Společnost ASUS vydává další verzi oblíbené základní desky ROG Rampage a hned jde do extrémů. Nová základní deska by se totiž měla stát silným nástrojem overclockerů pro jejich zábavu ve „ždímání“ hardwaru.
Nová základní deska nabídne například tři sloty PCI Express x16, dva PCI Express x1 a jedeno PCI. ASUS ROG Rampage II Extreme podporuje jak 3-Way SLI, tak CrossFireX a je založen na posledním čipsetu od společnosti Intel, což znamená, že nabídne podporu nových procesorů Intel Core i7. Celkem šest slotů pro paměťové moduly typu DDR3 je možné zaplnit až 12GiB paměťmi s frekvencí 1800, 1600, 1333 nebo 1066 MHz. Součástí základní desky je také celkem sedm Serial ATA II, jeden eSATA a jedno UltraDMA 133.
Nová základní deska ASUS ROG Rampage II Extreme
Rozhraní nabídne dva IEEE 1394a, dvanáct USB 2.0, dvě integrované gigabitové síťové karty a pouze jeden PS/2 konektor. Základní deska ASUS ROG Rampage II Extreme nabídne od předešlé verze vcelku stejné možnosti, čítající externí jednotku pro snadné taktování a sledování hardwaru, stejně tak jako provedení pasivních chladičů, neboli takzvaných heatsinků. Součástí produktu je i zvuková karta SupremeFX X-Fi a mnoho dalších vylepšení, které by měly uživateli nabídnout volnou ruku v konfiguraci výkonu svého hardwaru. Vylepšením také prošly jednotlivé součástky, jako kondenzátory, či napájení, tak tedy uvidíme, jak si povede tato nová základní deska v testech.
Zbytečně moc
No, fošna je to slušná, ale ruku na srdce, kdopak z nás asi tak využije 3 x PCI-E 16. Mě bohatě stačí jedna grafika a myslím že 90-ti procentům z nás tak…
EXTREM
Tak tohle je vážně Extrem. Základní deska nabitá po uši. Vážně pro fajnšmekry a cena co jsem koukal bude taky lidová :D za výkon se platí
Cena
super nevite jaka bude cena
2x
tak tedy nevím, ale proč jsou na lepších deskách dvě integrované gigabitové síťové karty? připadá mi to jako zbytečnost, nikdy jsem dvě nepotřeboval (swi…
Dobra
tak tomuhle se da říct zakladovka, ta je fakt god a pěkná