Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Epic vytahuje špinavé prádlo v soudní síni a PS5 drtí konkurenci! | GPTV News #45

Epic vytahuje špinavé prádlo v soudní síni a PS5 drtí konkurenci! | GPTV News #45

Produktové tipy
Returnal (PS5)_1569894443
Returnal (PS5)
1 569 Kč 1 898 Kč
660 Kč 799 Kč
Ratchet and Clank: Rift Apart (PS5)_1248093899
Ratchet and Clank: Rift Apart (PS5)
Produkt není určen k prodeji.
Cyberpunk 2077 (PS4)_1053665538
Cyberpunk 2077 (PS4)
505 Kč 611 Kč

Nenechte si ujít pravidelný souhrn největších a nejzajímavějších novinek z herního světa. GPTV News jsou pořad pro všechny Geeky, co chtějí mít přehled o počítačových a konzolových hrách.

V nejnovějším díle se vrháme do světa čísel, protože herní vydavatelé se pochlubili zisky za uplynulý rok. Nebojte se, Excel potřebovat nebudete. Nejvysmátější ze všech je Sony, které už stihlo prodat 8 milionů konzolí PlayStation 5. To je za ten cca půl rok hodně slušný počet - dokonce víc, než se prodalo PS4 za stejnou dobu - ale vzhledem k nedostatkovosti nových konzolí na trhu by nás zajímalo, kam se všechny poděly?! I tak se bude muset PS5 snažit, aby dosáhlo na čísla PS4, které se dosud po světě prodalo 116 milionů.

Další, kdo si mne ruce, jsou manažeři z CD Projekt RED. Jejich Cyberpunk 2077 byl... no, flame tady vyvolávat asi nemusíme, nicméně objektivně na konzolích rozhodně neběžel (a stále neběží) bez problémů a ze zveřejněných čísel víme, že 44 % prodejů tvořily kopie hry právě pro konzole. To z celkem 14 milionů prodaných kousků dělá něco přes 6 melounů, což je docela velký počet ne úplně spokojených zákazníků. Navzdory tomu se však manažeři odměnili slušnými částkami. Šéf vývoje Adam Badowski dostal 4 miliony dolarů, oba generální ředitelé studia si pak sobě přiklepli rovnou 6 milionů. Takhle se dělá byznys.

A pokud máte rádi trochu toho bulváru, tak by vás mohlo zajímat, jaká všechna tajemství pouští do éteru Epic. Ten je v soudní při s Applem o poplatky z mikrotransakcí ve Fortnite na iOSu, ale při soudním líčení vytahuje dosti zajímavé a především často utajované informace z různých koutů herního světa. Třeba, že když Sony nakonec kývlo na crossplay Fortnite, tak to nebylo z dobroty duše, ale za dost tučné odškodné. Nebo jak sám Epic zaplatil 146 milionů dolarů vydavatelství 2K Games za půlroční exkluzivitu Borderland 3 na Epic Games Store.

No ale jestli vám z těch všech čísel jde hlava kolem, tak se nebojte, protože dojde i na hry. Třeba na Returnal a jeho nepovedenou designerskou botu, která hráče jen otravuje a nejradši by ji zakázali. Anebo o novou dávku seriálů podle her na Netflixu. Nebo o... ale víte co? Na to se už sami podívejte tady ve videu dole.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru