Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2019: S novými herními notebooky se roztrhne pytel Události

CES 2019: S novými herními notebooky se roztrhne pytel

Grafické karty NVIDIA GeForce RTX, které doposud hrály prim u stolních počítačů, se stěhují také do notebooků. Jen během několika následujících dnů by měly být k vidění desítky nových strojů, které budou zaměřeny na hráče.

Srdcem více než 40 nových modelů notebooků ve více než 100 různých konfiguracích od všech hlavních výrobců jsou grafické karty postavené na architektuře Turing. „Notebooky jsou nejrychleji se vyvíjející herní platformou, a to je teprve začátek,“ řekl Jensen Huang, zakladatel a CEO společnosti NVIDIA, který představil novou řadu notebooků na veletrhu CES.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

CEO společnosti NVIDIA Jensen Huang ukazuje jeden z nových herních notebooků

 

„Přední světový výrobci využívají architektury Turing, aby poskytli zákazníkům maximální výkon v tenkém a elegantním těle produktu, který si hráči mohou vzít všude s sebou. Stovky milionu lidí po celém světě žijí v období růstu herního průmyslu a já se nemohu dočkat, až si budou moci užívat této nové éry notebooků,“ doplnil Huang.

Notebooky založené na architektuře Turing využijí modely grafických karet GeForce RTX. Vůbec poprvé se tak setkáváme v laptopem s tzv. RT jádry (ray tracing cores), které se starají o realističtější vykreslování grafiky. Právě díky podpoře technologie ray tracing dovolují nové notebooky vypočítat přesné stíny odrazy a lomy světla podle konkrétních materiálů a samotné scény.

 

Technologie RTX v Max-Q designu

Sedmnáct modelů napříč značkami navíc splňuje požadavky designu Max-Q. To jinými slovy znamená, že velmi výkonné herní grafiky mohou být ukryty v konstrukci laptopu s maximální výškou dva centimetry, s úzkými rámečky, 144 Hz displeji a pozoruhodnou výdrží baterie. Technologie Max-Q totiž dovoluje vyrábět extrémně tenké a lehké herní notebooky.

Max-Q design ve spojení s technologií NVIDIA RTX přináší hráčům novou generaci tenkých a výkonných notebooků. S až dvojnásobkem výkonu PlayStation 4 Pro, si notebooky hravě poradí s aktuálními tituly využívajícími ray-tracing, jako je Battlefield V, na 60 snímků za sekundu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nové herní laptopy přinesou především věrnější grafiku

 

Za pozornost stojí také technologie NVIDIA Optimus, kterou se některé nové laptopy chlubí. Ta zaručuje tišší a účinnější chlazení a zároveň až dvojnásobnou výdrž baterie. WhisperMode zase umožňuje notebookům napájeným z elektrické sítě a využívajícím GeForce Experience tišší chod během hraní díky analýze počtu snímků ve hře a následné optimalizaci grafického nastavení

Vyjma vynikajícího herního výkonu jsou nové notebooky osazené grafickými kartami GeForce RTX ideální mobilní platformou pro miliony video editorů, 3D animátorů, streamerů a dalších kreativních lidí, toužících po co nejlepších možném výkonu. Zkrácená doba trvání renderingu z minut na sekundy umožňuje animátorům interaktivněji pracovat s jejich modely, spolu s přesným nasvícením scén, odrazy a stíny. Široké možnosti zpracování videa pomocí NVIDIA RTX poskytují editorům možnost pracovat s až 6K RAW videi v reálném čase a streamerům vytvářet na cestách vysoce kvalitní živý přenos na platformu Twitch.

Notebooky s grafickými kartami GeForce RTX přijdou na trh 29. ledna 2019, a to od předních světových výrobců, jako jsou Acer, Alienware, ASUS, Dell, Gigabyte, HP, Lenovo Legion, MSI, Razer a Samsung. Dostupné budou také v podání lokálních značek Aftershock, CyberPower PC, Hasee, Maingear, Mechrevo, Mouse, Origin PC, PC Specialist, Scan, Schenker, Terrans Force a Thunderobot, uvedli zástupci podniku na veletrhu CES.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Grafické karty GeForce RTX nabídne hned několik výrobců

Názory ostatních Geeků (1)

drtoshmir DRT

Předpokládaná cena

drtoshmir 8. 1. 2019 12:00

Dobrý den,neví se už předpokládaná tuzemská cena nejlevnějších 17" notebooků s RTX 2060 ?

Máš něco na srdci?

nahoru