Diskuze k článku:Kdy vzniká kupní smlouva

listek LIS

smlouva vzniká ( varianta: placení hotově) a) když potvrzuji objednávku. b) zaplacením hotově u partnera (přes EET)?
Respektive, od kdy mi začíná platit záruční list?

Bragha Rún BRA

Odečtení DPH

Bragha Rún 21. 8. 2014 15:08

Zdravím,pokud si u vás vyberu komponenty a vy mi počítač sestavíte,píšete do faktury PC sestava nebo pouze názvy komponentů?

wailord WAI

Vracení zboží na pobočce

wailord 12. 1. 2014 12:10

Jak je to vlastně s vracením zboží na pobočce? Jde ho vrátit do 14 dnů?

Pugi PUG

A co vrácení zboží

Pugi 10. 1. 2014 13:42

V případě, že nakoupím přes e-shop(internet) stále přeci platí, že zboží mohu do dvou týdnů bez udání důvodu vrátit, že? Takže to, že vzniká kupní smlouva předně zavazuje prodávajícího (vás) ji dodržet (zejména uvedenou cenu) a dodat. Kdežto já-zákazník jí můžu do dvou týdnů stále vrátit. Podle mě je nový zákon fajn. Ale CZC se stím určitě popere statečně, podle mě férový obchody s novým zákoníkem potíže mít nebudou a nemají se čeho v něm bát.

kockonos KOC

A co reklamace ?

kockonos 6. 1. 2014 10:08

To je myslím že dobrý počin co se týče občanského zákoníku , a co například téma reklamace ? Budou v této souvislosti nějaké změny ?

avatar

Rušení objednávek

dohnalek.pavel 5. 1. 2014 23:59

Jaký má toto skutečný vliv na rušení objednávek? Když už je objednávkou uzavřena kupní smlouva, zůstává vůbec podobně jako do roku 2014 v podstatě neomezený nárok objednávky rušit? Nejsou v zákoníku zakotveny nějaké sankce, které by prodávající mohl po kupujícím vymáhat? Aby člověk nezrušil pár objednávek a po pár letech nezjistil, že má na krku exekutory...

Altex ALT

Výkyvy cen

Altex 3. 1. 2014 16:38

to tedy znamená, že jakmile si objednám zboží za určitou cenu, tak vzhledem ke vzniku kupní smlouvy, czc je povinnen doručit zboží za objednanou cenu i když zboží není na skladě?

Nenašli jste, co jste hledali?