Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Acer představuje „ekologický“ notebook Aspire Vero

Acer představuje „ekologický“ notebook Aspire Vero

Produktové tipy
Acer Aspire Vero – GREEN PC (AV15-51), šedá_1912726751
Acer Aspire Vero – GREEN PC (AV15-51), šedá
Produkt není určen k prodeji.
Acer Aspire Vero – GREEN PC (AV15-51), šedá_1096352775
Acer Aspire Vero – GREEN PC (AV15-51), šedá
Produkt není určen k prodeji.

Notebook vyrobený s příměsí ekologických plastů má za cíl ukázat nový, šetrnější a udržitelnější směr při výrobě elektronických zařízení. Významným krokem kupředu je i speciální kartonová krabice.

Společnost Acer pomocí přenosného počítače Aspire Vero demonstruje možnost snížení celkové uhlíkové stopy. Může tak jít zajímavou volbu pro všechny technologické geeky, kteří zároveň chtějí nakupovat uvědoměle. Díky velmi neotřelému vzhledu však zaujme i každodenní uživatele.

Kompletně s ohledem k přírodě

Ochranný obal notebooku je vyroben výhradně z recyklovaných plastů, kartonová krabice, ve které si nový počítač přinesete domů, obsahuje až 85 % recyklovaného papíru. Pokud nemáte vlastní stojánek na notebook, oceníte i to, že její část lze využít právě jako netradiční designový stojan. Abychom unboxingu učinili zadost, je třeba doplnit, že i adaptér a manuál k zařízení najdeme v obalu z recyklovaného papíru – balení se tak obejde zcela bez klasických plastových sáčků na jedno použití.

Samotná konstrukce notebooku je vyrobena s příměsí 30 % recyklovaných materiálů. Díky tomu dostává počítač velmi netradiční vzhled s viditelnou vroubkovanou texturou a barevnými odlišnostmi, které známe například ze staveb z pohledového betonu. Společnosti Acer se podařilo dosáhnout toho, že použitý plast velmi věrně imituje notebooky vyšší třídy, a tak s modelem Aspire Vero neuděláte ostudu na žádné pracovní schůzce ani ve vyhlášené velkoměstské kavárně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Netradiční ekologické balení zaujme absencí plastů, stojánek je jednoduchý, ale praktický

Krytky klávesu jsou vyrobeny z až 50 % recyklovaného plastu, na první ani druhý pohled byste to však nepoznali. Použití recyklovaných materiálů podle údajů společnosti Acer ušetří celkově přibližně 21 % emisí oxidu uhličitého při výrobě notebooku. Tím, že není povrch notebooku nijak lakován, se snižují případné další negativní dopady těkavých organických látek na životní prostředí.

Pracant pro každou příležitost

Určitě už jste zvědaví na to, co skrývá nový ekologický notebook uvnitř. Model Aspire Vero se prodává ve dvou konfiguracích, buď s procesorem Intel Core i5-1155G7, nebo Intel Core i7-1195G7, avšak vždy se 16 GB paměti RAM. V obou případech jde o čtyřjádrové 10nm procesory z nejnovější generace Intel Tiger Lake, přičemž výkonnější Core i7-1195G7 dosahuje taktu až 5 GHz. Integrovaná grafická karta Intel Iris Xe Graphics zvládne spíše méně náročné hry, je tedy důležité zdůraznit, že nejde o typický herní notebook, jako spíše multimediálního a pracovního společníka na cesty. V modelu s procesorem Core i5 najdeme 512 GB SSD M.2, ve vyšší třídě je pak disk rovnou terabajtový.

Počítač zaujme také podporou multidotykových gest

Notebook je díky tloušťce pouhých 17,9 mm příjemně tenký, a i přes použití částečně recyklovaných materiálů si zachovává dostatečnou pevnost, tak abyste se o něj na cestách nemuseli bát. Měkčí je pouze víko displeje, které jej přesto dobře chrání. Lze ho otevřít až do úhlu 130°, což ocení zejména ti, kteří displej notebooku využívají jako sekundární při práci s počítačem ve stojanu. Notebook je osazen klasickým 15,6" IPS Full HD displejem s nativním rozlišením Full HD, u kterého výrobce uvádí, že je z 99 % recyklovatelný.

Celodenní provoz na baterii

Společnost Acer udává výdrž baterie 7,5 hodiny při přehrávání videa či surfování a až 13,5 hodiny při nenáročné kancelářské práci. Pro optimalizaci výdrže a hlučnosti je laptop Aspire Vero vybaven speciálním software VeroSense, který díky speciálnímu režimu Eco+ dokáže poskytnout ještě delší výdrž na baterii vypnutím kritických funkcí. Notebook je při nízké zátěži chlazen pasivně, je však osazen dvěma tichými ventilátory s výdechem v zadní části, které zajistí chlazení při hraní či střihu videa. Pryč jsou nevzhledné samolepky označující použité technologie, protože ty jsou stejně jako logo výrobce do šasi originálním způsobem vyryty.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový notebook od Aceru zaujme hlavně ty, kteří celou domácnost směřují k větší udržitelnosti

Tunery a geeky určitě zaujme fakt, že spodní kryt je ke konstrukci notebooku přichycen klasickými křížovými šroubky, které usnadňují přístup k případné výměně či doplnění komponent. Vyměnit lze M.2 Wi-Fi modul, M.2 SSD a DDR4 SO-DIMM paměť, a případně také baterii.

Bude zajímavé sledovat, nakolik se ekologický směr výroby přenosných počítačů ujme a zda do produktové řady Aspire Vero v budoucnu přibudou i další designové kousky vyrobené z recyklovatelných materiálů. Oba aktuální modely můžete nyní pořídit za cenu pohybující se okolo hranice 20 tisíc korun na internetovém obchodu CZC.cz.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru