Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v říjnu

5 herních pecek, které vycházejí v říjnu

Produktové tipy
Call of Duty: Modern Warfare 2 (PS5)_1575526959
Call of Duty: Modern Warfare 2 (PS5)
Produkt není určen k prodeji.
NHL 23 (PS5)_307315582
NHL 23 (PS5)
Produkt není určen k prodeji.
Bayonetta 3 (SWITCH)_1885716108
Bayonetta 3 (SWITCH)
1 021 Kč 1 236 Kč
Puzzle Overwatch 2 - Rio_1984318912
Puzzle Overwatch 2 - Rio
412 Kč 499 Kč

Zvládnete ochránit Gotham bez Batmana? Jak bude vypadat nová sezóna NHL? A co se bude dít na bojišiti v Modern Warfare 2?

Overwatch 2, vychází 4. října

Společnost Blizzard Entertainment umí dělat velké značky. Warcraft a Diablo zná snad každý, kdo někdy alespoň na chvilku přičuchl k počítačům a vypadá to, že Overwatch se pomalu stává podobným fenoménem. Pravda, bude k tomu nejspíš potřebovat ještě pár let, protože oba dva další zmíněné tituly mají náskok, ale je na dobré cestě. A vzhledem k tomu, že v říjnu vychází regulérní dvojka, zase se o Overwatch bude mluvit o trošku víc. Opět půjde samozřejmě o FPS se zaměřením na online střílení a souboje hráčů rozdělených do týmů. A tady přichází první zásadní změna, tentokrát totiž půjde o týmy pouze pětičlenné, ne šestičlenné. Každá postava bude mít samozřejmě svoje speciální dovednosti a vybírat si budete moci z pětatřiceti hrdinů a zloduchů a hlavně se pokoušet dokonale vyladit váš tým, aby v něm byli jak drsňáci, co hodně vydrží, tak agilní hrdinové, ale i ti, kdo budou ostatním krýt záda. Menší počet postav na mapě by měl zajistit svižnější hru a budou tomu uzpůsobeny i nové mapy a zmizí ty, které hráčům moc nesedly. Objeví se nové herní režimy, trošku víc prostoru by mělo dostat kooperativní hraní. Overwatch 2 vychází na PC, Nintendo Switch, PS4, PS5, Xbox One a X/S. 

NHL 23, vychází 14. října

Série NHL je tu s námi už třicet dva let. V době, kdy vyšel první díl, nebyli na světě ani Trevor Zegras, ani Sarah Nurse, kteří jsou na obalu letošní verze. A na co se můžete těšit? Krom aktuálních statistik pro novou sezónu samozřejmě i na spoustu malých i velkých novinek, které však zásadně ovlivní herní zážitek. Jednou z největších je možnost odehrávat puk i těsně po fyzickém kontaktu se soupeřem. Už o něj jednoduše nepřijdete, ale dostanete šanci odehrát ho někam, kde by vám k něčemu mohl být. Dál tu budou nová rozestavení vhodná pro přesilovky nebo hru bez brankáře a vy si tak budete moci vypilovat a nachystat strategii pro každou situaci. Během hry také dostanete upozornění, že je situace vhodná například pro odvolání brankáře nebo třeba pro zabetonování obrany. NHL 23 vám tak občas poradí a vy se můžete – pokud chcete – soustředit hlavně na led. Velké vylepšení se také dočkala AI brankářů. A poprvé si budete moci zahrát i za ženské hokejové týmy. NHL 23 vychází na PS4, PS5, Xbox One a X/S.

Gotham Knights, vychází 21. října    

Batmanovská hra bez Batmana? Ono to nějak půjde… Gotham Knights vás vezmou do města, které ještě nedávno bránil maskovaný superhrdina, co vypadal jako přerostlý netopýr. Jenže Bruce Wayna a spolu s ním i Batman jsou po smrti a místní zločinci si řekli, že to je ideální příležitost, jak to v ulicích pořádně rozjet. Jenže nepočítají s tím, že Gotham má nové ochránce. Nightwing, Batgirl, Robin a Red Hood prošli batmanovským výcvikem a i když má každý trochu jiný styl i přístup ke konání dobra, vědí, že Gotham ochrání jedině společně. Jenže netuší, že proti nim budou stát i nepřátelé, kteří jsou staří celá staletí… Gotham Knights volně naváže na sérii Batman: Arkham, takže se můžete těšit na obří město, velkolepý příběh, spoustu akce a typickou batmanovskou atmosféru. Navíc si zahrajete za všechny čtyři hrdiny a za každého se bude hrát malinko jinak. Krom single player módu nabídnou Gotham Knights i kooperativní multiplayer pro dva hráče a vrátí se i dopravní prostředky, takže po Gothamu nemusíte jen po svých. Za hrou stojí WB Games Montréal, kteří dělali Batman: Arkham Origins, takže by měli vědět, jak tenhle návrat do komiksového světa pojmout. Zahrají si majitelé PC, PS5 a Xbox X/S.  

Call of Duty: Modern Warfare 2, vychází 28. října

Devatenáctý díl megapopulární série Call of Duty bude navazovat na tři roky starou jedničku, která byla rebootem dnes už klasického Modern Warfare. Takže i tentokrát se můžete těšit na válčení ve víceméně současném stylu. Vrací se i členové elitní jednotky Task 141, dorazí tudíž kapitán John Pryce nebo Soap MacTavish. Staří známí, ale i pár nováčků budou bojovat proti teroristické organizaci Al-Qatala nebo mexickým drogovým kartelům, jejich hlavním úkolem však bude vypátrat, kdo se pokouší vtáhnout Ameriku do války tím, že z jejího území odpálil raketu, která zabila důležitého generála. Infinity Ward slibují vylepšený gameplay a grafiku, nový systém umělé inteligence a propojení z Warzone 2.0. Objeví se i pár nových módů pro multiplayer nebo upravený systém Gunsmith, díky kterému si budete moci vylepšovat a ladit zbraně tak, jak se vám to bude hodit a líbit. Cal of Duty: Modern Warfare 2 vychází na PC, PS4, PS5, Xbox One a X/S. 

Bayonetta 3, vychází 28. října

Japonská akční pecka čekala na svoje pokračování osm let, ale fandové konečně můžou začít slavit. Bayonetta, za kterou opět stojí Hideki Kamiya, bude opět akční řežba, ve které si to s hromadou protivníku rozdáte s pomocí zbraní na blízko, ale i spousty hračiček, ze kterých se dá střílet. Hlavní hrdinka se tentokrát střetne s nepřáteli nazvanými Homonculi, nepůjde však o zástupce nebe či pekla, ale o zbraně, které vyrobili lidé. Těšit se taky můžete na cestu na ostrov Thule, kde dojde k bitvě o osud hned několika světů. Tvůrci slibují, že žádné zásadní novinky zkoušet nebudou a že fandové dostanou přesně to, co od Bayonetty chtějí. Takže spoustu akce, sem tam nějaký puzzle nebo logický úkol a charismatickou hrdinku. Objeví se však nová parťačka Viola, která má k boji trošku jiný přístup než její slavnější kolegyně. Ale nakonec půjde stejně o to všechno rozstřílet a rozsekat na kusy a pořádně se u toho kochat. Bayonetta 3 vychází na Nintendo Switch. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru