Diskuze k článku:EVGA představila novou základní desku pro hráče

Hezká

souhlasim že je hezká

Pro "pravé" hráče

To slovní spojení "pro pravé hráče" mi vyloudilo na tváři lehký úsměv :D Zajímalo by mě, co tato deska nabízí tak skvělého, že je to zlatý grál pro hráče? Z parametrů se mi zdá celkem normální...

Hezké.. DFi už to má celou věčnost.. :D

Je fajn, že i jinej výrobce než DFi došel k názoru, že digital PWM je přínosná záležitost pro OC. Jako desku pro hráče nevim, jako desku pro OC určitě..

Pěkná

Rozhodně je pro hráče jak dělané, ale nechápu proč má 2 IDE konektory, dyť už se skoro nic přes IDE nezapojuje v dnešní době. MAX ještě njaká ta mechanika. Také by tam mohli dát místo konektorů PS2 USB porty. Jinak super základka, ale rozhodující bude cena.

Chladič chipsetu

Toto řešení chlazení chipsetu zdá se mi poněkud nevhodné, kvůli možné kolizi s chladiči procesoru. Je zjevné, že tato deska je zaměřena na chlazení vzduchem, proto hodně dimeznované vzduchové chlazení chipsetu, ale na druhou stranu již zmiňovaný problém s kolizemi. Pokud by ta deska byla myšlena na vodu, tak by použili možnost zapojení vody na chlazení chipsetu.

Chlazení

Koukám že vedle procesoru je chlazení chipsetu, to se mi nezdá jako dobrý nápad, zvlášť když budete chtít použít nějaký rozměrnější chladič - prostě se nevejde.

DDR3

A zase absence QVL seznamu podporovaných DDR3 pamětí na oficiálních stránkách výrobce...deska se mi parametry i docela líbí ale ta absence informací o kompatibilitě je zoufalá...

Recenze

na ExtraHardware.cz
http://www.extrahardware.cz/evga-790i-sli-ftw-rekordmanka-v-testu
Vypadá to, že i poměrně rozměrný chladič se vejde. Vzhledem k tomu, že na téhle desce se lámou rekordy http://www.svethardware.cz/art_doc-F7E5D9D810980845C12574AB0011D4CD.html
tak na ní možná něco bude...

Recenze..

..tadykhle. :)http://www.legitreviews.com/article/802/1/