Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v červnu

5 herních pecek, které vycházejí v červnu

Produktové tipy
The Quarry (PS5)_741363049
The Quarry (PS5)
Produkt není určen k prodeji.
Mario Strikers: Battle League Football (SWITCH)_1727018018
Mario Strikers: Battle League Football (SWITCH)
926 Kč 1 121 Kč
MX vs ATV Legends (PS5)_2115253385
MX vs ATV Legends (PS5)
Produkt není určen k prodeji.

Návrat Diabla, hororová zábava plná hollywoodských hvězd, šílené závody, ještě šílenější fotbal a legendární Sonic.

Diablo Immortal, vychází 2. června

Diablo je herní fenomén, který je tu s námi už čtvrt století a má se pořád čile k světu. Blizzard ale u téhle značky nechce nic uspěchat. Třetí díl vyšel před deseti lety a čtyřka vyjde… až vyjde. Ale fandové si můžou čekání ukrátit s Diablo Immortal. Opět půjde samozřejmě o akční RPG, ve kterém musíte pokosit armády pekla, tentokrát se ale bude mnohem víc sázet na MMO prvky a hlavně – hra vznikala primárně pro mobily. Což když se potvrdilo, tak nevyvolalo zdaleka takové nadšení, v jaké u Blizzardu doufali. Ale holt snad vědí, co dělají. Herní model bude free-to-play, Immortal má však obsahovat i mikrotransakce a i když tvůrci slibují, že všechno ve hře půjde pořídit i bez nich a že pro plnohodnotný zážitek nebudete muset sahat do peněženky, zní to až příliš podezřele. No ale pořád je to Diablo, takže zůstáváme zvědaví. Dějově bude Immortal zasazené mezi druhý a třetí díl a odehrávat se má ve městě Wortham, které začali ohrožovat nemrtví a členové tajemného kultu. Ve výsledku to ale bude prostě řežba. Doufejme, že i přes preferenci mobilních zařízení a free-to-play formát pořád dost zábavná na to, aby značce neudělala ostudu. Diablo Immortal vychází na mobily se systémem Android a iOS, ale také na PC. 

The Quarry, vychází 10. června

Ze Supermassive Games se v posledních letech stali specialisté na horory, které spoléhají na filmové vyprávění. Jejich Until Dawn nebo série The Dark Pictures Anthology jsou velmi fajn, ovšem The Quarry má na první pohled ještě větší ambice. V základu ovšem půjde o to samé co vždycky. Dostanete do ruky partu hrdinů, kteří se ocitají v místech, kde jde o krk a bude na vás, abyste jim pomohli rozhodovat se v těch nejvyhrocenějších situacích. A každé rozhodnutí má následky. Tentokrát budete mít na starost devítku mladých táborových instruktorů, kteří budou muset přežít noc v lesích, v nichž se pohybuje cosi nebezpečného. A taky hodně krvežíznivého. The Quarry se pokouší oživit atmosféru hororů z osmdesátých let jako Pátek třináctého a dalších slasheerů a Supermassive Games si tentokrát pojistili i hvězdné obsazení, které fandům hororů udělá radost. Objeví se David Arquette z Vřískotů, Lin Shaye ze série Insidious nebo legenda Lance Henriksen, který si to rozdal s Terminátorem i s Vetřelci. Zahrajete si na PC, PS4, PS5, Xbox One a X/S. 

Mario Strikes: Battle League, vychází 10. června

Když se Mario a jeho kámoši pustí do sportování, většinou to stojí za to. I když to se sportem nakonec obvykle nemá moc společného. Série Mario Kart jsou arkádové závody, které na první pohled působí extrémně roztomile, ale po pár kolech, kdy na vás váš nejlepší kamarád nachystá těsně před cílovou rovinkou nějakou tu lumpárnu, budete nejspíš pěnit víc než u Gran Turismo. Jenže Mario hraje i fotbal. Mario Strikes: Battle League samozřejmě není FIFA, ale opět arkádová blbina, kterou si nejlépe užijete při hře více hráčů (až osmi), ale ani sami se nudit nebudete. Hraje se pět na pět a na realitu zapomeňte. Tady je dovoleno skoro všechno a to i takové speciality, jako pokládání banánových šlupek protivníkovi přímo do cesty. Tady je důležitý chaos a zábava, ne pravidla. Hrát budete moci za Maria, princeznu Peach a spoustu dalších slavných herních hrdinů, přičemž každý má své vlastní silné i slabé stránky a jejich statistiky můžete měnit s pomocí vybavení. Zkrátka arkádová blbina, jakou by člověk čekal, když se řekne „fotbal s Mariem.“ Hra vychází na Nintendo Switch. 

Sonic Origins, vychází 23. června

Sonic je kulturní fenomén, což dokázaly i dva úspěšné celovečerní filmy, v nichž se tenhle superrychlý modrý ježek představil nové generaci. A hodně se jí zalíbil. Filmy si užili i veteráni, jenže u Sony si řekli, že by byla škoda, kdyby čtyřicetiletí tátové měli svým potomkům jen vyprávět o tom, jak kdysi v mládí hrávali Sonica na Mega Drive, a tak padlo rozhodnutí ty nejstarší hry remastrovat. A výsledkem je Sonic Origins. Ten obsahuje první čtyři hry, tedy Sonic the Hedgehog, Sonic the Hedgehog 2, Sonic CD a Sonic the Hedgehog 3 & Knuckles. Nejstarší je z roku 1991, nejnovější o tři roky mladší. Pochopitelně jde o klasické 2D arkády, které jsou hodně rychlé, barevné, divoké a … no prostě sonicovské. Každou hru půjde hrát v klasickém módu s poměrem stran 4:3, ale i v anniversary módu. Ten nabídne nejen širokoúhlý formát, ale odstraní i životy, čímž sníží obtížnost. Fajn je i fakt, že si nově budete moci zahrát i za Tailse a Knucklese a to i ve hrách, ve kterých původně nebyli. Těšit se můžete i na nové herní módy, zrcadlově převrácené levely a moderní herní prvky, které ze starých Soniců udělají zábavu i pro novou generaci hráčů zvyklou na přeci jenom trošku jiné hraní. Sonic Origins vychází na PC, Nintendo Switch, PS4, PS5, Xbox One a X/S. 

MX v ATV Legends, vychází 28. června

Taky máte v autě občas chuť šlápnout na plyn, vyjet ze silnice a zkusit, co vaše kára zvládne na lesní cestě? Trošku ji zadělat blátem, poskákat si v divočejším terénu a jednoduše si užít jízdu? Pokud ano, tak doufáme, že se zvládáte za volantem kontrolovat. Radši si pořiďte MX v ATV Legends. Tyhle offroadové závody nabídnou spoustu adrenalinu a pořádnou jízdu. Tvůrci slibují upravený a realističtější fyzikální model, režim Trails, u kterého se podíváte do divočiny, kde nebudete mít ani tušení, co vás čeká za další zatáčkou, ale taky poctivý režim kariéry. V něm budete řešit, s jakým sponzorem spojit síly a otevírat si tak možnosti zajezdit si na exkluzivních tratích, ať už na zastřešených a upravených, nebo v divoké přírodě. To vše v buginách, čtyřkolkách a na motorkách, které si samozřejmě můžete sami upravovat. Hrát lze pochopitelně i online a rozhodně potěší možnost split screenu. Vychází na PC, PS4, PS5, Xbox One a X/S. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru