Diskuze k článku:Vysokokapacitní a extrémně kompaktní flashdisky zamířily do Czech Computer

Ach ty názvy

Nic proti,články se mi to na CZC moc líbí,ale co ty názvy?
...V těch se autoři opravdu vyznamenávají. Například "Klávesnice za babku" jedná se o klávesnici za 1250. Nebo
"...přehrávač za 2 tisíce" Ve skutečnosti stojí o dalšího půl tisíce víc.
A teď tohle? Vysokokapacitní? Max. 8GB Nevím jak vy,ale já si pod pojmem vysokokapacitní představím teda jiné hodnoty.

Privesek

Zkuste si najit na webu flashdisk TRANSCEND JetFlashT3. CZC ho bohuzel v nabidce nema. Dela se jak v cerne, tak v bile a je jeste mensi, nez tohle. Nahore to ma otvor pro provleknuti, takze ho klidne muzete mit na krku na retizku:) Je pravda trochu neprakticke sundavat ho kazdou chvilku z krku, ale je to super k tomu, kdyz mate nejaka data, ktera chcete mit vzdy u sebe, i kdyz beznou flashku nechate doma - ja na nem takhle nosim spustitelny photoshop, par best fotek, trosku oblibene muziky, knihy proste osobni data. Muzete s tim sportovat a v podstate delat cokoli jako s jakymkoli jinym priveskem. Vypada dobre uz sam o sobe, ale hlavne i pres tloustku jen 2,4mm je telo toho disku uprostred zlomek milimetru zapustene, ze do teto "vanicky" (sorry, lepsi prirovnani me nenapada:) ) muzete nalepit napr. malinkou fotku pritelkyne (psa, auta, joysticku...), opatrne ji prestriknout bezbarvym lakem a mate z toho decentni medailonek. Diky tomu, ze je tedy ta fotka zapustena (samozrejme ne, pokud ji vytisknete na tlustou ctvrtku!), zustane povrch disku pekne hladky a ani si neuvedomite, ze ho mate pod trickem. Nevyhodou je, ze se dela jen v 2GB a 4GB verzi.

Ceny

Je uzasne jak klesly ceny po úpravě autorskych poplatků. 8Gb flash disk, v takovymto designu, za 500kč mi přijde více jak suprová nabídka. Rychlosti vypadají taktéž použitelně na normální klíčenku, myslím že nabídka je to líbivá. Ještě nějaké ohlasy na tovární zpracování....

Produkt ok, ale ten clanek?

"Tento konkrétní model disponuje kapacitou 2 GB, tedy ve většině případech dostatečnou."
"Vysoká disková kapacita Vám umožní uložit veškerá potřebná data.."
"Výhodou flash disků je kapacita dostačující k libovolným účelům.."
"Díky USB rozhraní není potřeba žádné externí napájení nebo baterie.."Omlouvám se jestli jsem citlivka, ale těmhle ocitovaným marketingovým frázím se musím smát. Vychvalování, že 2GB stačí na všechno a jak je úžasné, že tahle fleška nemá drát do zásuvky... :)Jinak design proč ne, vypadá že se krásně schová v peněžence.

"Vysokokapacitní"

Vysokokapacitní bych je považoval kdyby byly tak od 32GB a více, 2-8 GB mi nepříjde nic zvláštního. Extrémně kompaktní jsou, ale to je podle mě už zbytečnost neustále zmenšovat flash disky, současné velikosti úplně stačí. Tady bych se už pomalu bál že se mi někde ztratí...

COŽE??? Vysokokapavitní???

COŽE??? Vysokokapavitní? A já si až do teď myslel, že vysokokapacitní znamená něco jako 32, nebo 64 GB:)

Pěkné

Na přenášení dokumentů,.. ůplně dostačují akorát mám obavy jestli se při vyšším namáhání nezlomí, ono výška 3,2 mm neni nic moc

Provedení

Provedení těchto flash disků je vskutku dobré. Jediné,z čeho u nich mám strach je to,že pokud bych je nosil u klíčů(jak jsem zvyklý)mohl by se zlomit. Sám vlastním 2G Cruzera od SanDisku a vydrží opravdu hodně. Máte s takovýmito typy flash disků nějaké zkušenosti?

Flash Voyager mini

Podle mě teda ale nejsou zas tak extrémě kompaktní, připadají mi tak asi stejně velké jako Flash Voyager mini...