Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Co je to mesh systém a jak jej díky zařízením Zyxel získat mnohem výhodněji?

Co je to mesh systém a jak jej díky zařízením Zyxel získat mnohem výhodněji?

Produktové tipy
Zyxel EX3300_44085962
Zyxel EX3300
Produkt není určen k prodeji.
Zyxel EX3301_1429868015
Zyxel EX3301
1 528 Kč 1 849 Kč
Zyxel DX3301_232133097
Zyxel DX3301
1 553 Kč 1 879 Kč
1 543 Kč 1 867 Kč
Zyxel WX3100_1232561721
Zyxel WX3100
2 065 Kč 2 499 Kč

Bezdrátová síť v domácnosti je už naprostou samozřejmostí, jak ale potřeby jednotlivých členů rodiny na připojení k internetu rostou, musí se řešit i kvalitní infrastruktura. Jedním z obrovských pomocníků je takzvaný mesh systém. O co přesně jde a proč je Zyxel právě teď skvělou volbou?

Mesh sytém jednoduše

Nejdřív si ale musíme vysvětlit, co že to ten mesh systém u WiFi sítí je. Pokud máte v domácnosti místa, kam vám bezdrátová síť nedosáhne, případně jen s se slabým signálem, musíte logicky přemýšlet o dalším přístupovém bodu. Dříve se vše řešilo tak, že jste měli doma dvě „wifiny“ a přepojovali se podle toho, kde jste zrovna byli. Na zahradě vám fungovala „Domácí WiFi 01“, v obývacím pokoji zase „Domácí WiFi 02“.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jenže po pár dnech člověk zjistil, že takové řešení přináší spoustu nevýhod. Zařízení se neumí automaticky přepínat, mobil zůstává připojený k horšímu signálu, i když hned vedle něj visí druhý vysílač a podobně. A právě k tomu slouží mesh systémy, které jednotlivá WiFi zařízení vzájemně propojí a vytvoří jednu velkou domácí síť. V rámci ní už si pak zařízení připojená k internetu najdou vždy to místo, odkud jde právě nejlepší signál. Propojit lze navíc jak sítě s 2,4 GHz (pomalejší, ale s větším dosahem), tak s 5 GHz (rychlejší, ale menší dosah).

Jak na to a proč zvolit Zyxel?

Základní výhody mesh systému jsme si nastínili, někoho však může děsit představa, jak bude vše nastavovat, propojovat a ladit – toho se právě vůbec bát nemusíte. Certifikační program WiFi EasyMesh slouží k jednoduché instalaci, kterou zvládne naprosto každý. Zyxel pak vše posunul ještě dál a implementoval program pod svá zařízení, kde jej nazývá Zyxel MPro Mesh.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jedná se o snadné nastavení s automatickým připojením a konfigurací zařízení, plynulým přechodem klientů mezi přístupovými body a připojování k nejlepšímu pásmu a zařízení. V neposlední řadě optimalizace WiFi sítě pro zajištění optimálního výkonu. Jednoduše to zvládne úplně každý, stačí se jen nechat vést šikovnou aplikací MPro Mesh, jež provede i úplného začátečníka každým bodem pěkně krok po kroku.

VDSL Router a k němu extender za poloviční cenu

Abyste si takový mesh systém vytvořili doma, připravili jsme si pro vás ve spolupráci se zmíněnou firmou Zyxel speciální nabídku. Pokud si totiž zakoupíte některý z těchto routerů (hledejte v názvu EX či DX), získejte rozšiřující bod WX3100-T0 (označovaný ve WiFi sítích jako AP či Access Point) za poloviční cenu. Můžete tak ještě výhodněji vytvořit skvělou domácí síť pro všechny potřeby, a pokud byste kdykoliv v budoucnu potřebovali pokrýt třeba další část domu, stačí jen přikoupit další kousek WX a do vaši mesh sítě zapojit.

Jak slevu získat? Stačí vložit do nákupního košíku jeden z routerů DX nebo EX, stisknout červené tlačítko „Pokračovat v objednávce“, zakliknout možnost „Mesh systém za polovic“ a následně dokončit objednávku. Access Point ZYXEL WX3100 tímto způsobem získáte za 1250 Kč oproti klasickým 2500 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mesh systém s WiFi šesté generace je navíc řešení připravené na budoucnost. Kombinace nejnovějšího standardu WiFi 6, jednoduché aplikace a pokročilého softwaru vám zajistí, že svou síť nebudete muset řešit pěkně dlouhou dobu. Zařízení s WiFi 6 dosahují rychlosti až 1200 Mbps na 5 GHz a až 600 Mbps na 2,4 GHz – to už je pořádná rychlost, která by hravě zajistila i menší firmu. Vše navíc můžete spravovat pěkně na dálku, pokud se vám to bude hodit. Podívejte se na zařízení, která nyní Zyxel v rámci akce nabízí a vytvořte si vlastní mesh systém snadno a levně i vy.

 

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru