Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v lednu

5 herních pecek, které vycházejí v lednu

Produktové tipy
Rainbow Six: Extraction - Limited Edition (PS5)_1575092975
Rainbow Six: Extraction - Limited Edition (PS5)
Produkt není určen k prodeji.
Expeditions: Rome (PC)_1599787458
Expeditions: Rome (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Uncharted: Legacy of Thieves Collection (PS5)_987285625
Uncharted: Legacy of Thieves Collection (PS5)
842 Kč 1 019 Kč
Karetní hra God of War_1096643887
Karetní hra God of War
Produkt není určen k prodeji.

God of War konečně na PC, Nathan Drake z Uncharted na nové generaci konzolí, další Pokémoni, ale i speciální jednotky a drsňáci z antického Říma.

God of War, vychází 14. ledna

Série God of War je už dlouhé roky pro spoustu lidí jeden z nejzásadnějších důvodů, proč dávat při výběru konzole přednost té od Sony a ne od Microsoftu. Teď si ale budou moci s Kratosem užít vybíjení bohů a monster i nováčci. Na Xbox se sice nestěhuje, ale čest seznámit se s tímhle řezníkem dostanou majitelé PC. Nejspíš víte, že původní čtyři roky stará hra se už neodehrává v antickém Řecku, ale že se Kratos se synem Atreem přestěhovali na daleký sever, jenže ani tady nemají klid a místní bohové a mytologická monstra (sakra velká mytologická monstra) si na nich chtějí smlsnout i tady. A mají k tomu docela dobrý důvod… Pro nováčky – těšit se můžete na jednu z nejlepších akčních her, která kdy vyšla na PS4, velkolepé bitky, inovativní práci s kamerou a především na nečekaně komplexní příběh, jehož hrdiny opravdu nebudete mít přečtené po půlhodině hraní. PC verze slibuje vylepšenou grafiku a pár bonusů v podobě nových skinů na štíty nebo nového brnění. A ještě jednou to nejdůležitější – po majitelích PS4 si s Kratosem budou moci zablbnout i majitelé PC. 

Tom Clancy's Rainbow Six Extraction, vychází 20. ledna

Kdyby byl Tom Clancy pořád mezi živými, tak by asi docela čuměl, k čemu všemu lze přilepit jeho jméno. Těžko si představit, že by spisovatel zaměřený na politické thrillery, armádu a námořnictvo spojil svoje jméno s něčím, kde jsou mimozemšťané… No ale stalo se. I nový díl série Rainbow Six bude pochopitelně taktická střílečka, v níž bude hodně záležet na schopnosti hráčů spolupracovat, krýt se a nehnat se jako tele po hlavě přímo do akce. Jenže tentokrát proti speciálnímu komandu nestojí lidští nepřátelé, ale mimozemský parazit. Úkolem každé mise bude proniknout do míst, kde se to jen hemží šmejdem z vesmíru, a najít tu vzorky nebo stáhnout důležitá data. A vzít roha. A nebo taky ne. Po splnění úkolu lze odejít, nebo riskovat a zkusit postupovat dál do míst, kde se skrývá víc nebezpečí, ale i potenciálně větší odměny… K dispozici bude nové vybavení, například návnady v podobě hologramu nebo detektor srdečního tepu, s nímž lze vidět nepřátele přes zeď. Hrát budete moci na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox X/S, Google Stadia a Amazon Luna. 

Expeditions: Rome, vychází 20. ledna

Povedené tahové RPG Expeditions: Vikings se dočká bratříčka a jak jste už asi pochopili z názvu, tentokrát se od divokých seveřanů přesuneme do antického Říma, konkrétně do doby, kdy mu vládl samotný Julius Caesar. Ovšem vy jako hráč začnete v Řecku. A budete rádi, že jste naživu. Kvůli politickým machinacím totiž kdosi zavraždil vašeho otce a vy musíte vzít roha. A co je lepšího než přidat se k vojenskému tažení? Řecko je však jen začátek, postupem času se podíváte i do Gálie nebo třeba do Afriky. Časem se budete moci spolehnout na věrné spolubojovníky, ale i na sílu své pověsti, každé rozhodnutí totiž může mít dalekosáhlé následky, takže je na vás, jestli se pokusíte nepřátele ukecat, předejít konfliktu a domluvit se, nebo se spolu s ostatními legionáři budete brodit po kolena v krvi barbarů a ve jménu Říma masakrovat každého, kdo se vám postaví do cesty. A do toho všeho dostanete na starost i tábor, verbování nováčků a zásobování. Ochránit Řím zkrátka nebude žádná sranda. Expeditions: Rome vychází na PC. 

UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection, vychází 28. ledna

První větu u kapitoly u God of War bychom klidně mohli zkopírovat i sem. Série Uncharted byla totiž také jedním z důvodů, proč si pořídit Playstation a tahle dobrodružná jízda se stala jednou z nejvíce ceněných exkluzivit, kterou Sony mělo. Nathan Drake, novodobý a trochu cyničtější a lakomější kolega Indiany Jonese a Lary Croft, tu pátrá po největších pokladech historie. Jestli se někdy vrátí v regulérním pokračování (film bude v únoru), to zatím netušíme, ale na PS5 se podívá. Kolekce UNCHARTED: Legacy of Thieves bude obsahovat čtvrté Uncharted, tedy poslední regulérní s Nathanem, kde pátrá po legendární pirátské říši, a spin-off The Lost Legacy, v němž spojí síly jeho bývalé parťačky a v Indii se pokusí najít ztracený poklad a zabránit občanské válce. Nové verze budou mít pochopitelně vylepšenou grafiku a vyšší snímkovou frekvenci, PS5 přeci jen nabízí větší možnosti než PS4. A vzhledem k tomu, že Uncharted si vždycky zakládalo na tom, jak krásně vypadá, bude na co koukat. Ať už to s touhle sérií zkoušíte poprvé, nebo jste u ní od začátku. Během letošního roku vyjde UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection, ale na konci ledna si zahrají majitelé PS5. 

Pokémon Legends: Arceus, vychází 28. ledna

Pokémoni vloni oslavili pětadvacáté narozeniny a součástí velkých a dlouho trvajících oslav má být i hra Pokémon Legends: Arceus. Ta je součástí osmé generace pokémoních her a má se odehrávat ve stejném světě jako Pokémon Diamond and Pearl z roku 2006, ale pozor. Tentokrát se totiž podíváme do minulosti, která připomíná Japonsko devatenáctého století a regionu Sinnoh se tehdy říkalo Hisui. Hlavním úkolem bude vytvořit vůbec první pokédex pro tuhle oblast, ovšem při pátrání po všech možných známých i neznámých pokémonech zjistíte, že tu žije i mýtický Arceus. A že zrovna s ním to nebude vůbec snadné. Celkově však půjde o klasické pokémonovské akční RPG, takže pokud vás chytání těhle roztomilých potvůrek pořád baví, určitě si přijdete na své. Ale pozor, potenciálně se tu schovává i jedno nepříjemné zklamání. Ačkoliv se před vydáním šeptalo, že Pokémon Legends: Arceus by mohla být hra s otevřeným světem podobající se třeba The Legend of Zelda: Breath of the Wild, tvůrci na podzim oznámili, že to tak není a šlo jen o špatnou interpretaci informací o nové hře. Ale snad to fandové překousnou. Pokémon Legends: Arceus vychází na Nintendo Switch. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru