Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
5 herních pecek, které vycházejí v srpnu

5 herních pecek, které vycházejí v srpnu

Produktové tipy
Two Point Campus - Enrolment Edition (PS4)_1724008653
Two Point Campus - Enrolment Edition (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Way of the Hunter (PC)_1882421247
Way of the Hunter (PC)
Produkt není určen k prodeji.
Destroy All Humans! 2 - Reprobed (PC)_1982931989
Destroy All Humans! 2 - Reprobed (PC)
503 Kč 609 Kč
Saints Row - Notorious Edition (Xbox)_717148929
Saints Row - Notorious Edition (Xbox)
1 857 Kč 2 247 Kč

Máte chuť stát se superhrdinou? Nebo byste radši jako největší gangsteři šéfovali celému městu? A co takhle vyrazit na lov?

Two Point Campus, vychází 9. srpna

Čtyři roky stará povedená strategie Two Point Hospital dostává následovníka, ale jak jste asi z názvu poznali, tentokrát se nevydáme mezi doktory a marody, ale do školy. V Two Point Campus dostanete na starost univerzitu a je jen na vás, jestli z ní budou odcházet géniové s diplomem, nebo zdeprimovaní zoufalci, kteří po letech snahy skončí tam, kde začínali. Vy se budete muset postarat o stavbu učeben a knihoven, verbování personálu, což znamená nejen profesory a asistenty, ale i lidi, kteří se budou starat o údržbu celého kampusu. Zároveň musíte zajistit, aby se tu studenti nenudili, ale zase dohlédnout na to, aby jim noční život nepřerostl přes hlavu a neflákali učení. Se spoustou studentů navíc strávíte hodně času. Na univerzitě totiž ti úspěšnější zůstanou několik let (herní rok má trvat asi dvacet minut) a vy jim tak můžete pomoci splnit jejich sny nebo koukat, jak se vyvíjí jejich vzájemné vztahy. A zahrají si snad úplně všichni. Sega vydává hru na PC, PS4, PS5, Xbox One i X/S, ale vyjde i na Nintendo Switch a systémy Linux a macOS. 

Marvel's Spider-Man Remastered, vychází 12. srpna

Lepší komiksovou hru než Spider-Mana jsme tu v posledních letech neměli. Pravda, konkurence se moc nepředvedla. Avengers zklamali, Strážci Galaxie vsadili na trošku jiný styl, a tak Peter Parker mohl kralovat pěkně dlouho. A nejspíš ještě chvilku bude, protože jeho remasterovaná verze zajišťuje, že technologicky zvládá jet na plné pecky i v roce 2022. Marvel's Spider-Man je parádní open world, kde se můžete prohánět nad New Yorkem, střetnete se s klasickými záporáky a skvěle se to hraje a ještě líp se na to dívá. To víme už dlouho. Remastered verze bude ale nepřekvapivě vylepšená. Má podporovat ultrawide display, lepší péče se dočkaly stíny nebo odrazy a dojde i na podporu Nvidia DLSS a DLAA. A stáhnout si pak zadarmo můžete i DLC The City That Never Sleeps. Pokud jste tedy Spideyho ještě nezkoušeli, tady není nad čím váhat. A pokud ano, tak vás o jeho kvalitách přesvědčovat nemusíme. Na PS5 už Marvel's Spider-Man Remastered nějakou dobu je, takže tahle novinka je hlavně pro majitele PC. 

Way of the Hunter, vychází 16. srpna

Lov není asi zdaleka tak oblíbený a častý koníček jako dejme tomu fotbal, ale pokud mezi lovce patříte, případně by vás stopování divoké zvěře uprostřed lesů lákalo, Way of the Hunter by mohla být ideální hra pro vás. Zavedených herních sérií zaměřených na lov je spousta, tenhle příspěvek ze Slovenska ale má rozhodně co nabídnout. Sází se tu především na autenticitu, takže kdo chce běhat po divočině s brokovnicí a kosit to jako ve 3D střílečkách, radši ať hledá jinde. Realisticky se mají chovat nejenom zvířata, jejichž chování studovali tvůrci opravdu poctivě, ale třeba i zbraně. Fyzika by při střelbě měla stoprocentně odpovídat realitě. Těšit se jinak můžete na dvě obrovské lokace, jednu v Evropě a druhou ve Spojených státech, dále pak na kooperativní mód a v single player módu dokonce i na příběh. Především ale na atmosféru divočiny, která umí být pěkně nemilosrdná. K lovcům, i k jejich kořisti. Zalovit si můžete na PC, Xbox X/S a na PS5. 

Destroy All Humans 2: Reprobed, vychází 30. srpna

Asi bychom trochu přeháněli, kdybychom napsali, že Destroy All Humans 2 je klasika. Na druhou stranu už před lety šlo o hodně fajn a hlavně hodně osobitou hru, takže nepřekvapí, že si na ni lidi pamatují i dnes. A teď dostanou nový důvod, protože se objevuje remaster s podtitulem Reprobed. Krom nového technického a grafického hávu tu žádné zásadní novinky nejsou, víc si budete moci upravovat design kostýmu a létajícího talíře, herně to však bude staré dobré Destroy All Humans 2. To znamená, že jako agresivní mimozemšťan s obří zbraní a jetpackem vyrazíte do Ameriky šedesátých let, která je plná paranoidních hňupů a otravných hipíků. A ukážete jim, jak se dělá pořádná mimozemská invaze. Dojde samozřejmě i na střety se strážci zákona, armádou, nebo sovětskými špióny, kterým se agresivní mimozemšťan v Americe dost hodí. Pochopitelně se proletíte i létajícím talířem, zničíte pár budov, unesete pár lidí a vůbec. Budete dělat to, co zlí mimozemšťani dělají. Destroy All Humans 2 vychází na PS, PS5 a Xbox X/S. 

Saints Row, vychází 23. srpna

Spousta her chtěla překonat nebo se minimálně vyrovnat Grand Theft Auto a většinu už zavál čas. Saints Row se ale drží. Ještě mnohem šílenější variace na GTA nám dala možnost nejen šéfovat vlastnímu gangu, ale taky se stát prezidentem nebo řádit v pekle. A teď začínáme znovu, protože letos vychází reboot a jsme tak opět na začátku. Ve městě Santo Ileso, které bylo inspirované Las Vegas, se o vládu nad ulicemi dělí tři gangy. Teď ale přichází The Boss, který se rozhodne založit čtvrtý, naverbovat lumpy, které ostatní gangsteři ze svých organizací vyhodili, a město ovládnout. Čeká na vás devět odlišných oblastí (vidlákov, klasické předměstí i čtvrť plná casin), které musíte ovládnout, začít tam budovat vlastní byznys a postupně se vyškrábat nahoru. Samozřejmě s pomocí hodně divoké akce, jak bývá v Saints Row zvykem. Tvůrci se nechali slyšet, že tentokrát dávají víc důrazu na auta a další dopravní prostředky a chtějí, aby s nimi hráči zacházeli jako se zbraněmi, takže to bude na silnici asi pořádná divočina. Zahrají si majitelé PC, PS4, PS5, Xbox One a X/S. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru