Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v červenci

5 herních pecek, které vycházejí v červenci

Produktové tipy

Je libo projet se ve formuli, zapotit se s tenisovou raketou v ruce, rozdat si to s démony, nebo se proměnit v lišku či kočku?

F1 22, vychází 1. července

Co psát nového k formulím? Pokud vás závody strojů, které dovedou vyvinout rychlost, při níž by většina z nás omdlela, baví, máte asi jasno. A jestliže vás závody plné nejen oné rychlosti, ale hlavně taktizování a strategie nikdy nechytly, asi není důvod očekávat, že vás osloví F1 22. Ale rozhodně to zkusí. Samotná herní značka je tu od roku 2000 a společnost Codemasters do ni letos přispívá už patnáctým kouskem a i letos se může pochopitelně pochlubit oficiální licencí. Víc „efjedničkovou“ hru tak na trhu neseženete. Tvůrci slibují upravenou a vylepšenou fyziku tratí a hlavně automobilů a samozřejmě i okruh v Miami International Autodrome, kde se jezdí Miami Grand Prix. Dojít by mělo i na vylepšenou umělou inteligenci, která bude během závodu reagovat na schopnosti a úspěchy či neúspěchy hráče. Výsledkem by mělo být, že hra bude přesně tak obtížná, aby byla zábavná. Samozřejmostí je i sbírání různých módních doplňků, vozů a podobně. A kdo má doma vybavení na virtuální realitu, tak ho kvůli F1 22 může zapojit a užít si formule ještě o kousek víc. F1 22 vyjde na PC, Xbox One, X/S, Playstation 4 a PS5. 

Matchpoint: Tennis Championship, vychází 7. července

Pokud je na vás v létě moc vedro a představa, že byste se potili na kurtu s raketou v ruce, vás děsí, můžete si zahrát tenis i doma. Matchpoint: Tennis Championship. Ten slibuje autentický zážitek, při kterém budou důležitý nejen postřeh a rychlé prsty, ale i taktika a plánování. Autoři slibují vyladěnou kontrolu hráče, perfektní fyziku míče a zahrát si můžete nejen sólo, ale i v multiplayeru. Největším lákadlem by však měl být režim kariéry, kdy budete postupovat krůček za krůčkem až mezi tenisovou elitu. To vše bude opepřené systémem rivalů, s nimiž budou zápasy přeci jen trochu vyhrocenější a napínavější. Krom toho se můžete těšit na skutečné tenisové stadiony a šestnáct tenisových supehvězd, dorazí Nick Kyrgios, Amanda Anisimovová nebo Kei Nishikori. Hrát mohou majitelé PC, Xbox One, X/S, PS4, PS5 nebo Nintendo Switch. 

MADiSON, vychází 8. července

Luca má narozeniny, což je důvod k oslavě a taky k dárkům. Jedním z nich je třicet let starý fotoaparát, který patřil sériovému vrahovi. Holt někdo dostane ponožky a knížku, někdo foťák, jehož majitel byl vraždící magor. Jenže pak se začnou dít věci… Luca se totiž probudí uprostřed tajemného domu. Nepamatuje si, co se dělo, podle všeho to však nebylo nic hezkého, protože má na rukou krev a zájem o něj začínají projevovat zájem hodně nebezpeční démoni, kteří chtějí, aby dokončil rituál, s nímž před lety začal právě vraždící majitel jeho foťáku. Luca se ocitá na hranici mezi životem a smrtí, mezi světem lidí a světem démonů. A nemůže se spolehnout ani na to, co vidí. Pokud chce přežít, musí se z domu dostat pryč, vyřešit spoustu hádanek a nestát se obětí monster, která mu dýchají na záda. MADiSON je poctivá hororová divočina plná krve a děsu. Na léto ideální. Zahrát si můžete na PC, PS4, PS5, Xbox One, X/S nebo na Switchi. 

Endling – Extinction is forever, vychází 19. července

V postapokalyptickém světě jsme zvyklí hrát spíš za drsňáky, kteří mají zbytky civilizace zachránit. Rozhodně ne za lišky, ale o to by Endling mohlo být zajímavější. Hlavní hrdinkou je totiž mamka liška, která se musí postarat o svá mláďata. Je jedinou dospělou liškou, která na světě zůstala a pokud zemře, její potomci nemají šanci přežít a lišky jako takové vyhynou. Takže v sázce je vlastně docela hodně. Svět, ve kterém se liščí hrdinové budou pokoušet přežít, nebude zrovna přátelský, lidem se ho totiž povedlo téměř zničit a planeta je po řadě ekologických katastrof téměř vyřízená. Každý den se tak stává bojem o život. Každou noc je potřeba najít úkryt, každý den jídlo a doufat, že zítřek bude o něco lepší než dnešek. A bez ustání je nutné učit se přežívat... Tvůrci lákají nejen na originální hrdinku, svět a stylovou grafiku, ale i na fakt, že budete moci sledovat, jak mrňavá liščí mláďata rostou, mění se, získávají vlastní charakter a dospívají. A že vás každý moment, kdy některé z nich přijde k úrazu, pořádně rozhodí. V lišku se budete moci proměnit na PC, PS4, XboxOne a Nintendo Switch. 

Stray, vychází 19. července

Lišky nejsou váš šálek kávy? Co takhle kočky? Ve Stray si zahrajete za toulavou kočku, která se ocitla ve světě, kde lidi nahradili roboti. Je na vás, jestli a jak jí pomůžete najít její rodinu. Stray láká na otevřený svět, tím nejzajímavějším by ale měla být atmosféra. Trochu temná, trochu snová a stoprocentně krásná a pohlcující. Dalšími lákadly jsou samotný audiovizuální styl a nutnost prozkoumávat podivný svět plný ještě podivnějších věcí. Nebudete na to naštěstí sami, pomůže vám dron B12, u kterého si můžete schovávat nalezené věci, které by malá kočka jen těžko tahala s sebou, a navíc vám překládá rozhovory robotů. Co se hry samotné týče, půjde v ní většinou o logické úkoly. Něco někam přesunout, posunout, odnést, zapnout nebo odstranit z cesty. Narazíte tu ovšem i na Zurky, nepřátelské mašinky, jejichž hlavním cílem je pořádně vám znesnadnit život. No a vypadá to krásně. Hra vychází na PS4, PS5 a na PC. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru