Wibrain ukázal Atomem poháněnou sérii i1

Nové UMPC zařízení ze série i1 představila společnost Wibrain na veletrhu IFA v Německu. Tento přístroj nabídne především využití mobilního procesoru Intel Atom, bohužel je design od série B1 poněkud nezměněn.

Velmi atraktivní UMPC zařízení od společnosti Wibrain můžete zakoupit i v těchto dobách za cenu okolo 13 000 Kč s DPH, ovšem jedná se o starší produkty ze série B1. Společnost Wibrain je v otázce ceny nového produktu ze série i1 prozatím skeptická a ani nechce prozradit plánovanou dobu vydání této mobilní novinky. Jejich produkty jsou velmi impozantní hlavně vůči velikosti a nabízenému rozhraní. Nový produkt byl představen na veletrhu IFA 2008, kde také společnost Wibrain odtajnila několik základních parametrů. UMPC ze série i1 není v oblasti vzhledu od předešlé verze B1 příliš odlišný, v podstatě nabízí mnoho společných vlastností.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

UMPC ze série i1 na veletrhu IFA

Dotykový LCD displej nabídne úhlopříčku 4,8 palců a procesor by měl být poháněn mikroprocesorem Intel Atom o frekvenci 1,1 nebo 1,33 GHz. Operační paměť nabídne kapacitu 1 GiB a interní disk se může skládat buďto z pevného, či solid-state disku o kapacitách 30 a 40 GB (HDD), nebo 8, 16 a 32 GB (SSD). Rozhraní zařízení nabídne Wi-Fi s podporou standardů 802.11b/g, či UMTS/HSDPA (3,6 Mbps), GPRS/EDGE a Bluetooth 2.0. Dále zde naleznete 1,3Mpixelovou digitální kameru, slot pro vaši SIM kartu, či slot pro paměťové karty SDHC. Prozatím jsou specifikace rozporuplné, ale pokud zařízení nabídne i zajímavou cenu, bude o to zajímavější i výsledný produkt.

________________________________________________________________

Zdroj: engadget.com

Ohodnoť článek:

Diskuze k článku (3)

Hračka

stuchl4n3k 5. 10. 2008 18:02

Hmm, vypadá zajímavě, ale ocenil bych třeba vestavěný nebo přídavný GPS modul a ta bílá barva..

Velikost displeje.

Sow@_red 2. 9. 2008 20:40

Podle mě je toto zařízení za tu cenu outsider. Do kapsy se nevleze a 4.8 palcový displej je na umpc málo(to už radší smartphone a možnost strčení do kaps…

Cena

mr.gsm 2. 9. 2008 20:38

tak takovýchto zařízení už se představilo dost, ale chtělo by to konečně něco uvést na trh