Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
700 her na jednom místě. Vše, co potřebujete vědět o PlayStation Plus

700 her na jednom místě. Vše, co potřebujete vědět o PlayStation Plus

Události
PlayStation 5 Digital Edition_882927588
PlayStation 5 Digital Edition
8 669 Kč 10 490 Kč
PlayStation 5 + hra Marvel's Spider-Man: Miles Morales - Ultimate Edition_413092347
PlayStation 5 + hra Marvel's Spider-Man: Miles Morales - Ultimate Edition
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 Digital Edition + FIFA 23_1391459850
PlayStation 5 Digital Edition + FIFA 23
Produkt není určen k prodeji.
PlayStation 5 Digital Edition + God of War Ragnarök_721873091
PlayStation 5 Digital Edition + God of War Ragnarök
Produkt není určen k prodeji.

Po měsících spekulací se společnost Sony rozhoupala a představila novou službu PlayStation Plus. Přinášíme přehled všech informací, které potřebují fanoušci PlayStationu vědět.

„Dnes se s vámi rádi podělíme o oficiální zprávy o změnách, které přicházejí v našich předplatitelských službách. Letos v červnu spojujeme PlayStation Plus a PlayStation Now ve zcela nové službě předplatného PlayStation Plus,“ prohlásil v úterý Jim Ryan, prezident a generální ředitel společnosti Sony Interactive Entertainment.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jim Ryan

Nová předplacená služba PlayStation Plus bude k mání před letními prázdninami ve třech různých úrovních členství. Ty se od sebe budou lišit cenou, a pochopitelně i nabídkou. Zástupci společnosti Sony slíbili, že hráči se mohou těšit na více než 700 her.

„Při spuštění plánujeme zařadit tituly jako Death Stranding, God of War, Marvel's Spider-Man, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Mortal Kombat 11 a Returnal,“ prozradil Ryan s tím, že majitelé současného předplatného si budou moci vybrat, na jakou verzi členství přejdou. Ale pěkně popořadě…

PlayStation Plus Essential

Základní členství PlayStation Plus Essential se bude nabízet za 9,99 euro/měsíčně, respektive za 59,99 euro/ročně. Hráči od něj mohou očekávat prakticky stejný obsah jako u současné nabídky předplatného. Konkrétně:  

  • Dvě nové hry každý měsíc
  • Exkluzivní slevy
  • Možnost ukládat uložené pozice z her do cloudu
  • Přístup k online multiplayeru

PlayStation Plus Extra

V rámci členství PlayStation Plus Extra hráči získají všechny výhody jako u levnější nabídky PlayStation Plus Essential, zároveň si ale budou moci užít přístup k více než 400 her pro konzole PlayStation 4 a PlayStation 5. A to z dílny PlayStation Studios, ale také nezávislých vývojářů i vydavatelů. Přesný seznam her, které budou v nabídce, bude odhalen až později.

Cena za PlayStation Plus Extra bude činit 14,99 euro/měsíčně, případně 99,99 euro/ročně.

PlayStation Plus Premium

Jak už samotný název napovídá, největší porci zábavy nabídne PlayStation Plus Premium. Za toto členství však případní zájemci zaplatí již 16,99 euro/měsíčně, respektive 119,99 euro/ročně. Toto členství bude k mání ale pouze v zemích, kde je aktuálně dostupná služba PlayStation Now. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že PlayStation Plus Premium obsahuje to samé jako předchozí dvě levnější členství, navíc ale přidává řadu dalších lákadel:

  • Přidá dalších 340 oblíbených her, katalog se tak rozroste na více než 700 her.
  • Navíc budou k dispozici hry, které byly dostupné pro původní PlayStation, PlayStation 2, PlayStation 3 či PlayStation Portable. Tituly pro PS3 budou k dispozici prostřednictvím cloudu, zbylé tituly budou k dispozici pro streamování i stažení.
  • Lákadlem má být také přístup k časově omezeným demoverzím vybraných her, které si díky tomu budete moci vyzkoušet ještě před vydáním.

PlayStation Plus Deluxe

Proč mluvíme o čtvrtém členství, když jsme v úvodu avizovali pouze tři různé verze předplatného? PlayStation Plus Deluxe bude totiž k dispozici pouze v zemích, kde není aktuálně k mání PlayStation Now. Lidé tedy přijdou ve srovnání s PlayStation Plus Premium o možnost cloudového hraní, díky tomu ale bude cena předplatného nižší. Přesnou sumu však Sony zatím neupřesnilo, neboť nabídka se bude lišit podle jednotlivých trhů.

Hráči ale mohou opět počítat se vším, co je k mání v rámci PlayStation Plus Essential a PlayStation Plus Extra, navíc ale získají katalog klasických her z konzolí původní PlayStation, PlayStation 2 či PlayStation Portable, které bude možné stáhnout. Chybět nebude ani nabídka demoverzí očekávaných titulů.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru