Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Assassin’s Creed ve VR?! Podívejte se, jak se hraje i který hrdina se vrací

Assassin’s Creed ve VR?! Podívejte se, jak se hraje i který hrdina se vrací

Události
Meta Quest 2 (2021), 128GB_1556207548
Meta Quest 2 (2021), 128GB
7 843 Kč 9 490 Kč
7 437 Kč 8 999 Kč
Meta Quest 3, 512GB_1996535201
Meta Quest 3, 512GB
17 760 Kč 21 490 Kč
17 347 Kč 20 990 Kč
Meta Quest Pro_324037386
Meta Quest Pro
Produkt není určen k prodeji.

Tiché vraždění nebylo nikdy realističtější než v připravované novince Assassin's Creed Nexus VR, která vyjde už 16. listopadu 2023.

Pozornost hráčů je nyní celosvětově upřena zejména na plnohodnotné pokračování série Assassin’s Creed s označením Mirage, které představuje povedený návrat ke kořenům. Můžete se ostatně sami podívat, kolik procent si Basimův výlet do sluncem zalitého Bagdádu vysloužil v recenzi na Geek magazínu.

Úplně nový pohled na sérii

Nyní je ale příležitost k tomu, otočit stránku. A to docela zásadním způsobem. Assassin’s Creed byl vždy znám tím, že se nebojí dělat určité žánrové odbočky, například v podobě podsérie zvané Chronicles. Tentokrát jde o odbočku spíše technologického rázu, neboť Nexus VR využívá, jak už název napovídá, brýle pro virtuální realitu. Požitek z tichého plížení i zběsilého parkuru by tak měl být skutečně velmi intenzivní. Hra byla ohlášena na platformy Meta Quest 2, Meta Quest 3 a Meta Quest Pro, není ale vyloučeno, že se časem objeví třeba i na PlayStation VR2.

acnx-screenshot-01.jpg
acnx-screenshot-02.jpg
acnx-screenshot-03.jpg

 

Autoři ze studia Ubisoft Montreal slibují zcela nový příběh zasazený do kánonu série, zaměřený na mocné artefakty s hypnotickými schopnostmi, které objevila firma Abstergo Industries. Samozřejmostí je 360° parkur a možnost vylézt na téměř jakoukoliv budovu. Aby se hráčům ve VR nedělalo špatně, slibuje Ubisoft i řadu prvků a nastavení zmírňujících kinetózu.

Vražda přímo před nosem

Speciální pozornost si pak zasloužil soubojový systém. Hráči dostanou příležitost zabíjet své protivníky nejen pomocí legendární skryté čepele, ale také „po staru“ klasickými meči, sekerami, lukem, kuší, házecími noži nebo bombičkami.

Ptáte se, za koho budete v Assassin's Creed Nexus VR hrát? Pak zbystřete, pokud patříte mezi veterány série. Poprvé v historii má totiž hra hned tři hlavní hrdiny, kterými jsou Ezio Auditore da Firenze, Kassandra a Connor. A trojice hrdinů také znamená hned tři herní mapy, zasazené do Benátek, antického Řecka a USA.

Na detailní video vysvětlující, jak se legendární série hraje ve virtuální realitě a co se muselo změnit, aby hratelnost na nové platformě fungovala, se podívejte níže.  

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru