Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v prosinci

5 herních pecek, které vycházejí v prosinci

Produktové tipy
Halo: Infinite (Xbox)_774707526
Halo: Infinite (Xbox)
Produkt není určen k prodeji.
Hrnek Halo: Infinite - Master Chief Forest_203854399
Hrnek Halo: Infinite - Master Chief Forest
Produkt není určen k prodeji.
Kniha The Art of Halo: Infinite_887122014
Kniha The Art of Halo: Infinite
Produkt není určen k prodeji.

Po letech čekání konečně další Halo, výlet do vesmíru, děs v obchoďáku, hit z mobilů a boj o přežití na neznámé planetě. Vánoce se blíží a i když je prosinec co se nových her týče trochu slabší měsíc, nějaká ta inspirace na dárky se tu určitě najde.

Chorus, vychází 3. prosince

Zamiřte ke hvězdám! A rozstřílejte všechno, co se vám postaví do cesty! Chorus bude vesmírná akce, v níž se převtělíte v Naru, odvážnou pilotku, která bojuje proti nebezpečnému kultu terorizujícímu vesmír. Není na to ale sama, spolehnout se může na svou loď Forsaken, která je schopná sama myslet a zdaleka to není stroj… ale ve výsledku půjde hlavně o to střílení. Nara sice během prozkoumávání otevřeného světa/vesmíru najde starodávné chrámy plné puzzlu, které když vyřeší, tak získá nové bojové schopnosti, pořád však půjde především o akční hru. Forsaken uvidíte z pohledu třetí osoby, takže nečekejte nějaký realistický simulátor. Zato se vyblbnete při vyzbrojování a montování všemožných laserů, raket a kulometů, upravování vlastností lodi a machrování se speciálními schopnostmi, které vám pomůžou třeba teleportovat se přímo za záda nepřítele. Chorus vychází na PC, Stadii, PS4, PS5, Xbox a X/S. 

Icarus, vychází 4. prosince

Planeta Icarus se měla stát pro část lidstva novým domovem. Leží sice čtyři světelné roky od Země, ale byla vhodná pro terraformaci. Alespoň na první pohled, když se totiž s terraformací skutečně začalo, ukázalo se, že tu existují kovy, jaké na Zemi nemáme. A kvůli nim došlo k podivné nehodě. Teď se na Icarus lidé vracejí, chtějí zjistit, co se vlastně stalo, k čemu katastrofa vedla, co ji zavinilo a hlavně jak využít ony neznámé kovy. Jenže přežít na Icaru nebude vůbec nic jednoduchého. Sci-fi survival Icarus vymyslel ve společnosti RocketWerkz Dean Hall, jeden z tvůrců kultovního DayZ. A i tady půjde o krk. Jednotlivé mise si budou moci hráči vybírat na orbitální stanici, ale jakmile se do nich pustí, začne jim utíkat čas. Na Icaru pak musí nejen splnit úkol, ale i přežít. Sehnat si zásoby, bojovat s počasím i místní faunou, hlídat si, jestli jim nedochází kyslík a především být včas na místě, odkud je vyzvedne modul. Každá z misí bude částečně procedurálně generovaná a celá hra by měla vycházet postupně rozdělená na kapitoly. Takže pokud vás chytne, může se to prodražit. Icarus vyjde pouze na PC. 

Halo Infinite, vychází 8. prosince

Jeden z důvodů, proč majitelé Playstationu závidí vlastníkům X-Boxu, je série Halo. Akční nářez se stal do značné míry symbolem téhle konzole a hodlá v tom evidentně pokračovat i s nejnovějším dílem. Na Halo Infinite se čekalo šest let, ale mělo by se to vyplatit. Do akce se po více než roce odkladů vrací Master Chef a bojovat se bude tentokrát v částečně otevřeném světě, který můžete prozkoumávat a dobývat základny sloužící jako fast travel pointy. Tvůrci slibují výraznější a osobnější příběh, kde Master Chef dostane víc prostoru a postaví se proti vám The Banished, tu můžete znát ze strategie Halo Wars 2 a bude vám komplikovat snahu najít tajemnou umělou inteligenci zvanou The Weapon. Těšit se můžete i na free-to-play online střílení. Zahrají si majitelé Xbox One, X/S a PC. 

Among Us, vychází 14. prosince

Fenomén Among Us je něco, před čím nešlo utéct. A proč by to taky člověk dělal, když to byla taková zábava? Pobíhání po vesmírné lodi, kdy netušíte, kdo z ostatních astronautů je na vaší straně a kdo je zákeřný Impostor, jenž se pokouší škodit, postupně všechny likvidovat a nenechat se odhalit, hrál jednu dobu celý svět. A i když studio Innersloth oznámilo dvojku, po měsíci si to rozmyslelo s tím, že radši bude vylepšovat jedničku. A součástí tohohle plánu je zamířit na konzole. Podporovaný bude online cross-play, takže si budete moci zahrát i s majiteli jiných konzolí, počítačů nebo mobilů a hrát může najednou až šestnáct hráčů. Innersloth se navíc rozhodli rozmazlovat evropské fanoušky Among Us, protože krabicovka vychází na starém kontinentě už v prosinci, zatímco Američané se jí dočkají až v lednu. Among Us si nově zahrajete na PS4, PS5, Xbox One a X/S. 

Five Nights at Freddy's: Security Breach, vychází 16. prosince

Hračky jsou to nejděsivější na světě, fandové hororové klasiky Dětská hra by vám to potvrdili. A fanoušci Five Nights at Freddy's vlastně taky. Five Nights at Freddy's: Security Breach je už třináctým dílem série, ve které hráče a jejich hrdiny terorizují jen zdánlivě roztomilé animatronické potvůrky a i tentokrát na to pochopitelně dojde. Tentokrát ale nedojde na hrůzu v pizzerii, nýbrž v obchoďáku. V něm musí do rána přežít hlavní hrdina Gregory, kterému jdou po krku staří protivníci, ale hlavně smrtelně nebezpečná Vanny, žena v králičím obleku. Obchodní dům navíc hlídají i roboti, kteří dovedou na Gregory upozornit jeho protivníky a značně mu tak zkomplikovat život. Na rozdíl od starších her bychom se tentokrát měli dočkat i situací, kdy se bude regulérně bojovat a dorazí i bossové. Zatím vychází exkluzivně na PS4 a PS5. 

Tak na co se těšíte?

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru