Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
AirPods Max jsou nejlepší sluchátka od Applu. Dorazí ještě před Vánocemi

AirPods Max jsou nejlepší sluchátka od Applu. Dorazí ještě před Vánocemi

Události
Apple iPhone 12 mini, 128GB, White_1659361030
Apple iPhone 12 mini, 128GB, White
Produkt není určen k prodeji.
Apple MacBook Pro 13 (Touch Bar), M1, 8GB, 256GB, 8-core GPU, vesmírně šedá (M1, 2020)_798707961
Apple MacBook Pro 13 (Touch Bar), M1, 8GB, 256GB, 8-core GPU, vesmírně šedá (M1, 2020) (CZ)
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPad Air 2020 (4. gen.), 10,9", 64GB, Wi-Fi + Cellular, Green_1390128489
Apple iPad Air 2020 (4. gen.), 10,9", 64GB, Wi-Fi + Cellular, Green
Produkt není určen k prodeji.
Apple Watch SE, 44mm, Space Gray, Black Sport Band_138822076
Apple Watch SE, 44mm, Space Gray, Black Sport Band
Produkt není určen k prodeji.
Apple Watch Series 6, 40mm, Silver, White Sport Band_1736147081
Apple Watch Series 6, 40mm, Silver, White Sport Band
Produkt není určen k prodeji.

Vánoce už doslova klepou na dveře, to však nebrání společnosti Apple, aby svým fanouškům představila další novinku letošního roku – prémiová sluchátka AirPods Max. Ty cílí na velmi náročné uživatele, čemuž koneckonců odpovídá i cenovka.

Letošní rok na nás společnost Apple doslova valí jednu novinku za druhou, od začátku roku v podstatě neuplyne měsíc, abychom se nedočkali nějaké zajímavé novinky. V září se americký počítačový gigant pochlubil dvěma novými iPady a také ukázal dvoje hodinky Apple Watch, v říjnu pak hned čtyřmi novými iPhony s číslovkou 12 v názvu, a nakonec v listopadu novými počítači s čipem Apple M1, konkrétně si premiéru odbyl MacBook Air M1, MacBook 13 Pro M1 a Mac mini M1.

 

Představení sluchátek AirPods Max

 

První velká sluchátka s logem nakousnutého jablka

Tím vůbec posledním představeným produktem letošního roku však budou sluchátka AirPods Max, která byla oficiálně oznámena dnes. Alespoň v rychlosti připomeňme, že doposud Apple pod vlastní značkou nabízel pouze bezdrátové špunty. Vůbec poprvé se tak setkáváme s velkými sluchátky s logem nakousnutého jablka.

Apple se přitom netají tím, že má s novinkou velké ambice – chce cílit na ty nejnáročnější uživatele. Má jít zkrátka o nejlepší model v nabídce amerického počítačového gigantu. Tomu odpovídá také pořizovací cenovka, suma 16 490 Kč je opravdu sebevědomá.

Bezdrátový model AirPods Max sází na technologii Bluetooth 5.0 a slibuje až 20 hodin poslechu na jedno nabití při zapnutém aktivním potlačování hluku nebo režimu propustnosti. V obou sluchátkách je osvědčený čip Apple H1, celkově je k dispozici osm mikrofonů pro aktivní potlačování hluku a tři mikrofony na snímání hlasu (dva sdílené s aktivním potlačováním hluku a jeden samostatný).

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AirPods Max

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AirPods Max

 

Prostorový zvuk, chytré ovládání

Sluchátka zvládnou zprostředkovat také prostorový zvuk s dynamickým snímáním polohy hlavy. To se hodí především při sledování filmů či seriálů. „Tohle jsou sluchátka přes uši, jaká tady ještě nebyla. Náušníky i klenba hlavového mostu se dokonale přizpůsobují individuálnímu tvaru hlavy, takže AirPods Max optimálně akusticky těsní a poskytují mimořádný poslechový zážitek,“ láká Apple na nová sluchátka.

„AirPods Max spojují vysoce věrnou reprodukci zvuku se špičkovým aktivním potlačováním hluku. Zážitek z poslechu je nepřekonatelný. Každá součást jejich speciálního budiče pomáhá vytvářet zvuk s naprosto minimálním zkreslením v celém slyšitelném frekvenčním rozsahu. Mohutné basy, přesné středy i věrné, čisté výšky znějí dokonale průzračně,“ stojí dále v propagačních materiálech. Na závěry z praxe je ale příliš brzy, reálné testy zatím nejsou k dispozici.

Velmi zajímavé je i ovládání nových sluchátek. K dispozici je především korunka Digital Crown, podobnou se pyšní také hodinky Apple Watch. Korunka slouží k ovládání hlasitosti otáčením, jedním stisknutím zapnete/zastavíte přehrávání nebo přijmete hovor, dvojitým stisknutím přeskočíte dopředu a trojitým stisknutím přeskočíte dozadu. Dále je k dispozici tlačítko hlukového filtru, jeho stisknutím přepnete mezi aktivním potlačováním hluku a režimem propustnosti.

Prodej nových sluchátek odstartuje 15. prosince, tedy ještě před Vánocemi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AirPods Max

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AirPods Max

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (11)

Cena ?

Tak vážení ta je 16 490.
Je to hodně / málo ?
A podle PR jsou nej.PS : a sakra ani jsem si nevšiml ,že je v textu zmíněna takže pro jistotu 16 490 .

Ověřený GEEK - level 3

@holcat: No jo, co čekat.
Budou zvukově horší než Sony WH-1000XM3, budou mít horší ANC a budou mít horší 3D ... a dvojnásobnou cenu.
Ale je pěkné, jak designově vypadají jako hodinky :D

@BERNADIC: Popravdě jsem čekal ještě horší cenu, Apple vyměkl, být tam ještě Mops, napálili by to víc :) A parametů uvedli jako obvykle mnoho.
Ale design samozřejmě super - mušle vypadají jako medovej perník lepenej marmeládou (5Kč v každým xxpermarketu), uchycení do mušlí působí vachrlatě, hlavovej most v bílé barvě do vlasů...to bude brzo duha u spousty osob (ale ok, mají samozřejmě víc barev, ať si zákazník koupí dle nálady víc barev :) :D - A to eklhaft pouzdro to doráží :D
Všem ovcím přeji samozřejmě příjemný poslech :)

@BERNADIC: To je, myslím si, poněkud diskutabilní. Ty Sony jsou stvořeny především pro poslech taneční a techno hudby. Tomu také odpovídá poměrně dost přebasovaná charakteristika. Klasická hudba, Soul nebo Jazz se na nich prakticky nedá poslouchat. A mimochodem, taky vám ty klouby při nošení na hlavě vržou ? Není to nijak příjemné. To u kovu odpadá.
Ale oceňuji ovládání, to má jednoznačně navrch.

@SYSTEM feel: WH1000Xm4 jsou na tom lip jak 3 a cena je porad daleko niz nez u appleze se na tom neco neda poslouchat... no... zalezi s cim se to srovnava, ale pokud s jinymi sluchatky s ANC, pak se tezko hleda neco co se tomu aspon rovna

Ověřený GEEK - level 3

@ves70: XM4 jsou ještě více přebasované než XM3 + nová generace má prakticky jen lepší polstrování a trošičku více použitelné mikrofony pro handsfree (ne o moc) ... a dvojnásobnou cenovku proti XM3 (tedy naposled, co jsem koukal) - u Sony je bohužel použití EQ nutnost.
Jinak Bose 700 jsou k dispozici za 6,6 ;) což z nich rozhodně dělá zajímavou, a narozdíl od Sony nepřebasovanou alternativu, s použitelnými mikrofony.

Ověřený GEEK - level 3

@holcat: Když si vezmu, že jsem letos na jaře pořizoval Denony AH-D7200 za podobnou cenu... :-D

Technická data

Jsem zklamán. Všiml si někdo, jak ouzkostlivě apple tají opravdové technické údaje,které mají nějakou cenu?
Kde je frekvenční rozsah (mají-li být vhodná pro Hi-res), jaká je citlivost a co impedance ??? A co třeba akustický tlak a harmonické zkreslení? Kolik ta potvora váží. Je rozdíl dát na hlavu 180g nebo 320g....ne-li více. Co vím, tyto váží něco kolem 390 gramů. Docela cihla.
Ta korunka...to snad ani nechcete. Něco tak titěrného s tolika funkcemi, no to bude pumpa až se to poondí !!! A taky těch překážek než dojde zvuk od měniče k uchu. To bude pseudoprostor jak stehno. Myslím, že věrná bude pouze cena.
O 15stovek mám levnější elektrostaty Mitchell & Johnson MJ2.

Ověřený GEEK - level 3

@SYSTEM feel: Jaký frekvenční rozsah? K čemu? Speciálně když to bude mít "adaptivní EQ", které bude mučit frekvence k nepoznání.
Jaká citlivost či impedance? K čemu u aktivních sluchátek?
Jaký hires, když maximum to umí AAC?
:D
Tohle opravdu nebudou sluchátka pro někoho, koho zajímá kvalita reprodukce.

@SYSTEM feel: Nevšiml jste si, že v poslední době je v celém IT i ostatních oborech běžné, že se všechno dělá pro stále hloupější a hloupější lidi? Dneska málokoho zajímá, jaké to má technické parametry. Apple + PR + vysoká cena = kvalitní produkt. Této rovnici dnes většina lidí věří a myslí si, že je v pořádku. Za Apple si můžete dosadit jakoukoli velkou technologickou firmu.Pamatuju si, jak jsem jednou v Hornbachu zaslechl diskuzi mezi dvěma zaměstnanci: "Kdy si konečně koupíš pořádný telefon? Pořádný telefon poznáš tak, že má vzadu logo nakousnutého jablka..." A ne, nemyslím si, že to bylo myšleno byť v položertu nebo s nadsázkou.

@dohnalek.pavel: Nejdůležitějším parametrem u sluchátek je samozřejmě počet mikrofonů. Ptát se po možnosti připojení přes kabel je asi zbytečné, kompatibilita s neeplímy standardy bude asi standardní, že ano. Ale bude to hit a do roka budou plné ulice Otíků s hluchátky na splátky.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru