Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v prosinci

5 herních pecek, které vycházejí v prosinci

Produktové tipy
Avatar: Frontiers of Pandora (PS5)_419429035
Avatar: Frontiers of Pandora (PS5)
1 611 Kč 1 949 Kč
1 339 Kč 1 620 Kč
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky_844082301
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
PC Game Pass 3 měsíce - elektronicky_1321974454
PC Game Pass 3 měsíce - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Meta Quest 3, 128GB_1110524160
Meta Quest 3, 128GB
13 215 Kč 15 990 Kč

Poslední blockbuster letošního roku v podobě Avatar: Frontiers of Pandora je v předvánoční sezóně doprovázen VR akcí i několika méně známými, ale o to lepšími strategickými hrami.

SteamWorld Build, vychází 1. prosince

Série SteamWorld je nesmírně zajímavá svou absolutní žánrovou neukotveností. V poněkud praštěném univerzu s nádechem Divokého západu, který je ale vždy plný legrace, jsme se dočkali už dvou dílů plošinovky SteamWorld Dig, karetní bojovky SteamWorld Quest nebo akční hry Steamworld Heist. Tentokrát došla řada na budovatelskou strategii, a ta vypadá neuvěřitelně kouzelně. Kombinuje tradiční city-builder v overworldu s kutáním v podzemí, budováním zásobovacích řetězců a lehkou tower defense. Hra bude ihned v den vydání součástí předplatného Game Pass pro konzole Xbox One a Xbox Series X|S, které si na CZC můžete výhodně pořídit.

Avatar: Frontiers of Pandora, vychází 7. prosince

Videoherní zpracování Avatara mělo vyjít souběžně s letošním filmovým pokračováním Avatar: The Way of Water. Nakonec se ho po sérii odkladů dočkáme na začátku druhého prosincového víkendu, a zcela jistě bude o co stát. Dobrodružství o hledání zapomenutých kořenů mladých Na’vi, které organizace RDA v dětství unesla a nyní nedokázala zabránit jejich útěku, se odehrává v otevřeném světě na planetě Pandora, konkrétně pak v dosud nikdy neviděných regionech. Mapa světa by měla být skutečně obří a nabízet prostor pro rozmanité herní styly. Zatímco tradiční luky budou synonymem pro lov ve volné přírodě a stealth postup, střelné zbraně budou prostředkem pro ultimátní destrukci invazního druhu, kterým jsou v tomto případě lidé. Pokud byste v prosinci neměli minout jednu hru, je to určitě Avatar, kterého si na CZC můžete předobjednat ve standardní i Gold edici zahrnující také Season Pass se dvěma příběhovými datadisky.

Arizona Sunshine 2, vychází 7. prosince

Jak si zážitek z masakrování nekonečných nájezdů krvelačných zombies uprostřed celoplanetární apokalypsy užít co možná nejvíce? Samozřejmě s headsetem pro virtuální realitu na hlavě! Druhý díl série Arizona Sunshine slibuje zábavný „svět po konci světa“, souboje s pomocí desítek originálních zbraní, zaručeně béčkový příběh i možnost kooperativního hraní. Titul vychází na všech hlavních VR platformách, tedy PSVR2, Meta Quest i SteamVR (nabídka headsetů na CZC). 

Against the Storm, vychází 8. prosince

O strategii Against the Storm jste možná dosud neslyšeli, ovšem rozhodně byste měli. Na digitální platformě Steam si totiž vysloužila uživatelské hodnocení 95 % z patnácti tisíc recenzí a podle mnohých fanoušků jde o utajený klenot, který by žádného milovníka strategií neměl minout. Hra má za sebou přibližně rok, který strávila v předběžném přístupu, a v sobotu 8. prosince vychází v plné verzi. „Strategie Against the Storm patří k těm nejočekávanějším hrám na Steamu a je jedním ze dvou projektů, které mě letos suverénně nejvíc zaujaly a pohltily. Překlad jsem si nesmírně užil, i když to místy probíhalo opravdu bouřlivě,“ svěřil se na sociální síti X překladatel Filip Ženíšek, autor české lokalizace strategie, která zamíří v den vydání do služby PC Game Pass.

Pioneers Of Pagonia, vychází 13. prosince

A zatímco jedna skvělá strategie Early Access opouští, druhá potenciálně velmi zajímavá do něj míří. Řeč je o Pioneers Of Pagonia od studia Envision Entertainment, za kterým nestojí nikdo jiný než Volker Wertich, původní autor strategického klenotu The Settlers. Těšit se tak samozřejmě můžete na budování měst a herní mechaniky inspirované právě touto sérií, zároveň by však mělo dojít i na novinky, zejména v oblasti průzkumu tropických ostrovů bájné země Pagonia. Hra by měla podle informací od tvůrců v předběžném přístupu strávit přibližně půl roku. Svítá naděje všem, kteří jsou zklamání směřováním posledních dílů série The Settlers pod palcem Ubisoftu? 

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru