Toto úterý 28. 10. 2008 máme z důvodu státního svátku zavřeno.
Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit, že v úterý 28. 10. 2008 zůstanou z důvodu státního svátku dveře našich obchodů zavřené. Vaše objednávky můžete v tento den vyřídit prostřednictvím našeho e-shopu. V Příbrami i Praze vám budeme opět plně k dispozici ve středu 29. 10. 2008 v běžnou pracovní dobu, tedy od 08:00 hod do 22:00 hod v Praze, respektive od 09:00 hod od 19:00 hod v Příbrami. Bližší informace o pracovní době naleznete zde.
A proč že máme zavřeno?
Dne 28. října 1918 zahájila v Ženevě delegace Národního výboru vedená Karlem Kramářem jednání s představitelem protirakouského zahraničního odboje Edvardem Benešem o utvoření a podobě samostatného československého státu. Téhož dne kolem 9. hodiny ranní se vydali Antonín Švehla a František Soukup jménem Národního výboru převzít Obilní ústav v Praze, aby zabránili odvozu obilí na frontu.
Poté se rozšířila zpráva o uznání podmínek míru Rakousko-Uherskem. Podmínky obsahovaly i uznání autonomie národů Rakousko-Uherska, které si lid vyložil jako uznání nezávislosti. Tato zpráva se stala impulsem k živelným demonstracím, při nichž lid jásal v ulicích a ničil symboly Rakousko-Uherska. Na večer téhož dne vydal Národní výbor první zákon, „zákon o zřízení samostatného státu československého“. Tentýž den byli do Národního výboru přibráni 4 slovenští zástupci.
Zdroj: Wikipedia.org
Pěkná lekce s dějepisu
Je docela zajímavé, kolik se toho dá napsat o tom proč je 28.10 zavřeno.
Hsef
hdhf
Svátek
I IT machři z czechcomputeru si musí odpočinout ;)
Chyba v první větě.
místo svátku tam je napsáno státku. :) Toto úterý, 28. 10. 2008 máme z důvodu (státního) státku zavřeno.
Svátek
Tak je to jasné, svátek je svátek a to se prostě nepracuje, a když jo tak jenom tam kde je to nutný - zde chápu hardcore hráče kteří potřebují nutně nové…