Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Acer láká na nové Chromebooky. Jeden je konvertibilní Události

Acer láká na nové Chromebooky. Jeden je konvertibilní

Společnost Acer představila na veletrhu BETT 2018 nové přenosné počítače, ty sází na operační systém Chrome OS od společnosti Google. Uživatele může zaujmout také konvertibilní konstrukce, kterou jedna z novinek nabízí.

Konvertibilní novinka od společnosti Acer si odbyla premiéru na technologickém veletrhu BETT 2018, který se konal již tradičně v Londýně. Spin 11 se velmi podobá svému předchůdci z loňského roku. Na první pohled připomíná obyčejný laptop, ve skutečnosti jde však o hybrid mezi notebookem a tabletem – tzv. zařízení 2v1.

To je zásluha především 11,6palcového displeje s HD rozlišením, který je možné ovládat dotykem nebo stylusem, a zároveň také speciálního systému pantů, jež se dají otáčet o 360°. Díky tomu je možné novinku používat ve čtyřech různých režimech.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chromebook Spin 11

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chromebook Spin 11

 

 

Tím prvním je samozřejmě režim notebooku. Jediným pohybem jej pak snadno proměníte v tablet. Další dvě možnosti jsou stojánek nebo stan. Stojánek je ideální volbou pro prohlížení obrázků nebo sledování filmů, režim stan je vhodný například pro videochat.

Pracovní tempo u tohoto stroje budou udávat procesory z dílny společnosti Intel. Na výběr bude mezi čtyřjádrovým Pentiem N4200, čtyřjádrovým Celeronem N3450 a dvoujádrovým Celeronem N3350. Také k dispozici bude 4 nebo 8 GB paměti LPDDR4 a buď 32GB, nebo 64GB vestavěné eMMC úložiště.

S ohledem na zvolený operační systém byly jednotlivé součástky vybrány vcelku rozumně. Chrome OS totiž nepotřebuje tak výkonné součástky jako například konkurenční operační systém Windows. Výkonu by tak novinka měla mít více než dost.

Chromebook Spin 11 se snadno přenáší v tašce na knihy nebo v batohu. Váží pouhých 1,25 kg a má rozměry 296 × 19,95 × 206 mm (š × v × h).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chromebook Spin 11

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chromebook Spin 11

 

Ochutnávka z veletrhu CES

Na veletrhu BETT 2018 byly k vidění také některé stroje, které si odbyly premiéru na veletrhu CES 2018 v americkém Las Vegas zkraje ledna. Řeč je například o modelu Chromebook 11. Jak již samotný název napovídá, také tato novinka sází na operační systém Chrome OS.

Pracovní tempo u tohoto 11,6palcového stroje bude udávat procesor Intel Celeron společně s integrovanou grafickou kartu Intel HD. Dále budou k dispozici 4 GB operační paměti. Datové úložiště pak může dosahovat kapacity 16 GB nebo 32 GB, což je v případě operačního systému Chrome OS více než dostatečná hodnota.

Další novinky, které byly k vidění od společnosti Acer na veletrhu CES 2018 naleznete v našem dřívějším článku. Kdy se oba nové modely s operačním systémem Chrome OS objeví na tuzemském trhu, není v tuto chvíli jasné. 

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chromebook 11

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chromebook 11

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru