Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Esport a Monopoly? Jde to…

Esport a Monopoly? Jde to…

Produktové tipy
Desková hra Monopoly Fortnite (EN)_571236802
Desková hra Monopoly Fortnite (EN)
Produkt není určen k prodeji.

Slavná hra Monopoly existuje v celé řadě nejrůznějších edic. Vůbec poprvé se ale setkáváme s verzí, která byla vytvořena speciálně pro milovníky esportu. Už jen kvůli těm figurkám stojí novinka za hřích…

Popularita esportu rok od roku roste. I kvůli tomu zasahuje gaming na profesionální úrovni postupně do širšího okruhu lidských zájmů. Jeden z největších organizátorů esportových turnajů ESL se například nyní rozhodl vyrobit první esportovou verzi Monopoly.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Změny jsou ve srovnání s původní variantou deskovky patrné na první pohled. Sice nebudete nahánět soupeře na obrazovce, ale skutečně jen na kartónové podložce, vybírat však budete moci z celé řady zajímavých postaviček – k dispozici je klávesnice, herní ovladač, sluchátka, logo společnosti či slepice – naše nejoblíbenější.

„Chceme vás přivítat ve světě esportu, kde může být kdokoliv kýmkoliv. Je jedno, zda se bavíme o internetové kavárně či největším gamingovém doupěti ve státech, esportu se můžete věnovat odkudkoliv. Abyste viděli, jaké je to organizovat herní festivaly a soutěže, přinášíme originální esportovou verzi Monopoly,“ stojí na webu organizátora ESL.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Pravidla zůstala stejná jako u klasického Monopoly, stále jde tedy o to vydělat co nejvíce peněz. Místo domů ale skupujete zkupujete herní a esportové festivaly, případně je navštěvujete jako diváci. Verze od ESL je zatím dostupná pouze v angličtině a němčině, a to prostřednictvím stránek ESL za necelých 50 dolarů, tedy zhruba 1300 Kč.

Monopoly je mimochodem již nyní k mání na motivy slavné hry Fortnite. Co vás čeká? Budete zabírat lokace, bojovat s nepřáteli a vyhýbat se Bouři. Celá hratelnost, design a jednotlivé dílky jsou inspirovány hitovkou Fortnite, včetně lokací, loot chest karet. A místo typických peněz hráči používají zdraví (HP). Na výběr máte z 27 skvělých outfitů a pak hurá do boje. Akce střídá akci a hráči sbírají health packy, staví zdi a ničí je soupeřům. Fortnite je zkrátka akce a Monopoly na tohle téma vlastně taky.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru