Diskuze k článku:Nastal den D – Vydání série ATI Radeon HD 4600 a 4500
Spotřeba
no tak mě by zajímala spotřeba HD4670, o kolik bude vyšší než u hd3650 ddr3 ve 2D a 3D, jak jsem se díval na testy tak HD4670 je na tom o něco lépe než hd3850 ve výkonu.
NVIDIA žalována za podvod na Investory
Společnost NVIDIA má na krku žalobu, která se nevidí příliš často. Část akcionářů a investorů jí vinní, že zatajila důležité informace před investoryCo je největším problémem společnosti NVIDIA v současné době? Grafické čipy? To sice taky, ale pro firmu jako takovou největším problémem jsou investoři a akcionáři. NVIDIA po veleúspěšném minulém roce, který byl pro společnost NVIDIA tím vůbec nejúspěšnějším v celé její historii, zažívá rok zcela opačný. Už ve druhém kvartálu se propadla do ztráty, částečně způsobené špatnou situací kolem svých grafických čipů a z části způsobené problémy s vadnými čipy. A právě kvůli tomu má NVIDIA na krku žalobu.Společnost Shalov Stone Bonner & Rocco LL podala žalobu za podvod na společnost NVIDIA a to konkrétně na generálního ředitele Jen-Hsun Huanga a finančního ředitele Marvina Burketta. Žaloba je podána za všechny akcionáře a investory, kteří získali akcie společnosti NVIDIA v období mezi 8.11.2007 a 2.7.2008. Vedení společnosti NVIDIA totiž už začátkem listopadu údajně vědělo o problémech s kvalitou čipů a tyto informace svým investorům zatajila, což podle zákona z roku 1934 nesmí. Až letos v Červenci se ukázalo, že problém je velice závažný a projevily se jeho důsledky na hospodaření společnosti a cena akcií společnosti NVIDIA prudce poklesla. Žaloba tvrdí, že vedení společnosti NVIDIA učinilo směrem k investorům sérii špatných rozhodnutí a opomenutí, které v konečném důsledku způsobily investorům ztráty díky zatajování a neschopnosti sdělit správné a v plné míře informace o problémech čipů NVIDIA. Ostatně to, jak neprůhledně se NVIDIA postavila k problému prokazatelně výrobně vadných GPU, kritizoval kde kdo. Zajímavostí také je, že v žalovaném období, tedy 8.11.2007 - 2.7.2008 akcie společnosti NVIDIA poklesly o 50%. Tehdy stály 33,84 dolarů a v červenci to bylo už jen 18.03 dolarů. Ještě 6.11. to ovšem bylo 37,90 dolarů za akcii a dnes hodnota akcií poklesla až na 10,82 dolaru. Mezi těmito dvěma daty tak spadly akcie společnosti NVIDIA o 26 dolarů, to je 70,55%. Samozřejmě ztráty pro investory jdou v této situaci do miliard dolarů.http://www.ddworld.cz/index.php?Itemid=99&id=1448&option=com_content&ta ?sk=view&mosmsg=D%ECkujeme+za+V%E1%9A+hlas%21
http://www.extrahardware.cz/a?kcionari-zaluji-nvidii
Test na computer base
http://www.computerbase.de/artikel/hardware/grafikkarten/2008/test_ati_radeon_hd_4670/ Vynikající karta!
Vykon
Zrovna ted jsem cetl ze dve HD4670 v crossfire je vykonejsi nez jedna HD4850.
http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=11538&Itemid=67&limit=1&limitstart=99#comments
Velice zajímavé
vydání 4600 a 4500 se ati pokusí získat opravdový lowend, cena 69$ a takový výkon by byla super koupě, jen za kolik se u nás bude cena pohybovat, pokud se to vejde do 1300,- není o čem váhat...
Marketingové porovnávání
tomuhle se nedá než smát.. neberu teď značky. neberu teď ani cenu...ale to že se zde porovnává "starší" grafika se žhavou novinkou na trhu.. je jasný která vyhraje.. něco co tu bude dýl a je "zastaralý" nebo něco co právě opustilo rýsovací prkno??? líp se bojuje proti dýl známému než proti zatím nevydanému
jinak jasná výhoda AMD/ATI je viditelná