Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Beyond Good & Evil 2 má světový rekord! Hráče ale nepotěší

Beyond Good & Evil 2 má světový rekord! Hráče ale nepotěší

Události
Beyond Good & Evil 2 (PC)_1099410769
Beyond Good & Evil 2 (PC)
1 280 Kč 1 549 Kč
Beyond Good & Evil 2 (Xbox ONE)_1524218153
Beyond Good & Evil 2 (Xbox ONE)
Produkt není určen k prodeji.
Beyond Good & Evil 2 (PS4)_416639925
Beyond Good & Evil 2 (PS4)
1 404 Kč 1 699 Kč

Nelichotivý rekord, který bude podle všeho zapsán do Guinnessovy knihy světových rekordů, si vysloužila hra Beyond Good and Evil 2. Jde totiž podle všeho o nejdéle vyvíjený titul ze všech vytvořených her.

Doposud rekord za hru, která je nejdéle ve vývoji držel titul Duke Nukem Forever z roku 2011. Jeho vývoj započal již v roce 1997, trval tedy 14 let – nebo přesněji 5156 dní. Přídomek „navždy“ ale tomuto svalnatému drsňákovi k udržení rekordu nestačila.

Duke Nukem Forever vyšel v roce 2011

Jak správně upozornil Brendan Sinclair z GI.biz, Beyond Good and Evil 2 je ve vývoji nyní ještě déle. V době publikace tohoto článku na něm tvůrci pracovali 5242 dní, což je o 86 déle. Vývoj navíc zatím není ani zdaleka ukončen, lze tedy předpokládat, že si světové prvenství získá titul od Ubisoftu s ještě větším odstupem.

Zběhlejší čtenáři patrně namítnou, že oba tituly negativně poznamenala změna vývojových týmů, příchod nových konzolí, ale přesto všechno se – alespoň podle komisařů Guinnessovy knihy světových rekordů – považuje tohle všechno za aktivní vývoj a takového nepříjemnosti k němu zkrátka patří.

Letos se hledal animátor

Aby si hra získala skutečně prvenství, musí ji nicméně tvůrci nejprve dokončit a vydat. Ještě letos na jaře přitom hledali nového senior gameplay animátora. „Převezměte odpovědnost za kvalitu animací a funkčnost herních systémů v jednom z nejambicióznějších projektů Ubisoftu,“ uvedlo tehdy studio na Twitteru, kde inzerovalo volné pracovní místo.

V roce 2020 celý projekt opustil Michel Ancel, tvůrce původního Beyond Good & Evil. I přesto tehdy generální ředitel Ubisoftu Yves Guillemot prohlásil, že se titulu daří dobře. Je nicméně otázkou, jak vlastně bude hra vypadat, když je ve vývoji tak dlouhou dobu. Přeci jen od roku 2017, kdy byl zveřejněn první trailer na veletrhu E3, se herní svět posunul zase o pořádný kus dopředu. Níže si můžete prohlédnout i filmový trailer z roku 2018.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru