Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Studium, hraní i domácí aktivity. Vybíráme počítač, který zvládne všechno

Studium, hraní i domácí aktivity. Vybíráme počítač, který zvládne všechno

Produktové tipy
ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QM AniMe Matrix, bílá_794084850
ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QM AniMe Matrix, bílá
Produkt není určen k prodeji.
ASUS TUF Dash F15, šedá_198900997
ASUS TUF Dash F15, šedá
Produkt není určen k prodeji.
ASUS ROG Strix G15, černá-růžová_1608699482
ASUS ROG Strix G15, černá-růžová
Produkt není určen k prodeji.
PC Game Pass 3 měsíce - elektronicky_1321974454
PC Game Pass 3 měsíce - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky_844082301
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.

Dlouhá výdrž baterie, skvělý design či solidní výkon. To byla ještě před pár lety výsada pár přenosných počítačů na trhu. Doba ale pokročila, a tak je možné vybírat z celé řady zajímavých strojů, které se hodí ke studiu, hraní i na jakékoliv domácí aktivity.

Popularita notebooků neustále stoupá. Podle statistik se dokonce přenosné počítače prodávají lépe než tradiční PC sestavy. Je to dáno i tím, že moderní stroje toho umí opravdu hodně. Lidé se tak už při výběru nemusí rozhodovat nad tím, zda potřebují špičkový výkon, nebo zda dají přednost elegantnímu vzhledu. Při výběru počítače je přitom vhodné se zaměřit na čtyři klíčové prvky výbavy.

 • Vysoký výkon: Díky výkonnějšímu a rychlejšímu procesoru a dalším novým technologiím se moderní počítače spouští minimálně dvakrát rychleji. SSD jednotky neobsahují žádné mechanické součásti, a proto jsou podstatně spolehlivější.

 • Elegantní design: Objemným počítačům s obřím diskem, DVD mechanikou a těžkou baterií už odzvonilo. Současné počítače jsou tenké, lehké, a díky tomu i pohodlně přenositelné. Řada modelů navíc disponuje praktickou konstrukcí 2v1.

 • Dlouhá výdrž baterie: S plnou baterií zůstanete v sedle, abyste se mohli věnovat práci, hraní, životu. Windows 10 optimalizují aplikace a uživatelské prvky způsobem, který zajišťuje dlouhou výdrž vašeho zařízení.

 • Grafické karty pro hráče: V dnešní době nabízejí solidní výkon i notebooky s integrovanou grafickou kartou, ta stačí na jednodušší hry. Samozřejmě plnokrevné herní notebooky nabízejí daleko vyšší výkon. Pokud nicméně při hraní upřednostníte nějakou cloudovou službu, jako je například Game Pass, nebudete dedikovanou grafiku vlastně ani potřebovat.

 

Výběr zajímavých notebooků s Windows 10 

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Windows jako skvělý parťák na hraní

Nejpopulárnějším operačním systémem současnosti je Windows 10. Neplatí to přitom jen pro Českou republiku, ale prakticky pro celý svět. A není se čemu divit, práce s tímto systémem je velmi intuitivní a příjemná. Přesto ji můžete díky užitečným klávesovým zkratkám povznést na novou úroveň. Kompletní seznam všech podporovaných klávesových zkratek ve Windows 10 naleznete na stránkách Microsoftu.

My jsme si pro vás připravili šest klávesových zkratek, které se hodí především při hraní her – pokud chcete nahrát video ze hry, udělat rychlý screenshot vaší hry nebo jen chcete rychle přepnout mezi plochami, abyste se vrátili do hry poté, co jste zkoukli na YouTubu rady, jak daný quest splnit. Tak schválně, znali jste je všechny?  

 • Klávesa Windows + G: Otevření herního panelu Xbox Game Bar.

 • Klávesa Windows + ALT + G: Záznam posledních 30 sekund (dobu záznamu můžete změnit v nabídce Xbox Game Bar).

 • Klávesa Windows + ALT + R: Spuštění/zastavení nahrávání.

 • Klávesa Windows + ALT + PRTSCN: Pořízení screenshotu vaší hry.

 • Klávesa Windows + SHIFT + S: Pořídí snímek obrazovky části obrazovky.

 • Klávesa Windows + CTRL + ŠIPKA VPRAVO: Přepínání mezi vytvořenými virtuálními plochami na pravé straně.

 • Klávesa Windows + CTRL + ŠIPKA VLEVO: Přepínání mezi vytvořenými virtuálními plochami na levé straně.

 
Omlouváme se, popis obrázku chybí.


 

GamePass – více než 100 her na PC

Když už máte počítač vybraný, je čas na zábavu. Ze svého stroje můžete vytvořit středobod herního světa díky předplatnému Game Pass pro PC, který obsahuje více než 100 kvalitních her. Ke všem přitom získáte přístup v rámci předplatného, nemusíte tedy platit za každou hru zvlášť.

V rámci balíčku získáte přístup dokonce i k ikonickým hrám Bethesdy, nechybí slavné série, jako jsou Dishonored, Doom, The Elder Scrolls, Fallout a Wolfenstein. Aby toho nebylo málo, v rámci předplatného je nabízena také služba EA Play. Ta nabízí kompletní sbírku hitovek od velkého vydavatele EA včetně spousty novinek v podobě sportovních sérií Madden, FIFA a NHL.

 

Za pozornost stojí rozhodně také Game Pass Ultimate. Na rozdíl od balíčků výhradně pro PC a výhradně pro konzole je Game Pass Ultimate vskutku ultimátní nabídkou v případě, že máte kromě PC ještě konzoli Xbox – a nemusí jít zrovna o tu nejnovější.

S tímhle balíčkem můžete totiž v rámci jednoho předplatného hrát na počítači a když vás to omrzí, plynule přejít na gauč k televizi a vašemu Xboxu. A když zrovna nejste doma? Díky službě Cloud Gaming můžete pokračovat v masakrování potvor z Gears 5 klidně na mobilu či tabletu s Androidem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Xbox Game Pass v kostce

 • Jeden měsíční poplatek, který lze kdykoli zrušit
 • Tři různé balíčky, mezi nimiž si vybere každý podle svých potřeb
 • Stovky titulů včetně těch největších novinek od Microsoft Game Studios
 • Každý měsíc nové hry do knihovny
 • Funguje na PC, konzolích Xbox, zařízeních Android, i na obou platformách zároveň v rámci jednoho předplatného


TO CHCI

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru