Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Assassin’s Creed jako klasická hra končí, nový díl bude služba

Assassin’s Creed jako klasická hra končí, nový díl bude služba

Události
Assassin's Creed Odyssey - Standard Edition (Xbox ONE) - elektronicky_2020770169
Assassin's Creed Odyssey - Standard Edition (Xbox ONE) - elektronicky
Produkt není určen k prodeji.
Láhev na pití EKO - Assassin´s Creed, nerez_1431322737
Láhev na pití EKO - Assassin´s Creed, nerez
Produkt není určen k prodeji.
Assassin's Creed: Valhalla (PS5)_75357514
Assassin's Creed: Valhalla (PS5)
Produkt není určen k prodeji.
Kniha Assassins Creed – 2500 let historie_1948231100
Kniha Assassins Creed – 2500 let historie
Produkt není určen k prodeji.

Nadcházející pokračování série Assassin’s Creed, které dosud nese označení Infinity, přinese velkou změnu ve vývoji dlouholeté značky. Nejenže se v rámci Infinity podíváme do více historických období, ale hlavně se titul přemění na živou službu, jakou je třeba Fortnite nebo Apex Legends.

Značka Assassin’s Creed je tu s námi již 14 let a rozrostla se v neuvěřitelný kolos, a to jak dosahem ve videoherním světě, tak velikostí her samotných. Vždyť poslední díl Valhalla v klidu zabere přes 100 hodin, pokud jej budete chtít naplno prozkoumat. V určitém slova smyslu už se tak AC dostal do stavu, kdy zabere tak velkou část hráčova času, že se dá srovnat s některými hrami ve stylu živé služby už teď. Přerod nového dílu by tak byl jen dalším krokem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vývojáři z Ubisoftu potvrdili, že se na Assassin’s Creed Infinity podílí dvě studia, konkrétně Ubisoft Montreal a Ubisoft Quebec. Bloomberg přitom doplňuje, že hra dostane více historických zasazení a dočká se pravidelných updatů. I v tomto se hra bude lišit od všech předchůdců, kde byla hlavní část hry zasazena do jednoho období a jinam se hráč dostával jen na skok. Vzhledem k přerodu do služby by se navíc počet historických období mohl postupně rozšiřovat. Těžko nyní odhadovat, co to znamená pro hráče. Bude tu už navždy jen jeden Assassin, který se bude pravidelně rozšiřovat? Nebo tu bude jeden Assassin jako služba, zatímco se vedle toho budeme dočkávat dalších menších dílů? A jak dlouho může služba u podobného typu hry vydržet?

Zástupci Ubisoftu prozradili Bloombergu své přání, doufají totiž, že hra překoná očekávání fanoušků, kteří si dlouhodobě žádají konzistentnější přístup k sérii. „Namísto toho, abychom předávali štafetu díl od dílu, věříme ve vznik značky, jež se vyvine integrovaněji a v bližší spolupráci všech. Namísto soustředění se na studia se chceme soustředit na talent a vedení, ať už vychází odkudkoliv z Ubisoftu,“ vysvětlují v oficiálním blogu Nathalie Bouchardová, ředitelka Ubisoft Quebec, a Christophe Derennes, ředitel Ubisoft Montreal. „Assassin’s Creed byl vždycky vyvíjen multikulturními týmy s rozličnými životními příběhy a pohledy na svět, což ovlivňovalo zobrazení postav, lokací a kultur. A i když je stále prostor ke zlepšování, věříme, že nám nová struktura umožní dále rozvíjet diversitu a reprezentaci jednotlivých hodnot v rámci našeho týmu, a bude odpovídat rozmanitosti našich hráčů.“

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

V Ubisoftu se však neřeší jen budoucnost a vývoj Assassina, minulý rok totiž bylo několik vedoucích pracovníků obviněno z obtěžování, a stín této skutečnosti se studiem nese i nadále. Zdroje Bloombergu potvrzují, že někteří z obviněných manažerů zůstávají ve vedoucích pozicích i po reorganizaci. To pochopitelně komplikuje více, než jen pohodu zaměstnanců. 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (4)

Ověřený GEEK - level 2

Ach jo..

Takže se Ubisoft neponaučil a cpe nám to samé jako všichni ostatní z "AAA videherního průmyslu" a stejně tak selže jako všichni ostatní. Korporáty chtějí instantní zisk a jeho maximum, v momentě, co něco nejde podle (mnohdy nesplnitelných) představ podporu hře utnou. Navíc takové hry jsou obvykle nevalné kvality plné "obsahu ke konzumaci" bez hlubší myšlenky. Za mě to bude další Anthem, Avengers a podobné hry.
Ani se není čemu divit, Ubisoft je jeden z předních korporátů, který zkouší tlačit hranice toho, co ještě hráč i zákon snese - a když se něco nepodaří nebo je někdo klepne přes prsty tak se slíbí náprava, počká se, až vody vychladnou a zkusí se to podruhé, ale tentokrát tak, aby je nikdo nenachytal.. :-)
Je mi z toho smutno, ale co už, Ubisoftí hry jsou 20% toho dobrého a zbytek "obsah" za účelem grindu, vytažení extra peněz a podobně.. Čest výjimkám, které ale potvrzují pravidlo..

@Makaan_89: Bohužel jak říkáte. Ubisoft klesá na absolutní dno. Série FC je x-krát nastavovaná kaše (nic proti dodržování herních principů, ale tohle se už zajídá), Watch Dogs byla výborná dvojka, ale jinak nic moc. AC mne nikdy nechytl, tak jsem ho nehrál, ale nevšiml jsem si, že by na poslední díl byly nějaké velké ovace ze strany hráčů. K tomu neustálé vkládání placeného obsahu do normálně zakupovaných her a reskinování původních her (New Dawn, Primal) s jejich prodáváním téměř za ceny plnotučných her (i když by to spíš měly být větší datadisky)...o běžných DLC ani nemluvě, to je většinou slabota.Jediné co možná ještě vypadá slušně, tak by mohlo být Anno, nicméně poslední díl jsem nehrál, tak nemohu soudit. Ale má ho partnerka, na pohled vypadá OK, nicméně ten doplňující obsah a jeho ceny...

Umtwoq

AC je láska a přechod na RPG mi nevadil. Chtělo to změnu. Ale jedno jsem fakt nechtěl aby se Ubisoft nechal znásilnit timhle trendem. Takhle jsem nechtěl aby se hra posouvala dál. No uvidíme...

Škoda nadějné série.

Už jsem si říkal že je to až moc dobré, poslední 3 díly mě dost bavily, hlavně Odyssey a Origins. Zase to musí Ubisoft pokazit.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru