Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Data v naprostém bezpečí. Kingston DataTraveler DT2000 šifruje data i bez PC

Data v naprostém bezpečí. Kingston DataTraveler DT2000 šifruje data i bez PC

Produktové tipy
Kingston USB DataTraveler DT2000 32GB_156497214
Kingston USB DataTraveler DT2000 32GB
Produkt není určen k prodeji.
Kingston USB DataTraveler DT2000 4GB_293691850
Kingston USB DataTraveler DT2000 4GB
Produkt není určen k prodeji.

USB disky jsou často podceňovaným rizikem – ukládáme na ně citlivá a důležitá data, ale s jejich zabezpečením si příliš hlavu nelámeme. Velkým pomocníkem je v tomto ohledu šifrovaný flashka DataTraveler DT2000 od společnosti Kingston.

Popularita flash disků je vcelku pochopitelná. Jde o malé záznamové médium, které je možné snadno přenášet a připojit k široké škále zařízení. Právě proto si tato kompaktní USB úložiště našla velké zastání i ve firemním segmentu. Nedávný průzkum společnosti Kingston však ukázal, jak ošemetné je ukládat citlivá data na flashky – z disků, které zmizely, jich bylo: 50 % ztraceno, 10 % odcizeno a u zbývajících 40 % nikdo neví, co se s nimi stalo.

Představení zabezpečené USB klíčenky Kingston DataTraveler DT2000

 

Právě tato data jasně ukazují, jak nutné je myslet na důsledné zabezpečení dat. V tomto ohledu na trhu zcela vyniká USB klíčenka Kingston DataTraveler DT2000, byť rozhodně nejde o žádnou novinku. Na jejím kovovém těle se nachází hardwarová alfanumerická klávesnice, která dovoluje zadávat čísla, slova či jejich kombinaci.

Jak již zběhlejší čtenáři správně tuší, právě tato jednoduchá klávesnice může být použita k uzamčení uložených dat. Data jsou šifrována pomocí 256 bitového AES. Díky auto-lock funkci je přitom tato ochrana aktivována při každém vyjmutí ze zařízení. Pokud se chce k uloženým údajům dostat někdo nepovolaný, flash disk to pozná a sám se zformátuje. Stane se tak po deseti neúspěšných pokusech o průnik.

Třešničkou na dortu je pak odolná konstrukce, které nevadí nepříznivé vlivy, jako je voda a prach. Kingston DataTraveler DT2000 se nabízí v kapacitách 4, 8, 16 a 32 GB. Nejrychlejší je přitom poslední zmiňovaná varianta, která nabízí rychlost čtení až 135 MB/s a rychlost zápisu až 40 MB/s. U menších kapacit činí rychlost čtení až 120 MB/s a zápisu až 20 MB/s. USB klíčenka je kompatibilní s platformami Windows, Mac OS, Linux a Chrome OS či Android.

To chci

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru