Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v březnu

5 herních pecek, které vycházejí v březnu

Produktové tipy

Návrat Grand Theft Auto a Gran Turismo, velkolepé masakry nejen asijských démonů a originální akční RPG.

Shadow Warrior 3, vychází 1. března

Někdy si člověk prostě potřebuje jenom odpočinout. Ideálně u hry, která hezky vypadá, má hodně barev a nechce po hráči, aby dělal nějaké složité věci. Shadow Warrior 3 bude přesně tohle. Restart devadesátkové FPS se před pár lety povedl a nabídl extrémní akci, ve které se sází na veselé násilí, černý humor, sympatického hrdinu s nekonečnou zásobou hlášek a neokoukaný svět, který vychází z asijské mytologie. Hlavně to ale byla obrovská zábava. Krájet všechna ta monstra a démony katanou, případně je rozstřelovat na kusy, to prostě člověk čas od času potřebuje. Trojka nabídne víceméně to samé a popravdě, kdo zrovna tady touží po zásadních změnách? Lo Wang tu půjde po krku obřímu drakovi, kterého tak trochu omylem probudil, a v cestě mu bude stát hromada nepřátel, kteří se jen třesou na to, až je roztrhá na kusy. Měli bychom se však dočkat vylepšených pohybů, takže Lo Wang dovede běhat po zdech, má k dispozici double jump a hák, se kterým se může přitáhnout. Autoři slibují, že na rozdíl od dvojky budou levely víc lineární. To abyste se při tom hledání potvor, které chcete rozkrájet, moc neztráceli. Shadow Warrior 3 vychází na PS4, Xbox One a na PC.

Elex II, vychází 1. března

Němečtí Piranha Bytes mají za sebou akční RPG série Gothic a Risen, před pěti lety ale vypustili do světa novinku zvanou ELEX. V té se sice drželi osvědčeného žánru a stylu, nabídli však pár unikátních věcí. Především postapokalyptický svět, kde se mísily science fiction prvky s fantasy a technika s magií. Mutanty a další potvory jste tu tedy mohli posílat do pekla s pomocí kouzel, ale i střelných zbraní. Přijetí nebylo bůhvíjaké, ale u Piranha Bytes si řekli, že to přeci jen s druhým dílem zkusí. A tak se vracíme na planetu Magalan, která je zase v ohrožení. A zase ji může zachránit jen Jax, který musí přemluvit rozhádané planetární frakce, aby se spojily proti hrozbě přicházející z nebe. Opět to znamená, že se bude hodně ukecávat a přemlouvat, ale ještě víc kosit a zabíjet. K dispozici bude jetpack, takže to všechno můžete zvládnout i za letu. Důležité však má být hlavně to, že každé vaše rozhodnutí bude mít vliv na to, jak moc se s vámi ostatní frakce, NPC nebo parťáci budou chtít kamarádit. A když si nesednete, klidně vás opustí. Parťáci navíc můžou i umřít, což by mělo mít taky dopad na příběh. Tvůrci prý vylepšili ovládání, takže boje by měly být napínavější a plynulejší. Elex II vychází na PC, PS4, PS5 a Xbox One a Xbox X/S. 

Gran Turismo 7, vychází 4. března

Série Gran Turismo je s námi už pětadvacet let a pořád se má čile k světu. Poslední díl s podtitulem Sport sice vyšel před pěti lety, ale u kvality si člověk rád počká. A fandové závodů vědí, že moc lepších kousků na Playstation nenajdou. Vrací se oblíbené dynamické střídání počasí, které můžete znát z pětky a šestky a které může při závodu člověku docela zkomplikovat život a spousta dalších prověřených prvků. Vás ale asi zajímá, čím se projedete, že jo? Vypisovat to tu nebudeme, ale k dispozici by mělo být více než čtyři sta aut od více než šedesáti automobilek z celého světa, takže si asi oblíbenou káru najdete. A zajezdíte si v ní na jedné z 34 lokací a téměř stovce okruhů. A nebo si zajdete do Café, kde se řeší historie jednotlivých aut, s nimi spojené „questy“ a občas se tu zastaví i slavní designéři, kteří vám o jednotlivých autech povypráví. A bude toho mnohem víc. Zahrát si můžete na PS5 a PS4. 

GTA V, vychází 15. března

Od vydání pátého dílu série Grand Theft Auto uběhne letos devět let. To je sakra dlouho. A i když je GTA pořád pecka a jeho online verzi se daří, asi bychom se nezlobili, kdyby Rockstar vypustil do světa další díl a ne remaster na nové konzole. Konec konců GTA V vyšlo už na Playstation 3 a Xbox 360, takže by bylo na čase. Ale ačkoliv se na šestce pracuje, studio stále zkouší dojit pátý díl. Remaster by měl být podle slov tvůrců „rozšířený a vylepšený“, ale po nepříliš vydařeném remasteru GTA Trilogy je herní komunita právem obezřetná. No ale uvidíme. Vylepšení by se měla dočkat hlavně grafika. Dostaneme nové textury, lepší ray-tracing a možnost kochat se 60fps. Vylepší se i zvuk, zkrátí se loading a ti, kdo mají GTA V rozehrané, budou prý moci přímo navázat. Staré savy budou funkční i v nové verzi. No ale přeci jen by to už fakt chtělo ten další díl. Remastrované GTA V vyjde na PS5 a Xbox X/S. 

Ghostwire: Tokyo, vychází 25. března

Vydejte se do Japonska. A poznejte démony, kteří ovládli tamní hlavní město. Z jeho ulic beze stopy zmizela většina lidí, místo nich se jimi prohánějí duchové a ne příliš přátelská monstra. To samo o sobě by stačilo na solidní problém, jenže Akito je na tom hůř. Do jeho těla totiž vstoupil detektiv-duch, který si říká KK a dal mu nadpřirozené síly. Takové, s jejichž pomocí může Akito bojovat proti invazi monster a možná i zachránit svoje město. Jenže to nebude zadarmo, KK má totiž vlastní plány. A navíc se po městě začínají objevovat tajemní lidé v maskách, kteří o celé události možná ví víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Akční FPS s prvky adventury vám dovolí používat magii pro boj s paranormálním šmejdem a tvůrce bojového systému Shinichiro Hara přirovnal gameplay ke kombinaci karate a magie. Zní to hodně zajímavě. Zahrát si můžete na PS5 a PC. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru