Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

INTEL

 • Recenze: MSI GL75 Leopard – vyvážená herní mašina

  autor: Petr Kirs

  Pod taktovkou procesoru Intel Core i7 desáté generace se letos v létě představil notebook MSI GL75 Leopard. Technické parametry naznačují, že jde o vyváženou herní mašinu. Co od ní můžeme čekat v praxi, si ukážeme v následujících řádcích.  

 • Plnokrevnou grafiku pro hráče ukáže Intel příští rok

  autor: Stanislav Holý

  Společnost Intel ukázala dvou první novodobou grafickou kartu letos v lednu na veletrhu CES v americkém Las Vegas. Větší rozruch ale tento model na trhu nezpůsobil, o to by se měla postarat až herní novinka. Ta bude k vidění již příští rok.

 • IT bastlírna: Jak aktualizovat bios základní desky

  autor: Saša Ševčík

  Základní desky jsou podvozkem celého počítače, bez nich se neobejde zkrátka žádná sestava. Pro bezchybnou funkčnost je přitom nutné pravidelně instalovat nové verze biosu, které přináší nejen vylepšení, ale také nejrůznější opravy chyb. V dnešní IT bastlírně si ukážeme, jak na to.

 • Recenze: Intel Core i7-10700K – zajímavá volba pro hráče?

  autor: Stanislav Holý

  Na tuzemském trhu se pomalu zabydlely nové procesory Intel Core desáté generace. Především hráče by mohl zaujmout model Intel Core i7-10700K, neboť nabízí relativně zajímavý poměr cena/výkon.

 • Recenze: Gigabyte Z490 AORUS MASTER – podvozek pro náročné

  autor: Saša Ševčík

  Základní deska Gigabyte Z490 AORUS MASTER láká na socket Intel 1200 společně s čipovou sadou Intel Z490. Zběhlejší čtenáři tedy patrně již tuší, že tento podvozek je určen pro nejnovější desátou generaci čipů od Intelu s názvem Comet Lake. Co od desky můžeme čekat v praxi?

 • Intel není jediný. Apple prý nepočítá ani s AMD

  autor: Saša Ševčík

  Americký technologický gigant Apple na konci června potvrdil, že budoucí počítače bude nabízet s procesory z vlastní produkce. Jak se ale nyní ukazuje, vedení podniku údajně počítá i s vlastními grafickými kartami.

 • Velký den pro Apple, s vlastními procesory se vrací ke kořenům

  autor: Petr Kirs

  Počítače s logem nakousnutého jablka byly několik posledních let dodávány výhradně s čipy od Intelu. Tomu má být ale u další generace konec. Apple totiž dnes večer potvrdil, že vrací do hry vlastní procesory.

 • Nejrychlejší herní procesor Intelu přijde s levnější posilou

  autor: Karel Dvořák

  Společnost Intel nedávno odhalila špičkový procesor Intel Core i9-10900K, který je tím nejrychlejším herním čipem v nabídce tohoto výrobce. Na pulty obchodů nicméně půjde s levnější posilou. Pojďme se společně podívat, co můžeme od jednotlivých novinek čekat.

 • Intel ukázal svůj nejrychlejší herní procesor

  autor: Petr Kirs

  Společnost Intel odhalila novou 10. generaci procesorů Intel Core, která nese kódové označení Comet Lake-S. Mezi novými desktopovými čipy vyniká především Core i9-10900K, jenž je podle výrobce nejvýkonnějším herním procesorem v nabídce Intelu.

 • Recenze: MSI GF65 Thin – herní mašina v kompaktním balení

  autor: Karel Dvořák

  Společnost MSI uvedla nedávno na pulty obchodů zajímavý notebook MSI GF65 Thin. Jak již samotný název napovídá, novinka sází na útlý pas. Nenechte se ale zmást kompaktními rozměry, v praxi jde o solidní herní mašinu.

nahoru