce na televize Akce na televize