Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Bethesda fanoušky nepotěší. Starfield a Redfall odloženy na rok 2023

Bethesda fanoušky nepotěší. Starfield a Redfall odloženy na rok 2023

Události
Xbox Series S, 512GB, bílá_447453854
Xbox Series S, 512GB, bílá
5 529 Kč 6 690 Kč
CZC.Gaming Knight GC126, herní PC_565948527
CZC.Gaming Knight GC126, herní PC
Produkt není určen k prodeji.
Deathloop (PS5)_3718098
Deathloop (PS5)
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series S, 512GB, bílá + sluchátka Wired Headset_1738992524
Xbox Series S, 512GB, bílá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series S, 512GB, bílá + Hogwarts Legacy_677022265
Xbox Series S, 512GB, bílá + Hogwarts Legacy
Produkt není určen k prodeji.

Vydavatelský dům Bethesda Softworks v oficiálním prohlášení na Twitteru uvedl, že "v zájmu kvality" odkládá oba své očekávané tituly až na první polovinu roku 2023.

Aktuální odklad se týká zejména sci-fi eposu Starfield, který byl poprvé veřejnosti představen už před čtyřmi roky na E3 2018. Datum vydání 11. 11. 2022, které si vysnil Todd Howard, se však nakonec konat nebude.

Podobně dobře vypadající datum se v první polovině roku 2023 bude hledat asi jen velmi těžko, nicméně většina fanoušků si nejspíše oddychne, až si konečně ponesou krabičku s očekávanou PC a Xbox exkluzivitou domů. Není žádným tajemstvím, že práce na Starfieldu zdržují Bethesdu od dalšího pokračování legendární RPG série The Elder Scrolls. Vždyť zatím poslední díl s přídomkem Skyrim vyšel již před více než deseti lety a The Elder Scrolls Online míří na trochu jiné publikum.

Teaser na sci-fi akční titul Starfield, který Bethesda ukázala loni

Druhým "zasaženým" titulem je open-world co-op FPS od studia Arkane Austin. To je pobočkou oblíbené kreativní party Arcane, která má na svědomí sérii Dishonored či loňský hit Deathloop. Ve studiu v texaském Austinu primárně vznikala střílečka Prey. Redfall je zcela novou značkou Bethesdy a svým pojetím poměrně nápadně připomíná loňský titul Outriders, jehož autoři se nedávno nechali slyšet, že nákladný vývoj se jim zatím nepodařilo skrze prodeje zaplatit. Pečlivý divák však v traileru vypozoruje připomínky řady dalších oblíbených herních franšíz, od Dishonored přes Left 4 Dead po Borderlands. Konkurence v rámci žánru je zkrátka veliká. 

Více informací snad již v červnu

"Týmy Arcane Austin i Bethesda Game Studios mají obrovské ambice a my se chceme ujistit, že dostanete ty nejlepší a nejvyladěnější možné verze jejich her," uvádí poněkud strohé oficiální prohlášení. "Rádi bychom poděkovali všem za jejich obrovské nadšení pro Starfield i Redfall. Vaše energie nás každý den inspiruje, žene nás kupředu a posiluje naše vlastní nadšení pro to, co tvoříme."

Na závěr i nějaké dobré zprávy. Bethesda slibuje, že prvních gameplay záběrů z obou her se dočkáme "soon" neboli již brzy. Červnová E3 je sice zrušena, ale hráči budou v tomto termínu dost možná nálož novinek očekávat. Tak že by třeba? Letošní akce Xbox and Bethesda Games Showcase je naplánována na 12. června 2022. 

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru