Externí grafický adaptér od Fujitsu Siemens

Ostatní 96 % hodnotilo 76 uživatelů 19. 6. 2008 52 komentářů

Výkonný grafický adaptér od společnosti Fujitsu Siemens přinese vašemu zařízení větší výkonnost grafických aplikací. Toto velmi malé zařízení můžete připojit k notebooku a užívat si tak graficky náročnějších aplikací.

Velmi malý grafický adaptér s názvem AMILO GraphicBooster, je speciálně určený pro přenosné počítače, respektive notebook AMILO Sa 3650. AMILO GraphicBooster vám umožní připojit až dvě externí zobrazovací zařízení přes HDMI nebo DVI a třetí pomocí rozhraní notebooku AMILO Sa 3650. Toto zařízení je specifické díky svému propojení s notebookem, který musí být založen na platformě Puma a mít přístupný konektor XGP.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AMILO GraphicBooster

Zajímavý je výkon tohoto grafického adaptéru. Zařízení je založeno na HD 3870, přesněji se jedná o ATI Mobility Radeon HD 3870 s 512 MB GDDR3 pamětí, který je implementován do tohoto grafického adaptéru. Propojením s notebookem přes rozhraní XGP máte k dispozici externí grafické zařízení, které 4,7x zvýší výkon grafických aplikací.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Přední pohled na AMILO GraphicBooster

AMILO GraphicsBooster disponuje dvěma rozhraními USB 2.0, jedno video rozhraní DVI-I a HDMI. Samozřejmě je zde implementováno i rozhraní XGP, které dovoluje rychlý přenos dat mezi adaptérem a počítačem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Velikost zařízení ve srovnání s rukou

Zařízení váží 0,5 kg a jeho rozměry jsou 180 x 130 x 33,5 mm. Jak na obrázku vidíte, nejedná se o extra velké zařízení, což je jenom dobře. Jedná-li se o externí grafické zařízení, minimalizace je vřele vítána. K adaptéru není nutné připojovat jakékoliv napájení, protože propojení s notebookem obstará vše potřebné.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AMILO GraphicsBooster s notebookem AMILO Sa 3650

S AMILO GraphicBooster se můžete těšit na opravdový herní zážitek. Tento doplněk s grafickými prvky příští generace, vám umožní hrát i ty nejnáročnější hry na notebooku AMILO Sa 3650. Vyšší preciznost, lepší světelné a grafické efekty si můžete dopřát s tímto zařízením. Tento doplněk přináší 470%ní výkonnost k zmíněnému notebooku AMILO Sa 3650.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Znázornění připojení externích zařízení k AMILO GraphicBooster

Ilustrace znázorňuje funkčnost zařízení, do kterého můžete zapojit dvě externí zobrazovací zařízení, třetí pak s notebookem AMILO Sa 3650, myš a klávesnici. Grafický adaptér propojíte přes rozhraní XGP, které je přizpůsobeno vysokému toku dat a dává tak možnost extrémních datových toků mezi oběma zařízeními. Díky tomu může být grafický adaptér velmi výkonný a využije se jeho stoprocentní výkon. AMILO GraphicsBooster prozatím není v prodeji a ani není známa jeho nástupní cena. Společnost Fujitsu Siemens již uvádí tento produkt na svých oficiálních webových stránkách a tak počítám, že bude na trhu do dvou měsíců.

Co je XGP?

XGP je speciální rozhraní, určené pro připojení externí grafické karty. V současné době se povídá o noteboocích postavených na platformě AMD Puma, které by měly mít tento konektor zabudován. Rozhraní XGP využívá prozatím pouze společnost AMD, takže by neměl být v dohledné době dostupný s procesory Intel.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Rozhraní XGP

Délka kabelu by se měla pohybovat mezi 0,5-2 metry a tloušťka okolo 7,3 mm. Rozhraní je postavené na PCI Express 2.0 a využívá datového toku o hodnotě 4 GB/s v obou směrech. Společnost AMD uvádí životnost koncové přípojky na 10000 zapojení a vypojení.

_______________________________________________________________

Zdroje: fujitsu-siemens.com, fudzilla.com

Diskuze k článku (11)

Máte otázky k tomuto článku?
Zeptejte se v diskuzi.

Alois noreply ALO

Koupě

Alois noreply4. 9. 2009 16:13

Dobrý den, nutně bych potřeboval tento externí grafický adaptér, ale nemůžu nikde sehnat prodejce. Pokud by byl někdo tak laskav a sdělil mi prodejce …

jiraskyradek JIR

Cena

jiraskyradek30. 6. 2008 12:33

Otázkou zůstává cena tohoto kousku hardware aby nebylo výhodnější si koupit notebook s pořádnou grafikou

BOBIK BOB

Výhoda

BOBIK26. 6. 2008 17:51

Oproti řešení herní komp (desktop) a notebook, má tohle řešení pro řadu lidí dvě obrovské výhody. Tou první je spotřeba a tou druhou přenositelnost. Stol…

avatar

Re: ...

Bart9122. 6. 2008 21:57

vapada velmi dobre uvidime co na to budou rikat prvni co si tuhle veciku koupi

mervart MER

Moc tomu nevěřím

mervart21. 6. 2008 10:38

Jednak to je jen pro jeden typ noťasu a za druhý to je přes USB, při jeho rychlosti. A taky že by té krabičce stačilo 5V? To bych chtěl vidět :D


Be a gamer Be a gamer