Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Apokalypsa míří na HBO. Podívejte se na první trailer The Last of Us

Apokalypsa míří na HBO. Podívejte se na první trailer The Last of Us

Události
The Last of Us: Part I (PS5)_89736402
The Last of Us: Part I (PS5)
1 297 Kč 1 569 Kč
The Last of Us: Part II (PS4)_1317806994
The Last of Us: Part II (PS4)
Produkt není určen k prodeji.
Figurka The Last of Us Part II - Ellie With Bow_930702144
Figurka The Last of Us Part II - Ellie With Bow
Produkt není určen k prodeji.

Zachraň, koho můžeš. To je motto seriálu The Last of Us na motivy stejnojmenné videoherní série. Na obrazovky zamíří v roce 2023.

Televizní skupina HBO nás s uvedením prvního traileru na očekávaný seriál The Last of Us pořádně napínala. Ovšem magický okamžik konečně nadešel u příležitosti #TLOUDay, a tak se prostřednictvím minutu a půl dlouhé upoutávky můžeme konečně podívat na to, jak vypadá postapokalyptická Amerika očima tvůrců oficiální adaptace.

Do showrunnerských židlí společně usedli Neil Druckmann (režisér a scenárista herní série The Last of Us) a Craig Mazin, který stojí za veleúspěšnou minisérií Černobyl. Jeho vize Ameriky, ve které mozky přeživších požírá houba cordyceps, vypadá neobyčejně přesvědčivě, a pokud ve vás s prvním zvukem clickera nehrkne, patříte mezi ty skutečně odolné jedince.

Trailer také nabízí vůbec první vteřinu, ve které uvidíme tuto "houbovou zombie" v plné kráse. Druckmann v minulosti prozradil, že oproti videohernímu scénáři dojde k mírnému krácení. Není tak jasné, zda se v seriálu objeví například ikonická scéna s žirafami v Salt Lake City.

Novinky v obsazení, ale také zajímavé návraty

Velké diskuze již po svém ohlášení vzbuzoval casting dvojice hlavních hrdinů. A asi už lze říci, že nejinak tomu bude i po shlédnutí prvního teaser traileru většinou fanoušků. Pedro Pascal, kterého mnozí budou znát například jako Oberyna ze Hry o Trůny, Javiera Peñu z Narcos nebo Mandaloriana (byť zde si jeho obličeje fanynky příliš neužily), podává jako Joel poměrně přesvědčivý výkon.

Bella Ramsey, shodou okolností kolegyně ze Hry o Trůny, je naopak velmi diskutovanou volbou. Je jí sice osmnáct let, takže věkově má k původní postavě Ellie blízko a už dávno to není ta "malá holka", která to v ikonické scéně natřela lordům Západozemí. Osobnostně i vizuálně je však Bella Ramsey přeci jen o něco odlišný typ než křehká Ellie, a tak bude asi chvíli trvat, než si na ni v této seriálové roli zvykneme. 

Skalní fanoušky možná potěší několik návratů. Americká herečka a zpěvačka Merle Dandridge si totiž zopakuje svou roli Marlene, kterou ztvárnila již ve videoherní předloze. Je jedinou osobou, která se v herecké roli představila jak ve hrách, tak nově i v seriálu. Vrací se také argentinský skladatel Gustavo Santaolalla, autor veleznámého původního hudebního motivu, který se vryl pod kůži všem, kdo The Last of Us hráli. Velkou neznámou je naopak angažování ruského režiséra Kantěmira Balagova.

Jak se seriálové TLoU povedlo, se dozvíme v průběhu roku 2023 prostřednictvím celkem deseti hodinových epizod. Pokud byste si chtěli příběh Joela a Ellie zopakovat dříve (či máte to štěstí, že jej ještě vůbec neznáte), nyní se nabízí unikátní příležitost prostřednictvím remaku Part I pro konzoli PlayStation 5. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První snímek ze seriálové adaptace The Last of Us od HBO

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru