Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v říjnu

5 herních pecek, které vycházejí v říjnu

Produktové tipy
Far Cry 6 (PC)_641652228
Far Cry 6 (PC)
Produkt není určen k prodeji.
FIFA 22 (PS5)_1206894976
FIFA 22 (PS5)
Produkt není určen k prodeji.
FIFA 22 (Xbox Series X)_338563886
FIFA 22 (Xbox Series X)
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky_844082301
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation Plus 12 měsíců - Dárková karta_610248900
PlayStation Plus 12 měsíců - Dárková karta
Produkt není určen k prodeji.

S novým dílem se vrací legenda real time strategií, na své si ale přijdou i fandové komiksů, fotbalu a divoké akce.

FIFA 22, vychází 1. října

Fotbal. Co k tomu psát? Dvaadvacet lidí běhá po hřišti a kope do kulatého balónu a kdo dá víc gólů, ten vyhrál. A miluje to celý svět. Počasí se nám ovšem horší, hřiště začínají být plná bláta, takže je ideální zalézt do obýváku, nastartovat konzoli a zahrát si doma. Člověk se u toho moc nezapotí a navíc může mít dobrý pocit, že vyhrál 5:0 nad Barcelonou a přitom měl na nohách pantofle… FIFA 22 je už devětadvacátým dílem fotbalové série a člověk by řekl, že nic moc nového se vymyslet nedá, to je ovšem omyl. Vylepšit se dá spousta věcí, tentokrát došlo především na realističtější fyziku u balónu, ale i na nové schopnosti samotných hráčů. Například budete moci k míči nebo soupeři sprintovat a na krátkou vzdálenost výrazně zrychlit. FIFA 22 také představí novou technologii Hypermotion, která by měla v reálném čase vylepšovat animaci hráčů i celého týmu. Výsledkem by měl být mnohem realističtější audiovizuální zážitek. Značných změn by se měl dočkat i režim kariéry, kde by mělo být možné vytvořit si úplně nový tým. Hrát budete moci na PS4, PS5, PC, Xbox One a X/S, ale i na Nintendo Switch a Stadii.

Far Cry 6, vychází 7. října 2021

Far Cry byla vždycky divočina a ani od šestého dílu byste neměli v tomhle směru čekat nějaké zásadní změny. Tentokrát se podíváme do banánové republiky Yara, které vládne diktátor Antón Castillo. A právě jeho budete mít za úkol svrhnout, ale pro jednoho by to mohl být celkem náročný úkol. Ve Far Cry 6 se tak přidáte k odboji. Proti vám stojí plus mínus fungující stát a tisíce vycvičených a ozbrojených vojáků, na vaší straně bude jen pár zoufalců, velké odhodlání a schopnost vyrobit zbraň téměř z čehokoliv. A taky třeba bojový aligátor, agresivní kohout nebo nejroztomilejší jezevčík na světě, s jehož pomocí můžete nepřátele zabavit, než je oběhnete a vrazíte jim mačetu do kebule. Yara inspirovaná Kubou vypadá nádherně, záporáka tu ztvární Giancarlo Esposito ze seriálu Perníkový táta a oproti někdy až příliš seriózní pětce to vypadá, že se Ubisoftu povedlo vyladit humor a nadhled s pocitem, že se tu bojuje o osud celé země. Ovšem nebojte, pořád by to měla být ta správná divočina, jakou máme u Far Cry rádi. Zahrát si můžete na PC, PS4 a PS5, Xboxu One a X/S, ale i na Stadii nebo Amazon Luna. 

Back 4 Blood, vychází 12. října

Klasika se vrací. Tak trochu. Online FPS akce Back 4 Blood by totiž měla být duchovním následovníkem série Left 4 Dead. Pracuje na ní stejný tým a jeho členové tvrdí, že hodlají pracovat s prověřenými herními mechanismy. Takže pokud vás před lety bavilo kosit zástupy zombíků, měli byste zbystřit. Back 4 Blood se odehrává ve světě, kde se díky podivnému parazitovi většina lidstva změnila na krvežíznivá monstra. A těm se postaví osmička hrdinů, kteří se nebojí ušpinit si ruce, ale zároveň se neberou moc vážně. Krom spousty krve a vybuchujících hlav tak dojde i na notně černý humor. Monstrům se můžete postavit v až čtyřčlenných týmech, ale Back 4 Blood nabídne i PvP mód pro osm hráčů. Před každou hrou si navíc s pomocí speciálních karet můžete nastavit například účinnost zbraní nebo výdrž, takže repetitivnost snad nehrozí. Back 4 Blood má rozhodně na co navazovat, ale zatím to vypadá, že tvůrci moc dobře vědí, co fandové chtějí hrát. Zombie řežba vyjde na PC, PS4 a PS5 a také na Xbox One a X/S 360. 

Guardians of the Galaxy, vychází 26. října

Když před rokem vydal Square Enix komiksovku Marvel's Avengers, nedočkal se potlesku. Samotná kampaň byla fajn a hrdinové taky, ale rychle to celé začalo být repetitivní a nudné. Herní Strážci Galaxie však slibují, že všechno napraví. Pro Square Enix je nevyrábí Crystal Dynamics, ale studio Eidos-Montréal a prý se všichni poučili. No uvidíme. Každopádně tentokrát půjde čistě o single-player akci, v níž se hráči ujmou Petera Quilla alias Star-Lorda, vůdce Strážců Galaxie, který ovšem do akce vyráží pochopitelně s celou svojí bandou. A právě kombinace schopností všech hrdinů a správné vedení a instruování v boji by mělo být v bitkách s vesmírnými protivníky to nejdůležitější. Samozřejmě dojde vedle akce i na humor, protože Strážci Galaxie se nikdy nebrali moc vážně a nic na tom nemění ani fakt, že se budou pokoušet zabránit válce. Sami ji navíc vyvolali, takže by měli převzít zodpovědnost, ale zrovna tohle slovo jim nikdy nic neříkalo… Guardians of the Galaxy vychází na PC, Xbox One a X/S, Nintendo Switch a na PS4 a PS5. 

Age of Empires IV, vyhází 28. října

Legenda se vrací a to je dobře, protože nám zatraceně chyběla. U Age of Empires vyrostlo hned několik generací hráčů a v žánru historických real time strategií jde dodnes pořád o číslo jedna. Ono máloco se vyrovná pocitu, když vaše armáda slonů drtí pod svýma nohama utíkající Vikingy, kteří se opakovaně pokoušeli vylodit na vašem pobřeží… o popularitě značky svědčí i fakt, že se dočkala HD předělávek a ve dvojce se nedávno objevili i Jan Žižka a Češi… ale je čas jít dál. Čtvrtý díl se opět odehrává ve středověku a stejně jako minule si v něm budete moci piplat svoje civilizace a bojovat s ostatními. Herní mechanismy mají vycházet z druhého dílu (co taky vylepšovat, že?), takže dojde na těžbu surovin, budování armády a ničení protivníků. Vrací se i mniši, kteří dovedou konvertovat nepřátele na vaši stranu. Objevit by se měly civilizace Angličanů, Mongolů, Číňanů, Francouzů, Rusů a také Svatá říše římská nebo Dillíský sultanát. Těšit se můžete na čtyři kampaně, během nichž budete zakládat ruskou říši nebo bojovat o Anglii. Zahrají si majitelé PC.

Tak čemu budete věnovat podzimní večery vy?

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru