4K displej a špičkový fotoaparát. Nejlepším mobilem MWC 2017 je Sony Xperia XZ Premium

Události 81 % hodnotilo 11 uživatelů 7. 3. 2017

Mobilní veletrh MWC 2017 je již za námi, k vidění na něm byla celá řada zajímavých novinek. Tím vůbec nejlepším novým smartphonem je však podle odborné poroty nová Xperia XZ Premium od společnosti Sony.

„Xperia XZ Premium je náš vůbec technologicky nejvyspělejší chytrý telefon," chlubil se již na veletrhu ve španělské Barceloně Hiroki Totoki, prezident a generální ředitel společnosti Sony Mobile Communications.

Jakkoliv se může zdát toto prohlášení chvástavé, při pohledu na hardwarovou výbavu novinky je zřejmé, že jde skutečně o výjimečný přístroj. Obrazovka má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 3840 x 2160 pixelů. To jinými slovy znamená, že na relativně malé dotykové ploše je stejný počet obrazových bodů, jaký nabízejí ty nejvyspělejší televizory současnosti. A tak vysoké rozlišení rozhodně není u mobilů stále ještě standardem, naopak je vcelku výjimečné.

Představení modelu Xperia XZ Premium

Velkým lákadlem má být kvalita displeje

 

V útrobách přístroje se navíc ukrývá procesor Snapdragon 835, tedy aktuálně to nejvýkonnější, co je k mání. Jde o osmijádrový čip, u kterého jsou čtyři jádra taktována na 2,45 GHz a další čtyři na 1,9 GHz. Stroj má dále k dispozici 4 GB operační paměti, 64GB úložný prostor a pochopitelně se nezapomnělo ani na slot pro paměťové karty.  

Všechny součástky se podařilo vtěsnat do těla s tloušťkou pouhých 7,9 mm. Zařízení se přitom bude nabízert ve dvou provedeních – Deepsea Black a Luminous Chrome. Především druhá zmiňovaná varianta vypadá naživo opravdu luxusně.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Xperia XZ Premium

 

Výjimečný fotoaparát

Dalším velkým lákadlem modelu Xperia XZ Premium je dozajista hlavní fotoaparát na zadní straně telefonu. Ten má rozlišení 19 MPx a hodí se nejen na pořizování momentek, ale především na natáčení videí. Dokonce jako vůbec první přístroj na trhu zvládá slow-motion videa při až 960 snímcích za sekundu. Připomeňme, že tak vysokou hodnotu neumí ani celá řada profesionálních fotoaparátů a kamer. Už se nemůžeme dočkat, až budeme moci schopnosti novinky otestovat v praxi.

Ani kamera na čelní straně novince ostudu nedělá. Jde opět o čip Exmor RS, který tentokrát nabízí rozlišení 13 MPx.

Na pultech obchodů by se měla Xperia XZ Premium objevit pravděpodobně v druhém kvartálu letošního roku. Cenu však zástupci společnosti Sony zatím neupřesnili. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na kvalitě hlavního fotoaparátu si dal výrobce opravdu záležet

Diskuze k novince

Máte otázky k k dané novince?
Zeptejte se v diskuzi.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, !