Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička

Herní zóna

 • Nejvýkonnější herní konzole je zpátky v obchodech

  autor: Lenka Chmátalová

  Herní konzole Xbox Series X, která se chlubí titulem nejvýkonnější na světě, si odbyla prodejní premiéru již v loňském roce. Kvůli velkému zájmu však byla dlouhé měsíce nedostatkovým zbožím. To se však nyní změnilo.

 • Hraní her rozvíjí důležité dovednosti, myslí si většina hráčů

  autor: Petr Kirs

  Na hry se často poukazuje jako na agregátory násilných povah a pro celou řadu lidí je hraní zbytečnou ztrátou času. Až 73 % českých hráčů nicméně vnímá přínos počítačových her pozitivně. Dle 76 % z nich rozvíjí hraní her strategické myšlení.

 • Bulánci nakonec vybrali přes sedm milionů korun

  autor: Petr Kirs

  Přesně 7 308 770 Kč. To je konečná bilance crowdfundingové kampaně na Startovači, ve které prosili tvůrci ze studia SleepTeam po fanoušcích peníze na vznik druhého dílu slavné české hry Bulánci. Už nyní je tak jasné, že novinka opravdu vznikne, a to i s prémiovým obsahem.

 • Nálož nových her pro Xbox. Na co se můžeme těšit?

  autor: Stanislav Holý

  Máme za sebou velkou prezentaci novinek od Microsoftu a Bethesdy. Nepřekvapivě jsme se dočkali bez nadsázky pořádné nálože nových oznámení a her pro Xbox. Pojďte se společně s námi podívat, na co se můžete těšit.

 • Ninja a Pokimane se objeví ve filmu. Připravte se také na WitcherCon

  autor: Stanislav Holý

  Svět her a filmů i seriálů se proplétá stále častěji. V tomto týdnu jsme přitom byli svědky hned několika zajímavých oznámení, která nenechají skalní fandy chladné.

 • Bulánci ve VR nebudou, všechny další lákadla jsou ale odemčena

  autor: Stanislav Holý

  Skoro se chce napsat, že Bulánci zbořili Startovač. Druhá generace legendární české hry totiž pobláznila více než 6000 fanoušků, kteří přispěli na její vznik. Už nyní tak původní požadovaná částka byla překonána o více než 1100 %.

 • Battlefield 2042 se konečně odhaluje

  autor: Karel Dvořák

  Po několika únicích a hromadě spekulací jsme se konečně dočkali. Studio Electronic Arts dnes oficiálně zveřejnilo trailer nového titulu Battlefield 2042. A ten toho odhaluje daleko více než jen název…

 • Unikátní konzole Playdate vyjde ještě letos

  Známé americké vývojářské studio Panic oznámilo již v roce 2019, že od vývoje her zamíří k vlastnímu hardwaru. Nebyly to přitom plané sliby, nové konzole bychom se podle nejnovějších zpráv měli letos skutečně dočkat.

 • Umělá inteligence míří na Linux, radost udělá hlavně hráčům

  autor: Lenka Chmátalová

  V letošním roce se urodilo hned několik her, které podporují technologii NVIDIA DLSS (Deep Learning Super Sampling), tedy renderování pomocí umělé inteligence. Tím ale přísun novinek nekončí, Valve a Nvidia totiž spojily síly, a tak DLSS míří nově i na Linux.

 • Death Stranding je velká výzva [GEEK hraje]

  autor: GreenT

  Geek GreenT si tentokrát odskočil od testů hardwaru k jednomu titulu, který sice není žádnou novinkou, ale rozhodně stojí za pozornost. I po letech totiž budí řadu kontroverzí. Jak vypadá titul Death Stranding jeho očima?

nahoru